Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Temat: Przeładowanie 2.0 TB

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    W TB najczęstszym powodem złej dawki paliwa jest właśnie przepływka. Przekłamuje dane o powietrzu.


    Cytat Napisał schewa Zobacz post
    sie zacza overboost bilo po max .0.8 bar a teraz bez problemu dochodzi do 1,5 tylko nie wiem czy to nie zaduzo troche i jaki zawor zamowic bo ori nie ma moze z innego by pasowal
    Przecież ma być 0,8. To jeździsz z doładowaniem na 1,5??? Masakra jakaś..........

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    W TB najczęstszym powodem złej dawki paliwa jest właśnie przepływka. Przekłamuje dane o powietrzu.
    Z tego co wiem to Ligar ma nową przepływkę.

    Cytat Napisał schewa Zobacz post
    Odnosnie przeladowania ja mam odlaczone przewod od overboosta do wg bo
    sie zacza overboost bilo po max .0.8 bar a teraz bez problemu dochodzi do 1,5 tylko nie wiem czy to nie zaduzo troche i jaki zawor zamowic bo ori nie ma moze z innego by pasowal
    Rozumiem, że testujesz jak długo silnik wytrzyma na takim ekstremalnie wysokim ciśnieniu zanim silnik się rozszczelni i wypalą się denka zaworów przez zbyt ubogą mieszankę?
    Podepnij z powrotem ten przewód, bo narobisz sobie problemów, o ile już się nie narobiły...

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    A tak na jeszcze jednym marginesie, świece masz dobre? :-D pamiętam jak kiedyś miałem w turbie złe i mi iskre 'zdmuchiwało' :-D
    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    układ zapłonowy całkowicie sprawny (kable,
    świece, cewka, cały rozdzielacz itd).
    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Jednak myślę że sprawa "muła" może leżeć w błędnej dawce paliwa.
    Też tak sądzę. Podejrzewam, że ktoś nieudolnie coś modził przy ECU i na początku może to działało, ale teraz sprawia problemy.
    Ligar, tak jak Ci pisałem, wyciągnij sterownik, otwórz i sprawdź czy jest nałożona kostka na któryś moduł...
    Jeżeli jest, to musisz szukać oryginalnego oprogramowania sterownika lub ustawić na nowo.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa Gtv 2.0 TB
    Postów
    66

    Domyślnie

    Czyli najbezpieczniej bd zalozyc wezyk i wyslac kompa na chipa.
    Potem jak sie uda to sprobuje nagrac filmik jak chodzi serja nie grzebany boost moze cos bd jasniej

    - - - Updated - - -

    Tylko mam jeszcze taka zagwoztke bo gdy mialem zalozony wczesniej wezyk to po mocniejszym przyspieszaniu czuc bylo paliwo w srodku nie przepalone a teraz gdy pakuje tak do 1.2 1.3 to nieczuc totalnie nic ?? I badz tu madry czlowieku

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał schewa Zobacz post
    Czyli najbezpieczniej bd zalozyc wezyk i wyslac kompa na chipa.
    Najbezpieczniej będzie założyć wężyk, sprawdzić szczelność dolotu, poprawność działania układu zapłonowego i stan turbiny a dopiero później brać się za chipowanie... Dopóki silnik nie będzie we właściwym stanie nie ma sensu cokolwiek modzić ze sterownikiem bo ani nie uzyskasz dobrego wyniku ani długo nim nie pojeździsz zanim się coś nie zepsuje...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał schewa Zobacz post
    Tylko mam jeszcze taka zagwoztke bo gdy mialem zalozony wczesniej wezyk to po mocniejszym przyspieszaniu czuc bylo paliwo w srodku nie przepalone a teraz gdy pakuje tak do 1.2 1.3 to nieczuc totalnie nic ?? I badz tu madry czlowieku
    Cytat Napisał schewa Zobacz post
    jak chodzi serja nie grzebany boost
    Skoro tak to wygląda to według mnie jedno drugie wyklucza a Ty raczej nie masz seryjnego programu w sterowniku, tylko jakiś dość ostry
    Być może wcześniej był założony Manual Boost Controler zamiast tego zaworu overboost, który kieruje wastegate'm.
    Teraz żeby ustawić to właściwie należałoby zakupić MBC, podpiąć szerokopasmową sondę lambda dostosować ciśnienie doładowania do dawki paliwa, żeby AFR było na właściwym poziomie...
    Teraz wygląda na to, że na seryjnym ciśnieniu masz zbyt bogatą mieszankę...

    Jak się mylę to mnie poprawcie.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa Gtv 2.0 TB
    Postów
    66

    Domyślnie

    Wczoraj spr dolot szczelny . wezyki pd cisn nowe dalem . sonde lambda tez swiece sprawdzaem bija jak zle . silnik pracuje jak zegarek . i powiem tyle ze na wykresie z hamowni na standalone wyszlo 185, km i powyzej 3500 tys jak turbo sie zalacza skakal wykres . ( turbo brak luzow nie poci sie nie ciska olejem )

    - - - Updated - - -

    Powiem tak tam gdzie jest komp sa ruszane srobki i od tapicery i wgl . sam juz nie wiem

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał schewa Zobacz post
    na standalone
    Jak już chcesz pomocy, to pisz wszystkie szczegóły od początku a nie co chwilę dopisujesz nowy... Nie mam ochoty wymyślać co chwilę nowej teorii. bo Ty zapomniałeś, że jeszcze to czy tamto masz zmienione...

  7. #17
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Schewa aleś mi zaśmiecił temat... nic już z niego nie wynika. Mam prośbę abyś pisał w swoich dwóch tematach. Nie jestem złośliwy ale nie mam po prostu ochoty przekopywać się przez tonę niezrozumiałych wpisów.


    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    W TB najczęstszym powodem złej dawki paliwa jest właśnie przepływka. Przekłamuje dane o powietrzu.
    Marek przpływka jest nowa - wykluczam wiec tą opcję że podaje złe wartości. Czujnik ciśnienia atmosferycznego jest sprawny wiec teoretycznie ECU powinno wiedzieć jakie jest ciśnienie doładowania i w odpowiednim momencie otwierać WG.
    Cytat Napisał Zonkil Zobacz post
    Też tak sądzę. Podejrzewam, że ktoś nieudolnie coś modził przy ECU i na początku może to działało, ale teraz sprawia problemy.
    Ligar, tak jak Ci pisałem, wyciągnij sterownik, otwórz i sprawdź czy jest nałożona kostka na któryś moduł...
    Jeżeli jest, to musisz szukać oryginalnego oprogramowania sterownika lub ustawić na nowo.
    Zonkil pewnie wiesz, jeśli nie to już będziesz wiedział, ale GTV z tym ECU za dużo nie wyszło. Wg danych jakieś 700 sztuk po '98, kiedy to wprowadzili nowy sterownik ->http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_GTV_and_Spider
    Znaleźć używkę będzie trudniej niż sprawną przepływkę. Tak więc tego typu sugestie oczywiście jak najbardziej są dobre ale niewykonalne

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    A tak na jeszcze jednym marginesie, świece masz dobre? :-D pamiętam jak kiedyś miałem w turbie złe i mi iskre 'zdmuchiwało' :-D
    Świece wymieniane w zeszłym roku przy okazji remontu głowic.

    - - - Updated - - -

    Aby podsumować:
    1) muszę się dowiedzieć jaka jest wartość ciśnienia doładowania
    2) trzeba sprawdzić czy wymieniony zawór DV jest sprawny i czy nie ma wady fabrycznej
    3) wydech nie powinien być przyczyną
    4) ecu może być spartaczony

    Pytanie:
    1) czy w miarę ogarnięty człowiek, znający się na programowaniu ECU, będzie umiał pod ten samochód napisać poprawny program aby dobrze wysterować dawkami paliwa i odpowiedni otwieraniem i zamykaniem WG ?
    2) jak zdiagnozować nieudolne modyfikacje ECU (poza sposobem wymienionym przez Zonkila, bo to jest oczywiste )
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Pytanie:
    1) czy w miarę ogarnięty człowiek, znający się na programowaniu ECU, będzie umiał pod ten samochód napisać poprawny program aby dobrze wysterować dawkami paliwa i odpowiedni otwieraniem i zamykaniem WG ?
    Taki w miarę dobrze ogarnięty jak najbardziej, ale nie jestem pewien, czy da rade to zrobić na już raz zmodzonym. Kwestia tego, że te kostki używane do modzenia(nie pamiętam ich nazwy), które są nakładane na moduł w ECU są tylko kilkukrotnego użytku, a czasem nawet i jednorazowego i czasem po jednym zainstalowani na nie nowego oprogramowania i późniejszym skasowaniu mogą stać się bezużyteczne.
    U mnie gość założył nową kostkę z nowo zainstalowanym programem na bazie oryginalnego oprogramowania ze sterownika, który ktoś mu przysłał na maila w ciągu ~1 godziny.

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    2) jak zdiagnozować nieudolne modyfikacje ECU (poza sposobem wymienionym przez Zonkila, bo to jest oczywiste )
    Przez OBD jest to chyba nie bardzo możliwe, podpięcie szerokopasmowej lambdy wraz ze sprawdzenie rzeczywistego ciśnienia doładowania może dać jakąś wskazówkę po tym jakie będzie AFR no i to by było chyba tyle...
    Przynajmniej ja nie wiem w jaki jeszcze inny. Organoleptycznie najlepiej, i to tylko ~1 godziny roboty

  9. #19
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zonkil Zobacz post
    Kwestia tego, że te kostki używane do modzenia(nie pamiętam ich nazwy), które są nakładane na moduł w ECU są tylko kilkukrotnego użytku, a czasem nawet i jednorazowego i czasem po jednym zainstalowani na nie nowego oprogramowania i późniejszym skasowaniu mogą stać się bezużyteczne.
    U mnie gość założył nową kostkę z nowo zainstalowanym programem na bazie oryginalnego oprogramowania ze sterownika, który ktoś mu przysłał na maila w ciągu ~1 godziny.
    Jakie kostki znowu ? Czy to ECU jest tak stare, że potrzeba używać jakiś kości, zamiast wgrać nowe parametry w pamięć ECU ? Nie chce żadnego druciarstwa i lutowania sterownika... mam dość dziwnych, tandetnych modów w tym aucie...
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Jakie kostki znowu ? Czy to ECU jest tak stare, że potrzeba używać jakiś kości, zamiast wgrać nowe parametry w pamięć ECU ? Nie chce żadnego druciarstwa i lutowania sterownika... mam dość dziwnych, tandetnych modów w tym aucie...
    Przynajmniej u mnie tak było a mój sterownik to ML4.1
    Lutowanie tam kostek to raczej nie druciarstwo... w tym momencie to raczej będzie jako naprawienie...
    Sprawdź co masz w ECU i wtedy zobaczysz co dalej...

Podobne wątki

  1. Zawór turbiny a przeładowanie
    Utworzone przez highlander w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 21:48
  2. Przeładowanie
    Utworzone przez gigi w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 16:46
  3. Przeładowanie - ale
    Utworzone przez @sdero w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 19:11
  4. Przeładowanie silnika?
    Utworzone przez Izane w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 21:43
  5. [156] Przeładowanie
    Utworzone przez przemgodz w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 14:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory