Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Standard czyli "Szukam Alfy 159 SW - prośba o porady"

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Sportivo_IT
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Kiedyś 156 SW FL SS 2.0 JTS, teraz szukam swojej Stelvio.
    Postów
    26

    Question Standard czyli "Szukam Alfy 159 SW - prośba o porady"

    Witam alfamaniaków

    Noszę się z zamiarem zakupu 159 SW, najchętniej 2.4JTDM (ew. 1.9JTDM) bo Alfa na benzynie jednak miałaby apetyt na wachę a gazowanie Alfy jakoś mi się nie widzi - zresztą obecne auto mam na gazie i ciągłe problemy a to się rozłącza a to gdzieś się ulatnia, wolę tego uniknąć i już wymienić to koło dwumasowe i wtryski "kiedyś tam".

    Tak wiec 159 sportwagon, 2.4L lub ew. 1.9L
    Jeśli chodzi o konfigurację to priorytetem są:


    • rocznik 2010/11 (ew. 2009 jeśli konfiguracja będzie idealna)
    • automatyczna skrzynia (całe życie na automatach, komfort i niepełnosprawność
    • podgrzewane fotele (mam w obecnym aucie, kwestia przyzwyczajenia, poza tym kobieta lubi)
    • relingi dachowe (alfa ma mały kufer a muszę mieć miejsce na dwa rowery)
    • tempomat
    • kolor nadwozia czarny lub grafitowy, ew. srebrny lub czerwony
    • tapicerka skórzana czarna, beżowa lub czerwona



    opcjonalnie:


    • manetki do zmiany biegów przy kierownicy (miałem w 156FL salespeed - fajne!)
    • wersja Ti (ale to rzadkość, wiem)
    • napęd na obie osie (nie wiem jak z kosztami serwisowania? Opłaca się?)
    • elektryka foteli
    • regulacja podparcia lędźwiowego (są w ogóle Alfy wyposażone w takie coś?)
    • parktronic tył/przód



    Szukałem po polskich ogłoszeniach i wybór nie jest za wielki. Oczywiście będę śledził ogłoszenia, które będą się pojawiać ale na dzien dzisiejszy wybór aut spełniających w/w założenia jest mizerny. Sprawdziłem też mobile.de i autoscout24, jest kilka ale wiadomo... taki zakup wiąże się z wycieczką do Niemiec lub jeszcze dalej - Włochy, Szwajcaria. Najgorsze że w takim wypadku możliwość skorzystania ze sprawdzenia auta na stacji diagnostycznej byłaby utrudniona, nie mowiąc o samym kontakcie ze sprzedającym. Pozostaje mi język angielski jeśli druga strona mówiłaby w tym języku ale i tak będą trudności komunikacyjne. Najbardziej boję się tego że pojadę, ktoś wciśnie mi ładnie wyglądający złom a koszt nabycia będzie jeszcze większy bo koszt drogi tam i z powrotem itd.

    Nie nastawiam się na auto z navi bo słyszałem że fabryczna jest do kitu, lepiej włożyć tam jakieś urządzenie na Androidzie, które współdziałać będzie z kierownicą i na którym można sobie postawić np. Automapę.
    Czy po zmianie urządzenia będą działać czujniki parkowania? Słyszałem też o możliwości montażu kamery cofania?

    Czy pomiędzy wersjami silnika 2.4, tj 200KM a 210KM jest duża różnica konstrukcyjna? W ogłoszeniach dominuje 200 i chyba nie ma sensu koniecznie szukać 210?

    Jak to jest z tym chiptuningiem - czy bardzo zwiększa zużycie elementów silnika i opon czy jest to akceptowalne a dodatkowe 40KM i moment obrotowy są tego warte?

    Słyszałem że na forum jest ktoś kto zajmuje się sprowadzaniem Alf z zagranicy? Chcę kupić Alfę na długie lata. Cena na jaką się nastawiam to 35-55tys w zależności jak blisko byłaby mojego ideału. Nie chcę brać pierwszej lepszej ale też nie chcę szukać alfy w nieskończoność, pasowałoby mi zakupić samochód tak do jesieni tego roku.

    pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Łódź/Sieradz
    Auto
    159 2.4 SW jtdm+ Q-Tronic 2007 HIGH
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cześć, poczytaj troche forum, bo wszystkie wątki które Cię interesują są a alfaholikach. W skrócie.
    To czy wybierzesz 2.4 czy 1.9l zalezy tylko od Ciebie, dzwiek 5 jest super, troche lepiej sie zbiera (nie oczekuj cudów, auto jest dosc ciezkie) Koszta serwisowania nieznacznie tylko wyzsze niz przy 1.9 IMO.
    W mieście w qtronic mieszcze sie w 10l. Alfy z qtronikiem wychodzily tylko w odmianie 200k,l nieważne czy przedlift czy polift.
    Trafienie 159 z automatem i napedem na 4 kola graniczy niemal z cudem, szkoda, bo tez takiego auta szukałem.
    Z tymi łopatkami przy kierownicy to też dość rzadki pakiet. Ale trafia sie.
    Chip o te 40 km napewno autu pomaga, sam stoje jeszcze przed tym zabiegiem, bo oczywiscie trzeba ogarnac wczesniej klapki i egr.

    Ogólnie w twoim budzecie celowałbym w 2.0 jtdm. Jednostka duzo mlodsza, pieknie sie chipujaca, z wyzsza kultura pracy i mniejszym spalaniem.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Sportivo_IT
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Kiedyś 156 SW FL SS 2.0 JTS, teraz szukam swojej Stelvio.
    Postów
    26

    Domyślnie

    Problem w tym że nie widziałem jeszcze 2.0 jtdm w ogłoszeniach. Zawsze daję filtr na automat i kombi a w wynikach wyskakują jedynie 1.9, 2.4 i ewentualnie zdarza się V6 trzylitrowy ale jak zobaczyłem apetyt na wachę tego silnika (17L w miescie) to od razu skreśliłem go jako opcję. Szkoda że większość Q4 jest wlasnie z tym silnikiem

    Forum jeszcze poczytam. Posłuchałem 5 cylindrów na Youtube i jako że zawsze miałem benzyniaki to i ten motor brzmi dla mnie jak każdy inny dizlowski "klekot" Lepiej się robi jak wchodzi na obroty..

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Łódź/Sieradz
    Auto
    159 2.4 SW jtdm+ Q-Tronic 2007 HIGH
    Postów
    132

    Domyślnie

    Tak, dopiero gdzies tak od 2000 obrotow.
    W sumie ciekawa sprawa z tym 2.0, ale faktycznie, kiedys gdzies sie dowiedzialem ze 2.0 juz nie bylo sprzedawane z automatem.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    2.0 JTDm tylko z manualem.

    Zobacz co Tomek_Krk ma w ofercie (autka.pl).
    Sprowadzaniem aut z Italii zajmuje się user Szerszeń oraz czasem coś ciekawego oferuje LukeMazur.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 15-05-2016 o 16:59
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Sportivo_IT
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Kiedyś 156 SW FL SS 2.0 JTS, teraz szukam swojej Stelvio.
    Postów
    26

    Domyślnie

    Zerknąłem na ofertę Autka.pl ale niestety jedyna 159 w ofercie jest z manualem a to odpada dla mnie, za długo już siedzę na automatach i nie widzę nic fajnego w machaniu gałką Manetki przy kierownicy to wszystko czego potrzebuję w temacie redukcji.
    Pozwolę sobie napisać do kolegów Szerszenia i LukeMazura a nuż coś mogą mieć na oku do sciągnięcia, dzięki za namiar.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Sportivo_IT
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Kiedyś 156 SW FL SS 2.0 JTS, teraz szukam swojej Stelvio.
    Postów
    26

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Czy znają Panowie jakieś miejsca oprócz:
    Allegro
    OtoMoto
    MotoGratka
    mobile.de
    autoscout24

    gdzie można szukać samochodów do sprzedaży?

    Zauważyłem że mam zbyt mały staż na forum by dać ogłoszenie tutaj. Czy jest szansa by któryś ze starszych forumowiczów wrzucił ogłoszenie w moim imieniu?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    alfa 159
    Postów
    1

    Domyślnie kupno 159 :D

    Witam, jestem tutaj od paru minut ale mam mały problem. Chce kupić alfe 159 tylko wysłuchałem już dużo od różnych osób na temat silników itp. Jedak bardzo spodobała mi sie 159 i postanowiłem ją kupić. Pytanie brzmi jaką jednostkę napędową polecacie ? Nie będę ukrywał że chodzi mi o najmniej awaryjną i która spalanie też ma w miarę normalne. No i diesel czy benzyna (ewentualnie plus gaz).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    Wybor silnika w 159 to zawsze jest jakiś kompromis. Tak najszybciej: - to jeśli chcesz w miarę oszczędny silnik to najlepszy będzie diesel, masz do wyboru 1.9 8v 120 km - najsłabszy ale najmniej awaryjny i najtańszy w naprawie. 1.9 16v 150km spalanie ok. i 2.4 200-210km najwięcej pali i najdroższy w naprawach ale jest moc. Jest jeszcze nowsza konstrukcja 2.0 jtdm 170 km - jest moc i nie za duże spalanie ale auta z tym silnikiem są drogie.
    Benzyny ci nie polecam bo pytałeś o gaz a w tych silnikach nie zaleca się gazu, no może za wyjątkiem 1.8, który jest stosunkowo słaby i mało ich na rynku. Benzyna w 159 to dla świadomych tematu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 19:18
  2. "baby są jakieś inne" czyli grupowe wyjście do kina :)
    Utworzone przez aniucha05 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 19:13
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 14:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory