Strona 101 z 137 PierwszyPierwszy ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #1001
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Jony88 napisał TYSIĘCZNY post w tym temacie. Proponuję jakiegoś jubla i flaszkę z tek okazji postawić. Ciekawe czy jak w Klanie doczekamy się n-tysięcznego odcinka.
    Pozdrawiam wszyskich złaczonych w HIDZIE !!!!
    ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  2. #1002
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    CB działa, troszeczkę tylko bardziej muszę podkręcić gałkę i nie słychać żadnych szumów, ludzi słychać wyraźnie bez trzasków

    1003 !

  3. #1003
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    http://allegro.pl/h7-led-cree-2x25w-...083301547.html

    Chopy!! na allegro zaczeły się pojawiać takie oto zestawy LED zamiast hidowych żarówek ksenonowych. Skład ten sam zarnik czy palnik czy teraz już chole*a wie jak to nazwać przetwornica i wiatraczek ??

    może ktoś wie coś więcej ?? bo chętnie przetestuje

  4. #1004
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    http://allegro.pl/h7-led-cree-2x25w-...083301547.html

    Chopy!! na allegro zaczeły się pojawiać takie oto zestawy LED zamiast hidowych żarówek ksenonowych. Skład ten sam zarnik czy palnik czy teraz już chole*a wie jak to nazwać przetwornica i wiatraczek ??

    może ktoś wie coś więcej ?? bo chętnie przetestuje
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  5. #1005
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Ciekawe, fajne rozwiązanie.
    Niestety sprawa się ma identycznie jak z hidem. Za to dowodzik poleci jak nic. A to z prostego powodu. Nie homologowane źródło światła. Masz coś innego niż żarówka, to przy kontroli dowodzik leci papa. Gliniarz nie musi się znać że to led czy hid. Masz coś motane to masz pozamiatane poza tym wątpliwą sprawą jest odpowiednie ukierunkowanie wiązki. Dwie diody led nie są w stanie wygenerować i ukierunkować tak samo światła jak żarnik. CO za tym idzie światło może jeszcze bardziej oślepiać niż hid ponieważ inaczej się rozprasza w lampie. CO niestety widać trochę na filmie gdzie jest pandziocha. Widać jak byk że odcięcie i powierzchnia oświetlenia pozostawia wiele do życzenia. Po prostu świeci Ci plama przed autem a nie prawidłowo uformowana wiązka.

    Ale idea fajna. Raczej jako alternatywa dla HIDów a nie żarówek (czyt, legalnego montażu).
    Chyba nawet HID będzie mniej kontrowersyjny przy kontroli. Ciekaw jestem miny policjanta który zagląda w miejsce żarówek a tam wiatraczek

  6. #1006
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    słuszna uwaga kolego marek też jestem ciekaw jakby na to zaaragował gliniaż faktem jest jednak to że światło tak jak na filmiku to prezentuje jest światłem w zwykłej lampie :/ szukam czy ktoś to na soczewkach testował bo jednak te światła różnią się bardziej. W najbliższym czasie spróbuje zrobić test soczewki z zwykłym halogenem takim domowym poprostu skieruje światło do soczewki i zobaczymy co wyjdzie bo akurat gdzieś mam z 145 2 soczewki

    Z drugiej jednak strony żarowki te nie wymagaja montażu samopoziomu czy sprysków. Podejrzewam że może się ten temat szybko rozwinąć być może w najbliższym czasie kupie to i sprawdze jak to jest

    fajną sprawą jest również to że nie świeci to na niebiesko więc można wcisnąć kit że sam tam zwykłe zarowki typu cool white lub night breaker osrama miałem te żarówki i porównanie z xenonem 5 k swiatło bylo identyczne a jak wiadomo światło białe lub żółte musi być

    Soczewka bardzo mocno skupia światlo więc może wlasnie jest to przeznaczone tylko do soczewki ?? diody na bokach a w soczewce tez mamy odbłysnik tylko że kieruje to siwatlo na wprost a nie jak lustro ktore zbiera światło i kieruje je na taką powierzchnię jak lampa

  7. #1007
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Z drugiej jednak strony żarowki te nie wymagaja montażu samopoziomu czy sprysków. Podejrzewam że może się ten temat szybko rozwinąć być może w najbliższym czasie kupie to i sprawdze jak to jest
    A to niby dlaczego? wiesz po co są spryski i poziomowanie? Bo źródło światła powyżej 1500lm tego wymaga. Więc te ledy też


    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    fajną sprawą jest również to że nie świeci to na niebiesko więc można wcisnąć kit że sam tam zwykłe zarowki typu cool white lub night breaker osrama miałem te żarówki i porównanie z xenonem 5 k swiatło bylo identyczne a jak wiadomo światło białe lub żółte musi być
    Za niebieskie dowód zabierają od razu przy pierwszym mijającym radiowozie za 5000K co jest barwą białą z poświatą "błękitu" zatrzyma Cię średnio co 10 kontrola i też zabiorą dowód
    A jak już Cię zatrzymują (nie wiem czy tego doświadczyłeś) to nie pytają się grzecznie tylko każą podnieść maskę i wyciągają tą Twoją żarówkę tak więc Twój plan runą na wstępie

    Jeżeli chodzi o źródło światła i lokalizację żarnika to poczytaj testy żarówek zobacz jak często jest mowa o złej lokalizacji żarnika (przesunięcia rzędu milimetra). CO od razu ma wpływ na zniekształcenie wiązki. Tak więc czy to zwykła lampa czy soczewka to nie lampion albo znicz

    Kolego loco, jak się nie obrócisz to dupa jest z tyłu. Pamiętaj o tym
    Wydaje mi się że te ledy mają tylko jedną zaletę, mniejszy pobór mocy. Reszta to wady nawet w stosunku do hidów.

  8. #1008
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    A to niby dlaczego? wiesz po co są spryski i poziomowanie? Bo źródło światła powyżej 1500lm tego wymaga. Więc te ledy też
    do 2000lm nie jest wymagane ani pozimowanie ani spryskiwacze . Dotyczy to również fabrycznych ksenonów i jest coraz wiącej samochodów ktore mimo ksenonów montowanych w fabryce nie mają poziomowania ani spryskiwaczy i to całkiem legalnie. Powód jest prosty, palniki ksenonowe mają 25W i jasności nie wiecej niż 2000lm, takie wymogi spełniają np palniki D5S, D8S. Wada jest taka że są jak na razie bardzo drogie i nie ma zamienników, ale to pewnie też kwestia czasu. Wracając do tematu LED, policjant może zabrać dowód tylko z powodu tego że LED/HID czy cokowiek innego w reflektorze nie było homologowane do tego reflektora a każdy reflektor ma oznaczenia jakiego typu źródła światła powinny się w nim znajdować, wystarczy że gośc rzuci okiem na te literki i cyfry i już wie co powinno być w srodku, oni też głupcy nie są . Sytuacja o tyle lepsza że możemy na miejscu takiego leda wyciagnąć, poprzepinać kostki i włożyć zwykłą żarówkę. Jest szansa że nas puści (tak jak to czesto było z folią na szybach, niektórzy sciągali na miejscu i im dowodu nie zabrano) , no chyba że trafimy na jakiegoś upierdliwca to wtedy nie ma zmiłuj Chociaż z drugiej strony jesli potraktują to jako żarówke H7 to problemu byc nie powinno, w końcu co za róznica czy jest tam zwykłe włókno czy dioda, H7 to H7- jesli jest tam wybite na metalowym pierścieniu że to H7 i jest homologacja drogowa to nie powinni się czepiać tym bardziej że to H7 o mocy 25W ( a ile ma lumenów to i tak na miejscu nie sprawdzą). Jakby takie LEDy miały 4100k było by lepiej, lepsze oświetlanie drogi w trudnych warunkach (deszcz, mgła) no i nie rzucało by się w oczy niebieskawe światło. No ciekawa alternatywa z tymi ledami, ciekawe tylko jak z trwałością, niestety ale LED tak dużej mocy potrzebuje dobrego odprowadzenia ciepła, wystarczy że ten wentyl się spali lub zatrze wirnik i mamy po diodzie. Ciekawe czy wentyle są chociaż na łożyskach kulkowych bo jesli nie to długo nie pożyją . Mimo wszystko kusząca sprawa ciekawe jak to faktycznie świeci
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 02-04-2014 o 23:36

  9. #1009
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Zgada się. Tylko że ksenon do 2000lm to prawie to samo co żarówka. Więc nie ma sensu tego montować i to rozwiązanie przyszłości nie ma. Chyba tylko poza żywotnością.

  10. #1010
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Za niebieskie dowód zabierają od razu przy pierwszym mijającym radiowozie za 5000K co jest barwą białą z poświatą "błękitu" zatrzyma Cię średnio co 10 kontrola i też zabiorą dowód
    A jak już Cię zatrzymują (nie wiem czy tego doświadczyłeś) to nie pytają się grzecznie tylko każą podnieść maskę i wyciągają tą Twoją żarówkę tak więc Twój plan runą na wstępie .
    Uwierz albo nie ale odkąd latam na hidach (bedzie już z 5 lat) na temperaturze 5 K czy 6 K bo to róznie było nie straciłem dowodu ani razu a nie raz maske otwierałem popatrzył pozaglądał nawet przegląd bez problemu dlaczego ? proste. nie czepiają się już tego tak bardzo jak widzą soczewke obojętnie czy z spryskami czy jak. Poprostu

    Więc może i u Ciebie tak jest w okolicach ale nie u mnie. Jak masz dobrze wyregulowane wszystko to co się bać ? dopóki Ci ktoś maski nie otworzy to nie wie co tam masz niestety soczewka to soczewka jak znajomemu za zarówki probowali zabrać bo soczewka to wiesz co ? tymbardziej nikt się teraz już nie czepia

    apropo HIDy też są zakazane a jakoś wszyscy montują proste chcesz zakładasz nie to nie i już

    Dodano po 3 minutes:

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Zgada się. Tylko że ksenon do 2000lm to prawie to samo co żarówka. Więc nie ma sensu tego montować i to rozwiązanie przyszłości nie ma. Chyba tylko poza żywotnością.

    I tu ponownie kolego się mylisz. 25w zostały stworzone po to aby obniżyć koszty produkcyjne samochodów. Może je już nabyć w salonie VW gdzie jest wybór 25 lub 35. Na pytanie czym się różnią pan uprzejmie się uśmiechnął i powiedział że praktycznie to niczym pozatym że jest inna przetwornica a żarówka emituje troszke słabsze światło. Tyle że to światło ma temperature 5-6 K a nie jak zwykła żarówka 3,2K ( o ile można ją tak nazwać że to się do kelwina wlicza )




    Tak czy inaczej jest to dość ciekawa opcja i może kupie przetestować to zastanawia mnie tylko fakt tego że oki ustawie je i wszystko oki tam ale jak to będzie wyglądać w deszczu ? :/ i tu mogą być schody. Jechałem nowym leonem i właśnie jechałem w deszczu. Na pokładzie leona były właśnie opcjonalne światła ledowe kurde porażka :/ mimo że oryginał to naprawde trzeba by się było do tego przyzwyczaić że trochę to odbija na boki i troche za bardzo :/
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 03-04-2014 o 15:22 Powód: Dodano

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory