Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 184

Temat: Alfa Romeo 159 1,9 JTD

  1. #111
    Użytkownik Embrion Avatar NoVi
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cześć.
    Przeczytalem temat i trochę sie opamiętałem.
    Wiem że trzeba podchodzić do kupna samochodu na chłodno, ale gdy w gre wchodzi 159 w pięknej jasnej skórze nie umiem

    Obecnie mam Fiata Stilo 1.9 JTD przed jego zakupem wszysyc również mi mówili, że będe dokładał i dokładał, że Fiat to fiat itp. NIe zraziłem się jednak tym, kupiłem. dałem 20,000 3 lata temu ale jestem zadowolony. Przez te 3 lata dołożylem okolo 5-6 tysięcy złoych do niego, ale w tym 2 komplety opon filtry oleje rozrząd i troche dupereli w zawieszeniu.. Co uważam za dobry wynik.

    Wychodzę z założenia, że jeśli trafi się na dobrą sztukę to i sypać się nie będzie.
    Na Alfe myślę przeznaczyć okolo 35,000zł.
    Zależy mi na pełnym wyposażeniu i skórze ^^.
    Niestety problem w tym że nie mam żadnego zaufanego mechanika, który mógł jechać ze mną i pooglądać auto na chłodno i ocenić. Ale od tego jest forum i mili ludzie
    Wiem to z własnego doświadczenia na Forum o Stilo, dużo osób kupuje auta z pomocą klubowiczów i bardzo dobrze to wychodzi.

    Zdaję sobie sprawę że koszty utrzymania 159 a Stilo są co najmniej 2-3 razy większe.

    Nie mogę znaleźć żadnego tematu na forum, w którym opisane jest na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie 159.
    Może znajdę za jakiś czas.

    Kwestia przebiegów, zapewne da się bez większych problemów taki licznik przekręcić ?

    Czy mógłby ktoś coś powiedzieć na podstawie zdjęć tejże sztuki: http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-C24935957.html

    Sam nie wiem, na co na początku patrzeć nawet i po zdjęciach

  2. #112
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Moja kierownica po 134 000 km wygląda o niebo lepiej, niż ta po .... "80 000 km".

    Radzę chłodnym okiem patrzeć na przebieg -> samochód z 2006 roku ( 7 letni!!!) i przerobił 80 000 km ? Czyli co? Jakiś podstarzały niemiaszek jeździł nim tylko po buły do pobliskiej Billi, a potem oddał go za bezcen uprzejmemu polskiemu handlarzowi ?

    Poza tym samochód jest powypadkowy (nie jest zaznaczona opcja "bezwypadkowe").

    Moim zdaniem ściema - cudów nie ma

    Za ok. 35 000 zł kupisz Alfę spokojnie, ale raczej im lepsza opcja, tym wyższy przebieg. Radziłbym się mentalnie przygotować na wersje z przebiegami w okolicach 170 tys km (jeżeli chcesz mieć w super opcji).


    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 01'
    Postów
    97

    Domyślnie

    Podziwiam kolego Twój zapał w tłumaczeniu ludziom tych rzeczy

  4. #114
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Robię to tylko dlatego, że sam kiedyś bardzo mocno się naciąłem na samochód, po który jechałem 500 km w jedną stronę, kupiłem tanio (okazyjnie), a potem dołożyłem bardzo grube pieniądze i wymarzony samochód stał się dramatem i strasznym zawodem.

    Jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę, ale przed zakupem Alfy spędziłem prawie 3 miesiące na wertowaniu całego internetu w poszukiwaniu samochodu i wszelkich opisów/opinii/dyskusji nt. interesujących mnie modeli.

    Wiem do jakiego poziomu wk*rwienia może doprowadzić samochód, więc staram się uczulać innych potencjalnych alfaholików, aby nie okazało się, że miłość do Alfy przerodzi się w nienawiść przez kupienie jakiegoś szrota za śmieszne pieniądze.

    W dzisiejszych czasach za 40 000 kupisz każde praktycznie auto i to ze śmiesznym przebiegiem - "igłę", a potem okazuje się, że radości 0, a po roku z 40 000 wydanych na auto, może się zrobić nawet 60 000

    Poza tym, ja również spotkałem się tu z serdecznością i rzetelnymi radami, kiedy stałem przed wyborem: Alfa czy Mondeo

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mar0s ; 07-02-2013 o 11:13
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  5. #115
    Użytkownik Embrion Avatar NoVi
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki za rady.
    Wiadomo każdy kto użytkuje dany samochód, może więcej powiedzieć o szczegółach, których potencjalny kupujący może nie zauważyć, bo może wydać mu się to w miare normalne. Tak jak np. ta kierownica. Wydawała mi się całkiem przyzwoita a tu psikus

    DOmyślam się że to będzie cięzki miesiąc lub dwa, ale trzeba na chłodno

  6. #116
    bobik
    Gość

    Domyślnie

    To i ja się podłączę do pytania:

    Co sądzicie o tej ofercie:
    http://allegro.pl/alfa-159-na-wypasi...031332616.html

    Ewentualnie czy jakaś inna przychodzi wam do głowy z okolic Warszawy?
    Zależy mi konkretnie na 1.9 150KM, bo domyślam się że mój budżet (ok. 35tys.) nie wystarczy na 2.0

    Jaki przebieg jest akceptowalny dla 159 z tym silniczkiem? Pytam bo wiem z doświadczenia że niektóre samochody po 200tys. są w dobrym stanie, a dla innych 150tys. to już agonia

  7. #117
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar piotrekkr
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    była: 159 1.9 jtdm Cinsoft, rocznik 2007, jest: Lex IS 250 2007
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobik Zobacz post
    Ładna mi na wypasie bez alufelg, sterowania z kierownicy i wielu innych rzeczy. Skóry z tytułu aukcji też jakoś nie widzę. Rocznik też 2007 nie 2008, bo przed liftem. Ogólnie gość nawypisywał bzdur a przebiegu nie podał, co nie wróży nic dobrego. Tylko kolor ładny (jak mój)- nie żadna mocca zresztą jak pisze tylko grigio titanio
    Ostatnio edytowane przez piotrekkr ; 21-02-2013 o 19:34

  8. #118
    waszek_rmc
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, a czy w ogóle można kupić dobrą 159 jtdm za mniej jak 30 tys?

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C27862722.html

    Możliwe, że prz takim przebiegu buja się ejszcze na wadliwym kolektorze?

  9. #119
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał waszek_rmc Zobacz post
    Panowie, a czy w ogóle można kupić dobrą 159 jtdm za mniej jak 30 tys?

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C27862722.html

    Możliwe, że prz takim przebiegu buja się ejszcze na wadliwym kolektorze?
    Wszystko można. Tyle, że raczej zapomniałbym o przebiegu rzędu 120 tysięcy kilometrów przy cenie oscylującej w okolicy 27 tysięcy złotych. Prawda jest taka, że nie mając doświadczenia z tym modelem nie odróżnisz przebiegu 100 od 200 tysięcy, zwłaszcza, że gro samochodów za granicą pokonuje duże kilometraże na trasie, a to się mało odbija na zużyciu wnętrza.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #120
    waszek_rmc
    Gość

    Domyślnie

    Już się nauczyłem, że przebieg to poprostu element wyposażenia... albo jest bogaty (niski), albo biedny (wysoki)... Sam się przejechałem kupując z oryginalnym przebiegiem lagunę w benzynie, sprawdzony w 2óch ASO, wszystko OK, a wnętrze wyglądąło jak po przebiegu 250 tys... (kupiłem z przelotem 113 tys 2001 rok). Dla mnie liczy się stan techniczny... na co mi auto z przelotem 120 tys, które oprócz niskiego przebiegu nie ma nic do zaoferowania? Jak mechanika, elektronika wyjdzie OK, to brać i cieszyć się autem. Wolę auto z przelotem 200 tys jeżdzące po niemieckich autostradach niż krajowe 80 tys po polskich wioskach...
    A tak w ogóle, to planuje AR 159 SW ale w raczej w PB...z tym, ze te oplowskie silniki...........

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory