Strona 67 z 204 PierwszyPierwszy ... 17575859606162636465666768697071727374757677117167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #661
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adalbrecht
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Hyundai i30N
    Postów
    107

    Domyślnie

    To, że nie działa na poziomie DSG nie oznacza, że jest beznadziejna, co wynika z testu Top Gear. Jeździłem MiTo z TCT oraz Passatem CC z DSG - DSG pracuje sprawniej i jest bardziej dopracowana, ale nie jest to nokaut, bo TCT pracuje poprawnie i gdybym miał możliwość ponownego zakupu Alfy Romeo - wybrałbym tę opcję.

    O jakiej presji piszę? Nie wiem. Użyłem złego słowa, ale mam wrażenie, że w Top Gear są "z góry" cięci na Alfy Romeo. To jest subiektywne wrażenie i nie zamierzam rozgrzebywać tematu, bo zrobi się śmietnik, ale uważam, że wielkość krytyki testera była niewspółmierna do wielkości wad, bo dla potencjalnego użytkownika - jak ja czy Imć - TCT pracuje wystarczająco poprawnie (wnioskuje z jednego z ostatnich postów wspomnianego użytkownika ).

  2. #662
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał _tomek_ Zobacz post
    blu tornado to taki żywy niebieski metalik?-bardzo mi sie podoba
    zdecydowanie zamów z 17"
    Coś takiego:



    17" wyglądają cudnie, ale... trzęsie wóz na każdej nierówności...

    ---------- Post added at 15:29 ---------- Previous post was at 15:19 ----------

    Cytat Napisał Adalbrecht Zobacz post
    To, że nie działa na poziomie DSG nie oznacza, że jest beznadziejna (...)
    Jeszcze moje 5gr i czas na EOT DSG vs TCT. DSG jest dłużej na rynku i jest to produkt na innym etapie "życia" niż TCT. Jeżdżąc po mieście samochodami z DSG i TCT nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy w sposobie pracy tychże skrzyń. Co więcej dodam, że TCT w połączeniu z DNA bardziej mnie przekonuje do zakupu niż DSG. Po za tym, rozważamy kwestię zakupu samochodu, a nie skrzyni. Przede wszystkim samochód, a potem skrzynia. Ale profilaktycznie, przedłużę gwarancję, nigdy nic nie wiadomo

  3. #663
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adalbrecht
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Hyundai i30N
    Postów
    107

    Domyślnie

    Trzęsie, oj trzęsie...ale spójrz na MiTo na 17" kołach.

  4. #664
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adalbrecht Zobacz post
    Trzęsie, oj trzęsie...ale spójrz na MiTo na 17" kołach.
    Ba... pewnie, że wygląda lepiej, a na 17" tytanowych... Mniam.
    Ale częściej będę "czuć" jakość naszych krajowych dróg niż podziwiać szczegóły wyglądu Mitusia...

  5. #665
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post

    Tez sie ciagle bije z myslami czy zamawiac pakiet sport, bo nie wiem czy chce miec 17" fele na W-we. Aktualnie mam takie w protoplascie Mito (GP Sport) i profil 205/45 bardzo boli na dziurawych drogach, w Mito jest 215/45, ale to nie wielka roznica. 195/55 ma wiecej gumy, ale zderzak sport ladnie wyglada...
    Ja też miałem przed Bravo GP Sport na 17tkach i znam twój ból... Do Warszawy wybrałbym 16tki bo Mito na 17tkach zachowuje się podobnie jak GP. W codziennym użytkowaniu będzie to irytować.
    Jeździsz teraz GP z 130 konnym silnikiem - dlaczego chcesz wymienić na Mito z TCT i silnikiem z podobną mocą? Nie korci cię wersja QV ? Wprawdzie w manualu ale moc znacząco wyższa

  6. #666
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ja też miałem przed Bravo GP Sport na 17tkach i znam twój ból... Do Warszawy wybrałbym 16tki bo Mito na 17tkach zachowuje się podobnie jak GP. W codziennym użytkowaniu będzie to irytować.
    No właśnie... Pół centymetra więcej gumy pomiędzy felgą a asfaltem nie pomoże znacząco. Na 16" jest półtora centymetra więcej gumy...

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeździsz teraz GP z 130 konnym silnikiem - dlaczego chcesz wymienić na Mito z TCT i silnikiem z podobną mocą? Nie korci cię wersja QV ? Wprawdzie w manualu ale moc znacząco wyższa
    Zastanawiałem się nad tym, a także czy nie zanabyć Giulietty (1.4 MA 170KM TCT). Ale po długim i dogłębnym procesie przeanalizowania sytuacji doszedłem do wniosku, że większy samochód mi nie jest potrzebny, jedna, góra dwie osoby, więc po co wozić powietrze? A do tego większy samochód, to większy problem parkowania na mieście. Mito QV jest śliczny ale w zupełności nie potrzebuję trochę większego przyspieszenia, bo 7.5s jest tylko trochę szybciej niż 8.2s, a TCT natomiast, jest silnie uzależniające Wyjątkowy komfort jazdy miejskiej. Tak więc nie zamienie TCT na QV

  7. #667
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Carnivore
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM Distinctive
    Postów
    37

    Domyślnie

    Witam,

    Małe pytanie - czy w pakiecie sport 1 giulietty znajdują się również siedzenie z mikrofibry (w oficjalnym katalogu nie ma o tym wzmianki) natomiast np. na stronie Carserwisu jest:

    http://www.carserwis.pl/Samochody-no...enia-Giulietty

    Z góry dzięki wielkie za odpowiedź.

    Pozdrawiam

  8. #668
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Skóra plus mikrofibra to osobny dodatek niezależnie od pakietu sport 1 Czy 2. Jak dobrze pamietam 2000 albo 2500 kosztuje. W QV jest to standard

  9. #669
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Tak, trzeba dodatkowo dopłacić. Kiedyś obowiązkowo, od roku 2011 chyba już nie (można mieć pakiet Sport i tapicerkę materiałową).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #670
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tak, trzeba dodatkowo dopłacić. Kiedyś obowiązkowo, od roku 2011 chyba już nie (można mieć pakiet Sport i tapicerkę materiałową).
    W lutym odebrałem Julkę z pakietem SPORT 1 i dostałem siedzenia skóra + mikrofibra (no chyba, że był to prezent dla mnie od dilera)

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory