Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Problem z pedałem sprzęgła

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Miałem ostatnio coś bardzo podobnego wpadł mi pedał sprzęgła, musiałem pociągnąć go ręką do góry znowu wpadł i po kolejnym wyciągnięciu go ręką działał normalnie. Kpl sprzęgła z wysprzęglikiem wymieniony ok 15tyś temu.
    Mój mechanik obstawił pompe sprzęgła co o tym sądzicie? jestem tylko tydzień w Polsce i zależy mi na czasie.

    Dodam, że już dwa razy mi się zdarzyło że przy zmianie biegu pedał wrócił tylko do połowy po podciągnięciu go ręką działał normalnie.
    Pompa?

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    AR 159 1.9 16v 2006r
    Postów
    43

    Domyślnie

    Najgorsze jest to że pedał twardnieje i sprzęgło się ślizga w najmniej oczekiwanym momencie i jak podjeżdżam do mechanika to jak na złość wszystko jest w porządku. W każdym bądź razie nie obędzie się prawdopodobnie bez rozmontowania silnika i skrzyni tak aby dostać się do wysprzęglika.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniell162 Zobacz post
    Miałem ostatnio coś bardzo podobnego wpadł mi pedał sprzęgła, musiałem pociągnąć go ręką do góry znowu wpadł i po kolejnym wyciągnięciu go ręką działał normalnie. Kpl sprzęgła z wysprzęglikiem wymieniony ok 15tyś temu.
    Mój mechanik obstawił pompe sprzęgła co o tym sądzicie? jestem tylko tydzień w Polsce i zależy mi na czasie.

    Dodam, że już dwa razy mi się zdarzyło że przy zmianie biegu pedał wrócił tylko do połowy po podciągnięciu go ręką działał normalnie.
    Pompa?
    Ja właśnie miałem podobny objaw i wystarczyło wymienić płyn i odpowietrzyć.

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    I jak - problem nie wrócił po wymianie płynu i odpowietrzeniu? U mnie to nic nie dało i w gorące dni potrafi się znów zapowietrzyć.
    Jak do tej pory problem nie wystąpił
    Ostatnio edytowane przez Mac1ek ; 16-07-2013 o 19:19

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Nie jestem pewien, że to jest przyczyną, płyn mam nowy zalany w na początku tego roku.
    Zresztą układ się chyba nie zapowietrza bez powodu?

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniell162 Zobacz post
    Nie jestem pewien, że to jest przyczyną, płyn mam nowy zalany w na początku tego roku.
    Zresztą układ się chyba nie zapowietrza bez powodu?
    U mnie zapowietrzyło się przez to że poluzował się przewód od wysprzęglika do zbiorniczka. Przy kupnie auta nie zwróciłem uwagi na to, że brak jest na przewodzie jakiej kolwiek opacki lub cybantu.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam ja jestem miesiąc po wymianie kompletu: dwumasa, sprzęgło i wysprzęglik..(no chyba że mechanik ukradł i nie wymienił) objaw był taki: Najpierw pedał nie wychodził samodzielnie i trzeba było go nogą wyciągać , szczególnie przy dodawaniu gazu na skręcie w prawo. Potem biegi zazwyczaj 3 i 5 nie chciał wejśc i wyjść. Potem to ustało ale zaczęło zgrzytć coś w skrzyni, a ustawało lub nasilało się po wciśnięciu pedału sprzęga. Potem zaczęła tłuc dwumasa i w końcu wymieniłem komplet. Mechanik dostał 1l nowego płynu, ale go chyba nie wymieni,ł bo w zbiorniczku jest straszny brud....
    MAM PROBLEM: biegi nie wchodzą gładko. czasami jak nie docisnę do samego końca to potrafi przy szybkiej zmianie lekko zazgrzytać..
    PYTANIE: czy pompa też do wymiany, czy wymienić profilaktycznie płyn.
    Jeżeli płyn, to czy trzeba razem z hamulcami, czy przez odpowietrznik spuścić tak żeby leciał czysty? Jak się wymienia płyn i odpowietrza?:
    1) wyciągnąć strzykawką,
    2)wcisnąć pedał przy odkręconym odpowietrzniku, zakręcić, wyciągnąć pedał i powtarzać czynność?

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Opróżnij zbiorniczek strzykawką i zalej nowy płyn, cały czas kontroluj jego ilość. Przy skrzyni jest odpowietrznik układu sprzęgła - użyj go do wymiany i odpowietrzenia układu zgodnie z instrukcją
    https://www.sprzeglo.com.pl/artykuly...e-sprzegla/106

    Niewykluczone, że pompa również jest zużyta.

    W takim wypadku płyn w przewodach hamulcowych też warto wymienić.
    Dodatkowo wyreguluj również linki wybierania biegów. Na forum znajdziesz poradnik.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Dzięki zrobię tak jak napisałeś. Ile mniej więcej potrzeba płynu? Bo hamulców nie będę odpowietrzał. Czy w zbiorniczku są jakieś dwie komory (ktoś gdzieś kiedyś coś takiego napisał? Z pedałem mam tak, że przy zgaszonym silniku wszystko wydaję się ok pedał ma luz może 1-1,5cm na samej górze, przy wciskaniu chodzi ładnie z oporem, sprężyście, płynnie powraca itp Ale jak się jedzie to pedał trzeba butem do oporu żeby w miarę biegi weszły ok. Jak się jedzie dość dynamicznie tak do 3500-4000 obrotów to pedał ma opóźnienie z powrotem jakby chodził w trybie "slow motion" przez co trzeba ok 1 sek czekać na zmianę biegów. Czuć jakby lekkie chrobotanie coś w rodzaju sławnego "gumkowania" wspomagania kierownicy. No i biegi nie wchodzą miękko, płynnie...

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Zacznij od wymiany płynu i odpowietrzenia.
    Jeśli tylko sprzęgło, to pół litra pewnie wystarczy.
    Tak, zbiorniczek ma dwie osobne komory.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Problem z pedałem sprzęgła
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 15:13
  2. GT problem z pedałem sprzęgła
    Utworzone przez Grzesiek w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2015, 20:30
  3. Problem z pedałem sprzęgła
    Utworzone przez pawelmotylek w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-01-2015, 10:50
  4. Problem z pedałem sprzęgła
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 22:41
  5. Problem z pedałem sprzęgła
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory