Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Po wymianie węża turbo - cooler kopcenie nie ustalo...

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5 Zobacz post
    u mnie jest tak że na postoju jest kilkadziesiąt procent,a po przy gazowaniu wskazuje 1,również podczas przyspieszania wskazuje 1,a po odpuszczeniu gazu kilkadziesiąt procent,co by wskazywało że 1%-egr zamknięty,a egr>1-otwarty .Chyba że u mnie jest na odwrót.Jako dowód plik w załączniku

    mam prośbę , zrób wykres pracy egr i KONIECZNIE dorzuć do parametrów mierzoną masę powietrza i docelową (temp robocza silnika) , i dzięki temu będę wiedział kiedy masz egr ON\OFF , bo moim zdaniem po prostu program diagnostyczny inaczej pokazuje , a w rzeczywistości masz tak samo jak ja ;

    u mnie : temp robocza silnika , na jałowym egr zamknięty (1%) po przygazowaniu otwiera się ( 40% z groszami) , i za chwilę wraca na zamknięty - 1% , podczas jazdy otwarty w różnym stopniu , podczas przyspieszania zamyka się na 1% ; silnik 1910jtd16v edc16c9
    na lapku mam wykresy , więc postaram się wrzucić na pieca , sprawdzone ka kilkunastu autach

    ---------- Post dodany o godzinie 13:32 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:27 ----------

    Cytat Napisał peenbe Zobacz post
    No to nie kumam, czyli u mnie jest do bani ?mowisz ze po przygazowaniu ma byc zamkniety ,a u mnie na biegu jalowym po przygazoaniu z 1% podskakuje do 48 ( na oko) % czyli otwiera sie w 48 % ? a powinien sie zamykac ? hmmm...to nie wiem
    masz dobrze na 100% , mówię to z praktyki nie z teorii , taka jest logika działania edc16c9
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 02-07-2010 o 12:49
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    mam prośbę , zrób wykres pracy egr i KONIECZNIE dorzuć do parametrów mierzoną masę powietrza i docelową (temp robocza silnika) , i dzięki temu będę wiedział kiedy masz egr ON\OFF , bo moim zdaniem po prostu program diagnostyczny inaczej pokazuje , a w rzeczywistości masz tak samo jak ja ;

    u mnie : temp robocza silnika , na jałowym egr zamknięty (1%) po przygazowaniu otwiera się ( 40% z groszami) , i za chwilę wraca na zamknięty - 1% , podczas jazdy otwarty w różnym stopniu , podczas przyspieszania zamyka się na 1% ; silnik 1910jtd16v edc16c9
    na lapku mam wykresy , więc postaram się wrzucić na pieca , sprawdzone ka kilkunastu autach[COLOR="Silver"]
    w moim pliku są dwie zakładki jedna egr a druga ss1 i w tej drugiej jest wszystko o co pytałes.U mnie jest dokładnie tak jak Maciek156 napisał

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    faktycznie bardzo ciekawe , czyli wygląda na to iż w pewnych sterownikach inaczej zaprogramowano strategię egr , i zmniejszono jego udział w pracy silnika , być może dlatego wciąż mam oryginalny egr i kolektor ssący nie był tak bardzo zabrudzony

    patrzyłem na historię serwisową i nie miałem aktualizacji softu , więc to jest fabrycznie , tym bardziej iż w kilku stilo Mj które badałem było tak samo jak w moim
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    To panowie w koncu wszystko w porzadku z moim EGR-em czy nie to dziwne ze w niektorych autach ( rzekomo takich samych ) jest "odwrotnie"...a co do dymienia mojej belli ,zaraz wymieniam przeplywke i zobaczymy ,dam znac...

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Założenie jest takie że EGR ma dwa stany pracy. W stanach nieustalonych np. przyspieszanie, hamowanie silnikiem, EGR nie dopuszcza na udział spalin w napełnianiu cylindra. Podczas biegu jałowego oraz podczas ustalonego stanu pracy silnika (jazda ze stała prędkością obrotową) EGR się otwiera w dość szerokim zakresie od 1% do 95% (to są skrajne położenia). Poza tymi momentami kiedy jest całkowicie zamknięty EGR jest uchylony, a jego otwarcie jest zależne od parametrów pracy silnika... Jeśli przyspieszasz pojawia sie wartośc 1%. Grzybek zaworu jest zamknięty. Jeśli silnik pracuje na biegu jałowym wartość ta wzrasta do 50-65%. Jest to sygnał że komp na bazie otrzymywanych sygnałów o obrotach i temperaturze silnika, wychyleniu pedału gazu i masy powietrza z przepływki oblicza na ile podnieść grzybek, a tym samym ile spalin dopuścić na stronę ssącą. Udział gazów spalinowych w zassysanym powietrzu wynosi do 70% dla współczesnych silników diesla. W Mjetach EGR pomaga też płynniej sterować obrotami turbiny - nie dopuszcza do jej rozbiegania i tym samym przeładowania - miedzy innymi dlatego całkowite zaslepienie jest nie mozliwe
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    To by znaczylo ze mam EGR do wymiany ,??? A tak na marginesie ,to nie mozliwe a jednak prawdziwe ,bella po wymianie przeplywki ,dalej dymi lekko ,wydaje mi sie ( tutaj chyba sam sie pocieszam ) ze troszke mniej ,wiec jesli dobrze rozumiem ,moj EGR jest posadzony i czeka mnie wymiana ???

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Założenie jest takie że EGR ma dwa stany pracy. W stanach nieustalonych np. przyspieszanie, hamowanie silnikiem, EGR nie dopuszcza na udział spalin w napełnianiu cylindra. Podczas biegu jałowego oraz podczas ustalonego stanu pracy silnika (jazda ze stała prędkością obrotową) EGR się otwiera w dość szerokim zakresie od 1% do 95% (to są skrajne położenia). Poza tymi momentami kiedy jest całkowicie zamknięty EGR jest uchylony, a jego otwarcie jest zależne od parametrów pracy silnika... Jeśli przyspieszasz pojawia sie wartośc 1%. Grzybek zaworu jest zamknięty. Jeśli silnik pracuje na biegu jałowym wartość ta wzrasta do 50-65%. Jest to sygnał że komp na bazie otrzymywanych sygnałów o obrotach i temperaturze silnika, wychyleniu pedału gazu i masy powietrza z przepływki oblicza na ile podnieść grzybek, a tym samym ile spalin dopuścić na stronę ssącą. Udział gazów spalinowych w zassysanym powietrzu wynosi do 70% dla współczesnych silników diesla. W Mjetach EGR pomaga też płynniej sterować obrotami turbiny - nie dopuszcza do jej rozbiegania i tym samym przeładowania - miedzy innymi dlatego całkowite zaslepienie jest nie mozliwe
    i moim zdaniem tak powinno być.Na wolnych obrotach erg powinien być otwarty,a nie zamknięty jak u was.Tak samo po przy gazowaniu powinien się zamykać a nie otwierać bo wtedy jest strata na przyspieszeniu.Chyba że jest tak jak sedici pisze były różne oprogramowania do ecu.Moje też niby nie było zmieniane -pisze na podstawie daty oprogramowania w ecu.Zawór egr mam częściowo zaślepiony oraz wyczyszczony.
    Peenbe ten zawór jest bardzo prostej budowy.Jeżeli grzybek zaworu porusza się bez problemu to można wnioskować po twoich danych z jego pracy że jest on OK.Jakbyś miał kabelek do diagnostyki można by sprawdzić jeszcze wtryski bo w twoim silniku jest taka możliwość na podstawie korekcji wtrysków

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5 Zobacz post
    i moim zdaniem tak powinno być.Na wolnych obrotach erg powinien być otwarty,a nie zamknięty jak u was.Tak samo po przy gazowaniu powinien się zamykać a nie otwierać bo wtedy jest strata na przyspieszeniu.
    praca mojego a Twojego egr różni się tylko różną strategią działania na obrotach jałowych , tzn. mój na jałowym większość czasu jest zamknięty , natomiast podczas jazdy mój pracuję identycznie jak Twój - czyli przy stałych obrotach jest otwarty (w różnym stopniu 1% do max ponad 40% ) , a przy przyspieszaniu i pow. 3000rpm zawsze następuje zamknięcie (1%) ;

    tak jak napisałem , wygląda na to iż w różnych edc zapisano różne strategie pracy egr , co mnie bardzo dziwi , zresztą to jest ciekawy temat

    Maciek trochę przesadziłeś, w edc16 można śmiało zaślepiać egr , tylko warunkiem jest ingerencja w mapy komputera , i nie ma to wpływu na turbosprężarkę .

    ---------- Post dodany o godzinie 19:40 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:37 ----------

    Cytat Napisał peenbe Zobacz post
    To by znaczylo ze mam EGR do wymiany ,??? A tak na marginesie ,to nie mozliwe a jednak prawdziwe ,bella po wymianie przeplywki ,dalej dymi lekko ,wydaje mi sie ( tutaj chyba sam sie pocieszam ) ze troszke mniej ,wiec jesli dobrze rozumiem ,moj EGR jest posadzony i czeka mnie wymiana ???
    jeżeli pracuje tak jak napisałem , czyli na jałowym jest zamykany i otwiera się po dodaniu gazu , i co ważne podczas jazdy przy przyspieszaniu się zamyka , to wymiana zaworu egr nic nie da bo to w komputerze jest tak zapisana mapa pracy egr-a ;

    ale generalnie mógłbyś go zdemontować i wyczyścić , i zobaczyć czy cewka egr-a pracuje płynnie , bez zacięć
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Jak programowo wykastruje się EGR to oczywiscie można go potem zaslepić. Tak naprawdę to nie ma znaczenia wg. którego programu EGR pracuje, tylko, czy jest szczelny jeśli jest zamknięty. Najprościej testuje się to podczas czyszczenia - wlewamy benzynę (lub inny środek który używamy do mycia zaworu) od strony wlotu spalin i obserwujemy wylot z zaworu - nie ma prawa się przesączać
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Dzisiaj zaslepie EGR i przy okazji sprawdze jego szczelnosc ,mam jeszcze jeden problem , kiedy pierwszy raz go czyscilem ze szwagrem ,podczas przykrecania zaworu szwagier ( nie powiedzial mi o tym bo chyba sie bal ) wkrecajac jedna srubke chyba zle trafl w gwint i jest zerwany ,pozostale 3 sa w porzadku , te jedna trzyma lekko ,ale moge nia krecic i krecic, czy to jest cos powaznego czy bedzie tam nieszczelnosc i jakies kansekwencje tego. Trzeba nagwintowac na nowo ale juz chyba na wiekszej srubce...

Podobne wątki

  1. Wymiana węża turbo.
    Utworzone przez Poaland1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 08:39
  2. [147] Olbrzymia turbodziura po wymianie turbo
    Utworzone przez Sperow w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 15:30
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 12:40
  4. średnica węża turbo - miska
    Utworzone przez karamba w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 16:26
  5. problem po wymianie turbo
    Utworzone przez pawcio87ck w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 17:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory