Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 98

Temat: Domykanie Szyb - przestało działać

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał H4seo Zobacz post
    Mam ten sam problem co autor tegoż wątku. Z pilota działa domykanie szyb. Jednak jak zamknę drzwi, to szyby zostają w takim samym położeniu jak były. Miałem wymieniany rozrząd i resztę pierdół po zakupie i miałem wrażenie, że chyba przedtem to działało. Nie jeżdżę z otwartymi szybami, więc nie zgłębiałem tego tematu aż do teraz.

    Tak poza tym, to mój pierwszy post na tym forum; a więc łapka w górę i Siema
    No ok ja już się jakoś w reszcie sam z tym uporałem ale metoda dośćprozaiczna:
    1) Odpiłem aku, poczekałem z 10 min.
    2) Podłączyłem
    3) Zaczeło działać - w sensie po zamknięciu drzwi na opuszczonej szybie sama poszła do góry.
    4) Programowanie szyb - czyli max w dół przytrzymałem 3 sekundy. max w górę (szyba szła skokowo), na końcu przytrzymałem 3 sekundy przycisk.
    5) To samo z szybą lewą(pasażera) nie wiem czy ma to znaczenie że robiłem tą szybę z fotela pasażera ale teraz wszystko działa jak powinno.

    Pozdr. Songokudj

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar H4seo
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    okolice krk
    Auto
    gt 2.0 jts 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    No ok ja już się jakoś w reszcie sam z tym uporałem ale metoda dośćprozaiczna:
    1) Odpiłem aku, poczekałem z 10 min.
    2) Podłączyłem
    3) Zaczeło działać - w sensie po zamknięciu drzwi na opuszczonej szybie sama poszła do góry.
    4) Programowanie szyb - czyli max w dół przytrzymałem 3 sekundy. max w górę (szyba szła skokowo), na końcu przytrzymałem 3 sekundy przycisk.
    5) To samo z szybą lewą(pasażera) nie wiem czy ma to znaczenie że robiłem tą szybę z fotela pasażera ale teraz wszystko działa jak powinno.

    Pozdr. Songokudj
    Dziś miałem okazję przetestować to rozwiązanie i albo jestem kompletny noob, albo w mojej GT programowanie szyb przynosi odwrotny skutek... Nie mam pytań. Jednakże po wypięciu aku przy okazji wymiany sond spowodowało, że po pozostawieniu auta z otwartymi szybami a potem ich ponowne zamknięcie domknęło mi szyby. Zostawiłem to tak jak jest i póki co działa. Tyle jeśli chodzi o próby programowania :|

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Hejka

    Co do programowania to :
    1) Naciskasz przycisk szyby w dół i opuszczasz na maxa , jak dojdzie do końca trzymasz 3-4 sekundy i puszczasz
    2) Potem naciskasz do góry i trzmasz az dojdzie do końca - i też jak dojdzie trzymasz 3-4 seknudy i puszczasz. Po wypięciu aku moze być efekt że do góry szyba idzie za pierwszym razem skokowo to normalne (zapisane w instrukcji) zachowanie. trzba poprostu puścić i znowu nacisnąc przycisk szyby . i tak klika razy az dojszie do gory jak dojdzie to jak wyze napisałem przytrzymać.

    Pewny jestem jednego u mnie zadziałało tak jak powinno. Faktycznie miałem też iotwarte szyby (szybe) jak był odpiety aku i po podpieciu szyba sama poszła na mxa do góry...Cóż nie wiem czy to zgodne z "technologią" czy też nie ale grunt że działa i mogę się cieszyć z użytkowania

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    Hejka

    Co do programowania to :
    1) Naciskasz przycisk szyby w dół i opuszczasz na maxa , jak dojdzie do końca trzymasz 3-4 sekundy i puszczasz
    2) Potem naciskasz do góry i trzmasz az dojdzie do końca - i też jak dojdzie trzymasz 3-4 seknudy i puszczasz.
    z tego co wiem to po opuszczeniu szyby w dół- przycisku nie należy "puszczać" gdyż przerywasz cały proces programowania tylko od razu po 2-3 sek. po jej zatrzymaniu w dolnej pozycji za jednym wciśnięciem podnosi sie ją do góry na kolejne co najmniej 2 sek. nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem ale chodzi o to, że przycisk puszczamy dopiero po tych 2 operacjach.
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar H4seo
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    okolice krk
    Auto
    gt 2.0 jts 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Nie wiem co ma na celu "programowanie szyb", ale chyba już wszystko działa jak powinno. Tzn. domykają się przy zamknięciu drzwi i działa otwieranie ich z pilota. Moich prób programowania było parę, więc nie wiem co tak naprawdę zadziałało. Grunt, że w końcu działa normalnie.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze jedno pytanko. U mnie jest tak że jak mam dwie otwarte szyby, i wyjdę z auta, to zamyka się tylko szyba drzwi którymi wyszłem i zamknąłem. Tzn wychodzę drzwiami kierowcy , po trzaśnięciu domyka się tylko szyba kierowcy - Czy u was też tak jest? Bo wydaje mi się że powinny obie iść do góry. Tak samo jak zamknę z pilota samochód też powinny iśc obie do góry a tak się nie dzieje...

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    z kluczyka możesz sam dowolnie otworzyć i dowolnie domknąć obie szyby.
    1. w celu domknięcia szyby wciskasz przycisk zamykania drzwi- drzwi się zamykają a po chwili ponownie wciskasz zamykanie i trzymasz- szyby bedą się podnosić.
    2.jeśli masz zamknięte drzwi i chcesz opuścic szyby to wciskasz otwieranie drzwi- drzwi się otworzą po czym wciskasz ponownie otwieranie i trzymasz- szyby się opuszczą.

    Domykanie działa na zamkniętych drzwiach a otwieranie na otwartych -oczywiście zawsze za po mocą kluczyka
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  8. #18
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał 100P Zobacz post
    z kluczyka możesz sam dowolnie otworzyć i dowolnie domknąć obie szyby.
    1. w celu domknięcia szyby wciskasz przycisk zamykania drzwi- drzwi się zamykają a po chwili ponownie wciskasz zamykanie i trzymasz- szyby bedą się podnosić.
    2.jeśli masz zamknięte drzwi i chcesz opuścic szyby to wciskasz otwieranie drzwi- drzwi się otworzą po czym wciskasz ponownie otwieranie i trzymasz- szyby się opuszczą.



    Domykanie działa na zamkniętych drzwiach a otwieranie na otwartych -oczywiście zawsze za po mocą kluczyka
    ad1. - ja nie wciskam ponownie , po prostu trzymam długo i już








  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    No tak tak tak, wszystko u mnie działa jak piszecie.
    Mi chodzi o to czy nie powinno być tak że jak mam dwie szyby otwarte (sam je otworzyłem) i wychodzę z auta, to po zamknięciu powinny obie odrazu iść do góry. Bo póki co idzie tylko szyby tych drzwi które otworzyłem i zamknąłem (trzasnąłem ).
    Aby druga szyba się zamknęła to albo muszę przytrzymac na pilocie guzik, albo otworzyć i "trzasnać" drugimi drzwiami wtedy i w drugich drzwiach po zamknięciu drzwi szyba pójdzie do góry. Dla mnie logiczne było by gdyby po wyjściu z auta obie szły do góry automatycznie. lub zamykały się automatycznie po aktywacji centralnego z pilota. Bez sensu (jak dla mnie ) jest że wychodząc z auta muszę pamiętać o szybie w drugich drzwiach.

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    No tak tak tak, wszystko u mnie działa jak piszecie.
    Mi chodzi o to czy nie powinno być tak że jak mam dwie szyby otwarte (sam je otworzyłem) i wychodzę z auta, to po zamknięciu powinny obie odrazu iść do góry. Bo póki co idzie tylko szyby tych drzwi które otworzyłem i zamknąłem (trzasnąłem
    nic z tych rzeczy się u mnie nie dzieje, (szyby zostają w tej samej pozycji w której je zostwiłem) i myslę że u kolegów również. podejrzewam, że trzeba zaprogramować szyby.
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

Podobne wątki

  1. Próba podłączenia DSP - przestało działać radio
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 22:35
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 18:34
  3. [166]LPI Vialle nagle przestało działać
    Utworzone przez Duderson w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 00:11
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 17:33
  5. LPG działało i przestało działać
    Utworzone przez Rafcio w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 11:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory