Witam, od roku jestem posiadaczem Giulietty 1.4 TB Multiair 170 km z 2012 roku.

Mierzę się obecnie z dwoma problemami:
1. Check engine - problem wystąpił kilkukrotnie już po zakupie samochodu. Mechanik sprawdził błąd i jeżeli dobrze pamiętam to dotyczyło to jednego z cylindrów (missfire) i bodajże układu MA. Zdecydowaliśmy zalać silnik nowym olejem, ale błąd zniknął dopiero po dłuższym czasie. Później jeździłem przez ok 9 miesięcy bez błędów do czasu, gdy ostatnio check engine zapalił się ponownie (dwa razy w odstępie kilku dni), ale tylko na kilkanaście km po czym zniknął. Z tego co zauważyłem problem pojawia się głównie w momencie, gdy samochód jest nagrzany po postoju albo nie jest użytkowany przez kilka dni.
2. W zimie pojawił się problem na lodzie i podczas pokonywania zakrętów - wyskakiwał błąd ABS, ASR, hill roader. Mechanik zdiagnozował błąd elektrozaworu i konieczność regeneracji centrali ABS, którą wykonywałem w warsztacie specjalizującym się w takich naprawach w okolicach Łodzi (kod błędu C1205). Przez około 2 miesiące było ok, ale ostatnio podczas pokonywania zakrętu, gdy nawierzchnia była lekko wilgotna pojawił się znowu ten błąd.
3.Dodatkowo nie działa S&S, dlatego na początku wymieniłem akumulator (sprzedawca doradził 60AH GROM Premium), bo podejrzewałem, że to może być spowodowane słabą kondycją akumulatora. Od razu po wymianie system działał, ale przestał po kilku dniach i nie działa do dziś.

Zastanawiam się czy te 3 pkt. coś łączy i coś jest nie tak np. z elektryką samochodu? Być może mieliście podobne problemy albo będziecie w stanie jakoś pokierować dalej lub też doradzić warsztat na terenie Warszawy, który może pomóc rozwiązać ten problem.

Z góry dziękuję za pomoc!