Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: zmiana na BOSE Alfa 156

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesb156 Zobacz post
    Ja kiedys przerabialem temat u mnie pasowalo, mocowanie jest juz orginalnie w karoseri wiec nic nie trzeba bylo wiercic.Mam wersje po fl, nie wiem jak to jest z poprzednimi wersjami ale bose bylo montowane po lifcie srodka czyli 2002r. Dla zainteresowanch wklejam fotki.
    hm gdzie dostać taki zestawik?? trudno to zamontować jest??

  2. #12
    marecki259
    Gość

    Domyślnie

    Można na allegro , ja tak kupiłem za 500zł cały zestaw .... czekam teraz aż mi to zamontują....

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Auto
    Alfa GT CZARNA :-)
    Postów
    73

    Domyślnie

    heh, a teraz patrzecie co kupiliscie, sorki ze nie dalem tego info wczesniej ale dopiero co trafilem na ten temat na innym forum

    http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...=204715#204715

    Artur

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    Najwiecej problemow moze sprawic polaczenie,miedzy radiem a wzmacniaczem, orginalnie jest wiazka kabli ja zrobilem to na czincze, i przewod plusowy z akum. masa z tylu wzieta z nadwozia, czyli tradycyjnie tak jak sie podlacza wzmacniacze. Fakt ze subwofer niezachwyca szybko wpada w rezonans tylna polka, ale glosniki w drzwiach sa ok, te tanie budzetowe pioniery, magnaty, blaupunkty,itp tez niezachwycaja brzmieniem i co z tego ze maja membrany jakies polakierowane sztywne jak i tak kiepsko graja. Przypomnialo mi sie jak chcielismy zamienic z bratem w fiacie stilo orginalne glosniki na jakies inne i rewelacji nie bylo graly nawet gorzej poprostu seryjne sa obliczone na odpowiednią kubature drzwi.
    Ostatnio edytowane przez grzesb156 ; 21-03-2010 o 00:18

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    no też to zauważyłem ze oryginalne sa w miarę dobrze skomponowane. moje juz dojechane po przekroczeniu 23vol na radiu juz pierdzą.. z tym wszystkim ale tak z ciekawości chciał bym was spytać ile W RMS maja te głośniki w drzwiach bo na magnesie nic nie pisze niestety(

  6. #16
    marecki259
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie nie udało mi się u speców tego zamontować bowiem stwierdzili że za natto jest z tym roboty jak za 100zł , no więc wziąłem się sam do myślenia co i jak ... ale mam duży problem ... dostałem taki zestaw : wzmacniacz , subwoofer , głośniki i co najważniejsze : POODCINANE wiązki kabli... i teraz mam do Was pytanie : jest wzmacniacz , następnie na drodze wiązki są 2 kabelki do subwoofera i następnie jest taka biała wtyczka z 8-oma stykami ( co to jest ???) następnie wiązka cała ma jakieś 2 metry i się urywa ... dalsza część to jest już cieńsza wiązka która była do radia ... i teraz moje pytanie : czemu się część kabli z wiązki od wzmacniacza nie zgadza z tą z radia ??? i jeszcze ostatnie pytanie :czy ma ktoś schemat wtyczki wzmacniacza do modelu 3512 bo wszędzie na internecie jest do 3510 a obawiam się że się trochę różni .... Bardzo proszę o pomoc ... Pozdrawiam

  7. #17
    marecki259
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj cosik z tym walczyłem ale dalej skutków żadnych nie ma doszedłem do tego że jest jeden kabelek który jest chyba odpowiedzialny za włączanie się wzmaka ... nie wiem gdzie go do wtyczkę w radiu podpiąć ponieważ porównując te wtyczki w radiu i te co dostałem są wszystkie tak samo pozajmowane :/... nie wiem ... bez dokładnego schematu chyba się tego nie da zrobić ... wie napewno że ten schemat do 3510 nie jest taki sam jak do 3512 ... a tego drugiego nigdzie się nie da uraczyć ..

  8. #18
    marecki259
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Ponownie
    Po wielu trudach udało mi się samodzielnie zamontować wzmacniacz i resztę .... w wekend zrobię jeszcze zabudowę subwoofera i myślę że będzie całkiem całkiem , co mogę powiedzieć na temat jakości dźwięku , dla mnie jest wystarczająca .... dźwięk jest bardzo czysty i również jest wystarczająco basu... i co najważniejsze nie charczy... Będę miał trochę czasu to porobię zdjęcia co i jak wymyśliłem Bo wzmacniacz jest w nietypowym miejscu <lol> Pozdrawiam wszystkich Alfaholików

  9. #19
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamien007 Zobacz post
    ale tak z ciekawości chciał bym was spytać ile W RMS maja te głośniki w drzwiach bo na magnesie nic nie pisze niestety(
    tak z 4 pewno

    Cytat Napisał artur_ka Zobacz post
    heh, a teraz patrzecie co kupiliscie, sorki ze nie dalem tego info wczesniej ale dopiero co trafilem na ten temat na innym forum

    http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...=204715#204715

    Artur
    otóż właśnie...

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    Odświeżam temat.

    I mam pytania do osób które juz montowały to u siebie.

    1. Jakiej grubości kable kładliście?
    2. Jak wpinaliście się do zasialnia, i na jakim bezpieczniku?
    3. Kładliście kable bokiem czy przez tunel środkowy?
    4. Wygłuszaliście dodatkowo drzwi?
    5. Zostawiliście tweetera na górze?

    Do osób które juz wcześniej nieprzychylnie wypowiadały się na temat BOSE:
    1. To nie ALFA decydowała o braku tweetera tylko filozofia firmy BOSE gdzie w większości przypadków tweeter ląduje na dole.
    2. Za tą cenę: TAK opłacało się!
    3. Tuba nie zajmuje mi bezsensownie miejsca w bagazniku.
    4. Nie potrzebuję robić mdłości basem.
    5. Nie intersują mnie opnie psedoaudiofili. Nie jestem specjalistą. Bose dla mnie gra wystarczająco i w tej cenie nie kupiłbym nic sensownego w sklepie.

    Dlatego prosze bez zbędnych postów i wypowiedzi tylko na temat.
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

Podobne wątki

  1. Bose czy warto? Alfa 147 FL
    Utworzone przez xaxvix w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 07:17
  2. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. 156 2003 BOSE zmiana głośnika w subwooferze
    Utworzone przez Pelcu w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory