Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516
Pokaż wyniki od 151 do 156 z 156

Temat: [147] Pomoc przy zakupie Alfa Romeo 147

  1. #151
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Mechanik ogarnięty w Alfach (chodziło mi głównie o włoszczyznę) to może by też taki mechanik który przepracował 7 lat w serwisie Fiata/Alfy/Lanci i sam teraz naprawia. O takiego mi chodziło.
    Owszem, inne samochody też naprawia bez problemu ale temat Alf i innych włoskich wynalazków nie sprawia mu problemów jak co poniektórym mechanikom.

  2. #152
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gianni Zobacz post
    ja dzisiaj będę niedobry. Osobom które chcą kupić alfę radzę - dobrze się zastanówcie czy macie dobrego mechanika czy też jesteście w stanie sami coś przy aucie zrobić. Ja mam dość swojej 147 tak że chętnie oddałbym ją na złom - nawet sprzedawać mi się nie chce. To jest tylko generator strat. Zdecydowanie wolę Skodę! Mam porównanie. Ostatnie moje straty to tak liczę z 1500 zł. Dałem się namówić na regenerację przekładni kierowniczej a teraz wcale nie jeździ się lepiej, mam wrażenie że nawet gorzej. Skoda nigdy nie stanęła mi w drodze. Alfa już kilka razy i raz była na lawecie. Silnik zaolejony i nikt nie potrafi sobie z taką rzeczą poradzić, chociażbym i z kilka tysięcy zostawił. Ze skodą nigdy nie miałem problemów z przeglądem technicznym, co przy alfie jest koszmarem... W tak dużym mieście jak Kraków ja nie mam mechanika któremu mógłbym zaufać jeżeli chodzi o alfę. Skodę naprawiam wieczorem u sprawdzonego mechanika w max 2 godziny, z Alfą muszę z tydzień się umawiać, potem tydzień stoi a potem i tak nie da się jeździć bo gość na przeglądzie nie puszcza...
    Osobiście Alfy Romeo odradzam. Nie ważne czy jest to tania okazja czy auto wygląda dobrze, i tak będą koszty i problemy! Teraz Alfę kupiłbym najwyżej nową z salonu o ile stać by mnie na nią było i na serwisowanie w ASO.
    Jedyny plus mojej obecnej alfy - wygląd i cała reszta to minusy. Pali 12l benzyny po mieście, żłopie olej. Zawieszenie trzeba wymieniać praktycznie z wymianą oleju. Strach kiedy pęknie pasek. To auto nie jest autem na codzień. Nadaje się co najwyżej do okazjonalnego podwiezienia laski spod dyskoteki bo bardzo podoba się kobietom.
    A to wina auta, że przekładnia kierownicza jest źle naprawiona? Zaolejnoy silnik potrafi uszczelnić średnio rozgarnięty mechanik, widocznie trafiłeś na głąba. Nie rozumiem też co jest problemem podczas przeglądu technicznego.... zużyte wahacze? Przecież wszystkie (wliczając gumy stabilizatora, tuleje w tylnej zwrotnicy oraz łaczniki) oprócz górnego to wymienia się raz na kilka (naście) lat. Górny jaki założysz tak masz. Tłumik dziurawy? Niesprawne żarówki? Co to za problem? Poza tym - dlaczego tydzień stoi u mechanika? Pytam po raz drugi - czy to głąb? Co w Alfie 147 jest bardziej skomplikowanego niż w innym popularnym aucie? Rozumiem jakbyś oddał Cytrynę z zawieszeniem hydro czy Merca W220 z airmatikiem -tu mogły by być przysłowiowe schody. Pasek po co tak często wymieniać trzeba? Przecież są pewne interwały wymian. No i dlaczego zakupione części nie pasują? Sam wybierasz niepasujące, nie znasz się na ile trzeba czy jakiś półgłówek w sklepie nie potrafi poruszać się w katalogach zamienników?

    Dlaczego odradzasz markę skoro dopiero masz jedno auto z tym znaczkiem? Skoro Ci się sypie to nie każdemu musi. Zobacz ile osób ma po kilka lat Alfę 147 i nadal nią jeździ. Ja na swoją nie narzekam. A może Ty nie potrafisz poprawnie eksploatować auta? To jest częstą przyczyną.

    Czy nie jest na co dzień? Moją nie jeżdzę na co dzień, gdyż szybciej do pracy mam kolejką. Na okolicznych uliczkach rano stoi przynajmniej pięć Alf: 1xGT, 2x147 i 2x156, z różnymi silnikami, auta spod Warszawy. Ludzie nimi jeżdzą co dzień i nie widziałem by grzebali w nich po wyjściu z pracy czy wciągali na lawetę.

  3. #153
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekpartek
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    z miłą chęcią kupię zadbaną Alfę 147 ( diesel)
    Postów
    57

    Domyślnie

    Grzecznie chciałem wtrącić, czy moglibyśmy powrócić do tematu związanego z pomocą kupna Alfy 147 ?

  4. #154
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    Ok, proponuję wrócić do pierwotnego tematu swoje powiedziałem. Moja wina że nie mam szczęścia do mechaników od Alfy a raczej "serwisów dedykowanych" bo tam i tak pracują jakieś chłopaczki a właściciel tylko nadzoruje i trzepie kasę. Na razie nie przeszła mi chęć sprzedaży grata bo na wakacje tym nie pojadę nawet do zakopanego. Na razie korzystałem tylko z jednego specjalistycznego (w alfach) zakładu pod Krakowem. Tigre ma rację (!), że mechanik jest albo dobry albo nie i wcale nie musi się specjalizować w danej marce, tyle że niestety nie miał mi kto polecić dobrego (i rozsądnego w kosztach!). Uczenie się na błędach właśnie przerabiam, co jest bardzo drogie i spowoduje sprzedaż auta. m4tineza pytam na priv o mechanika pod Skawiną! - może on rozwiąże problem zaolejonego silnika. Chociaż już nie mam więcej pieniędzy... Mimo wszystko po dwuletnim kontakcie z Alfa Romeo i zaledwie 15 tys. km jazdy zdecydowanie wolę auta VAG i je będę polecał (byłem zadowolony przez kilkanaście lat) a AR odradzał jako wcielone zło.
    Ostatnio edytowane przez Gianni ; 28-11-2014 o 08:28

  5. #155
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    PRIV poszlo

  6. #156
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekpartek
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    z miłą chęcią kupię zadbaną Alfę 147 ( diesel)
    Postów
    57

    Domyślnie

    Przeniosłem się do tego tematu, zapraszam tych, którzy chcą pomóc w wyborze

    http://www.forum.alfaholicy.org/kupi...e_o_pomoc.html

Podobne wątki

  1. [147] Alfa Romeo 147 JTD pomoc przy zakupie
    Utworzone przez maciek12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 21:36
  2. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo 159
    Utworzone przez sebciorek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 17:54
  3. Pomoc Przy Zakupie Alfa Romeo 159
    Utworzone przez alfej w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 22:14
  4. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory