Strona 101 z 144 PierwszyPierwszy ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #1001
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Nie, nie można stwierdzić. Po stronie zimnej zobaczysz, a po stronie gorącej nie.
    Bez rozbierania się nie da. Nawet luzu nie ustalisz, bo tam jest ułożyskowanie pływające.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  2. #1002
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 115 KM CF3 + PowerBox + dolot z kwasówki
    Postów
    29

    Domyślnie

    Nawet nowe turbo musi mieć luz, jest to taki minimalny luz coś jak 0,5 do 1 mm góra dół. Jeśli występuję przeładowanie to trzeba posprawdzać, najprościej to czujnik doładowania dobrze go wyczyścić ( a najlepiej mieć od kolegi na podmiankę, bo czasem czyszczenie mu nie pomoże), później zawór VGT z przewodami podciśnieniowymi, od razu test gruszki na turbo, czyli bierzemy wężyk do ust i silnie zasysamy, sztanga powinna się ruszyć, później językiem zatkaj przewód by sprawdzić czy gruszka zatrzyma się ( test czy jest szczelna), później czyszczenie zaworu VGT (najlepiej też jest mieć od kogoś na podmianę, nie używaj WD40). Jeśli sztanga chodzi gdy wduszasz dość mocno gaz na postoju to powinno być ok, ale musi robić to w miarę sprawnie, gdy to już nie pomoże, to niestety musisz wyjąć turbinę i wyczyścić zmienną geometrię od razu sprawdzisz w jakim stanie są wirniki. P.s. jeśli sztanga od zmiennej geometrii nie działa nie działa a wszystko porobione czas na sprawdzenie pompy vacum, wytwarza podciśnienie, napędzana od wałka rozrządu, jest na górze silnika z prawej strony, aczkolwiek gdy ona nie działa to i problem z wspomaganiem hamulców się robi.(sprawdź ogólnie szczelność wszystkich przewodów i połączeń podciśnieniowych).

  3. #1003
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    147 1.9. JTD 2003
    Postów
    19

    Domyślnie

    Ten błąd doprowadzi mnie do grobu.
    Błąd EGRa zniknął wraz z jego wyczyszczeniem. Klawo.
    Pozostało przeładowanie na overbooscie. Zawyrokowano, ze padnięty zawór sterujący turbo. Wymieniony na nówkę (stary faktycznie okazał się łatany po jakimś dzwonie). Mechanik powiedział mi, że na początku jeszcze może marchewa wyskakiwać, ale się ustabilizuje z czasem.

    No i dziw... wyskakuje, a wraz z nią kompletny brak mocy na 3. i 4. biegu. Minęły dopiero niecałe dwa dni jady, ale jak po weekendzie dalej będę miał dyskotekę na desce rozdzielczej, to mnie coś strzeli.

    Tęsknię za momentem, gdy wsiadam do auta, przekręcam kluczyk i nie słyszę: PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP.

  4. #1004
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Zarąbisty mechanik "na początku jeszcze może marchewa wyskakiwać, ale się ustabilizuje z czasem." I tak dobrze, że nie połączył tego np. z oponami. Jak się bieżnik zetrze o 1mm to marchewa zniknie

    Ale do rzeczy - daj logi i będziemy sie przyglądać co tam w silniku piszczy.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #1005
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bodzio9002
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    147 JTDm 120KM '06/'07
    Postów
    52

    Domyślnie

    MCSF. Po 5 minutach jazdy rano. Żadnego spadku mocy, żadnego dziwnego dźwięku, temperatura silnika w porządku, zyskuje temp. dobrze, trzyma jak należy. Pojechałem na test 20km obwodnicą trójmiasta, zgasiłem, pojechałem spowrotem 20km, zgasiłem, odpaliłem na podwórzu i po błędzie ani śladu. Zobaczę jutro. Dodam, że od marca tego roku występuje też bez ładu i składu Error Glow Plug. Powiedziano mi że to przez centralkę świec żarowych lub akumulator. Czy też tak samo aku (który jest od nowości od grudnia 2006), mógł spowodować motor control system failure? Nie obserwuję trudności w odpalaniu. I tak mam zamiar go wymienić przed zimą. Ale czy te problemy są spowodowane właśnie baterią?

  6. #1006
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Jesteś kolejnym forumowiczem liczącym na szklaną kulę u innych forumowiczów.
    Kup kabel lub od kogoś pożycz i odczytaj błąd. Wtedy może coś pomożemy. Możesz tez liczyć na porady na chybił-trafił i już zacząć rozbierać silnik i instalację elektryczną. Tyle.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #1007
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Szałek
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Mogilno ( kujawsko-pomorskie)
    Auto
    AR 156 FL 1.9 JTD 16V
    Postów
    223

    Domyślnie

    Hmm ja akurat miałem tak na początku, że był błąd i nic więcej, później był spadek mocy, a na końcu zesrało się trubo



  8. #1008
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    No jak jeździłeś z niesprawnym sterowaniem zminną geometrią to turbo miało prawo się "zesrać" jak piszesz...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #1009
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    To i tak dobrze, bo znam przypadek jak zacięta geometria turbawki dmuchnęła tak, że głowica pękła między 2 i 3 cylindrem.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #1010
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    A za pomocą czego/w jaki sposób komputer wykrywa przeładowanie i załącza się w rezultacie MCSF (i tryb awaryjny się to chyba zwie)? Czujnik ciśnienia doładowania (ten w kolektorze)?

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory