Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 108

Temat: 159 2.4 q4 gtb :)

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    mam 210KM to model 2010rok były wersje z automatem

    Dodano po 2 minutes:

    ciekawi mnie dalsze modyfikacje na te 301KM i czemu są różnice skoro niby podobne modyfikacje limiter to e ECU o ten mi chodzi co odpowiada za stan awaryjny w niektórych przypadkach się go usuwa tak żeby trwale wypiąć EGR u mnie został i pozostała również cewka od EGRu teraz wiesz o jaki limiter mi chodzi?

    Dodano po 7 minutes:

    i zastanawiam się czy autor nie miał aby turbo z gatunku 2260 po modyfikacji lub czegoś innego po za tym ciężko się dowiedzieć czy wogóle wymiana czegos jeszcze i jaki zakres modyfikacji o to mi dokładnie chodzi ?
    Wszystko masz w temacie. Najpierw piszesz że miałeś 267KM na seryjnym turbo, później że masz 2260v z bmw, do tego dochodzi automat, mało, jeszcze program na ponad 260 i problem z błędem od egr. Ciekawe jak wygląda sprawa z usuniętym dpf. Wrzuć chociaż foto że takie turbo tam jest bo jakoś wierzyć mi się w to nie chce.
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Panowie a moze zamiast sie licytowac na turbiny dołozycie drugie turbo ? Nie ma sie co licytować. Projekt wg mnie super i kibicuje Ci Mlody z tymi modami. Żałuje że sam ze swojej ex'159tki nie wyciagnalem czegos wiecej poza standardem typu dpf i chip, ale w przypadku Q4 to sie wydaje bardziej sensowny stage 2.
    Ciekawe ile taka 300 konna Q4 pali - pewnie i tak mniej niz 3 litrowy 286k diesel BMW
    wrzuc jakies foty jak to wyglada, nie dziw sie ze ludzie sa ciekawi, bo calkiem mozliwe ze masz najmocniejsza dziewiatke w kraju z tym silnikiem i przecierasz szlaki dla innych

    Ktoś pisał o automacie w wersji 210 ? PIerwsze słysze ze byly takie wersje, ale moze ktos ja sobie po porstu dlubnal sam. Inna sprawa to wytrzymalosc tego automatu ponoc seryjnie do 440 nm wiec tutaj sprawa modow jest dyskusyjna - dlatego u siebie w 2.4 200 nawet nie wiem czy jest sens robic program, bo sama seria wypluła 430.

    Inna sprawa ze zmotywowales mnie zeby wyjac z szuflady inny projekt pt. mody n54 335i (IC, JB4, DP, soft do skrzyni Alpina b3…
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 25-02-2015 o 18:50

  3. #93
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    mam 210KM to model 2010rok były wersje z automatem
    Automat łączony był z 2.4 200 KM do końca produkcji, sprawdzałem kiedyś dokumentacje dokładnie i takie były wnioski.

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Gratuluję 3 z przodu Będzie jeszcze więcej od tych 301 koni ?
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  5. #95
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,499

    Domyślnie

    Ja też się nie spotkałem. I eper przeglądnąłem pobieżnie - on też nie zna.
    Powiedz jakie miałeś turbo wcześniej w serii (garett czy kkk) i jakie masz wtryski (numery) to się wyjaśni. Ew. VIN.

    Czemu są różnice... Zacząłeś nie od tej strony bo EGR nie będzie tu miał takiego znaczenia. Przecież robili to różni ludzie.. A ty zadajesz pytanie czego na dwóch różnych samochodach nie wiadomo z jaką dawką jeżdżących są różne wyniki.
    Kto ci pisał softa.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Ja też się nie spotkałem. I eper przeglądnąłem pobieżnie - on też nie zna.
    Powiedz jakie miałeś turbo wcześniej w serii (garett czy kkk) i jakie masz wtryski (numery) to się wyjaśni. Ew. VIN.

    Czemu są różnice... Zacząłeś nie od tej strony bo EGR nie będzie tu miał takiego znaczenia. Przecież robili to różni ludzie.. A ty zadajesz pytanie czego na dwóch różnych samochodach nie wiadomo z jaką dawką jeżdżących są różne wyniki.
    Kto ci pisał softa.
    Właśnie o to chodzi że te wypowiedzi nie trzymają się kupy co chwile jest co innego w modach.

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał Pucek-159 Zobacz post
    Gratuluję 3 z przodu Będzie jeszcze więcej od tych 301 koni ?
    Paliwo jeszcze mamy więc na pewno będziemy walczyć

    Dodano po 5 minutes:

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    Panowie a moze zamiast sie licytowac na turbiny dołozycie drugie turbo ? Nie ma sie co licytować. Projekt wg mnie super i kibicuje Ci Mlody z tymi modami. Żałuje że sam ze swojej ex'159tki nie wyciagnalem czegos wiecej poza standardem typu dpf i chip, ale w przypadku Q4 to sie wydaje bardziej sensowny stage 2.
    Ciekawe ile taka 300 konna Q4 pali - pewnie i tak mniej niz 3 litrowy 286k diesel BMW
    wrzuc jakies foty jak to wyglada, nie dziw sie ze ludzie sa ciekawi, bo calkiem mozliwe ze masz najmocniejsza dziewiatke w kraju z tym silnikiem i przecierasz szlaki dla innych

    Ktoś pisał o automacie w wersji 210 ? PIerwsze słysze ze byly takie wersje, ale moze ktos ja sobie po porstu dlubnal sam. Inna sprawa to wytrzymalosc tego automatu ponoc seryjnie do 440 nm wiec tutaj sprawa modow jest dyskusyjna - dlatego u siebie w 2.4 200 nawet nie wiem czy jest sens robic program, bo sama seria wypluła 430.

    Inna sprawa ze zmotywowales mnie zeby wyjac z szuflady inny projekt pt. mody n54 335i (IC, JB4, DP, soft do skrzyni Alpina b3…
    Z automatem sprawa się zgadza producent deklaruje coś koło 450NM wytrzymałości. Dlatego dla wiarygodności przydały by się kreski

    Co do spalania ciężko zejść poniżej 10l.
    Ostatnio edytowane przez mlody2788 ; 25-02-2015 o 19:32 Powód: Dodano
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  7. #97
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,499

    Domyślnie

    Ja z serwisu skrzyń mam info o 460Nm. Ale ja bym do tylu niechętnie robił

    A taka ciekawostka:
    http://allegro.pl/alfa-159-q4-2-4jtd...111710218.html
    Ostatnio edytowane przez maly_777 ; 25-02-2015 o 20:40

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  8. #98
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Nie pisałem ze seryjne turbo tylko że już inne czytajcie zanim odpowiecie i były wersje 210 z automatem od chinoli który tez da się sprawnie sterować a z tym ogłoszeniem to jak ktoś pisze że wywalił EGR z kompa to niema trybu awaryjnego proste to o czym pisałem, usunę klapy wstawie wydech i IC i bez zbędnej dyskusji sobie poradzę jak to taka tajemnica jak na każdym polskim forum dobrze ze nam angielski to u chinoli sobie poczytam a swoją droga jak ktoś robi modyfikacje to raczej wie co jest a czego niema na weekendzie wrzucę wykres żeby nie było.

  9. #99
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    Nie pisałem ze seryjne turbo
    Nie?

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    mam 159 2.4 JTDm napęd przód po zmianie mapy zaślepieniu EGR wycieciu DPFu z seryjna turbiną wyciągnąłem 267KM

  10. #100
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,499

    Domyślnie

    Prawie żadna tajemnica. Przecież młody ci napisał że o wszystkim pisał. Przewertuj temat od początku.

    Co do EGR'a. Nie ważne czy będzie podpięty czy nie ale można tak zrobić żeby samochód dalej miał funkcję trybu awaryjnego. To nie jest jakiś duży problem... To w ogóle nie jest problem.


    A ja nie zaspokoiłem ciekawości. Jakbyś mógł mi pomóc to odpowiedz na pytanie:
    Powiedz jakie miałeś turbo wcześniej w serii (garett czy kkk) i jakie masz wtryski (numery) to się wyjaśni. Ew. VIN.


    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory