Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 159

Temat: Zakup i kilka pytań

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    A widzisz, zatem zwracam honor. Nie byłem dość wnikliwy ;)

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    18

    Domyślnie

    @ArekWAWA dzięki, pocieszyłeś mnie trochę Po przestudiowaniu kilku ofert, zauważyłem ze ciężko będzie mi znaleźć ph3, wiec może lepiej celować w zadbane starsze roczniki. Wychodzi że jak się uda to zostanie na pakiet startowy i pewnie konieczne poprawi zaraz po zakupie. Jednak kusi mnie wersja po ostatnim lifcie i gubię się już trochę

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Bo wersja po ostatnim lifcie jest najładniejsza hehe...

    A tak na poważnie, pamietaj, że nawet te najświeższe Gtv, mają już ponad 10 lat i w każdej, oprócz rozrządu, oleju i innych płynów, znajdzie się coś do zrobienia. Także pakiet startowy, może naprawdę pochłonąć kilka złotych.
    Ostatnio edytowane przez mattman ; 28-09-2015 o 06:45

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quarter
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv 3.0 V6 24V '97, Audi TT 1.8TQ 225 '99, Subaru Outback SBD 2.0 '14
    Postów
    66

    Domyślnie

    Moje liczne (szczególnie w tym roku - 2 x Gtv i 2 x TT) doświadczenie w kupowaniu staruszków mówi mi jedno - albo bierz trupa za małe pieniądze i miej odłożone sporo pieniędzy na prawie pełną renowację (bo to już zaczyna wtedy zakrawać na renowację, nie naprawę), albo zapłać więcej i bierz zrobione auto, w którym niewiele będziesz mieć na początek do poprawienia. Pierwsza opcja jest lepsza gdy a) sam robisz 90% rzeczy i b) masz dostęp do niedrogich części. W innym razie będzie dużo nerwów, podejrzliwość wobec mechaników, a efekt finansowy...ten sam albo gorszy niż przy kupnie zadbanego auta. Ale pamiętać należy, że nawet najbardziej zadbane auto ma kilkanaście lat i klęknąć może wszystko co nie było przed chwilą wymienione. Przykład - kupiłem w sierpniu bardzo zadbaną Audi TT z 1999r - 2 dni po zakupie padł alternator i akumulator też wykazał sygnały apopleksji - w efekcie nieplanowane 750 zł w plecy.

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    18

    Domyślnie

    @Quarter dzieki za wyczerpująca odpowiedź . Jednak mimo wszystko bardziej kłaniam sie ku drugiej opcji , nie chciałbym trafić na niewypał ktoś mógłby przekroczyć mój budżet. Decyzja zapadła, będzie GTV, odpuszczę ph3 bo widzę ze w tej cenie nie znajdę , jednak chciałbym żeby byla to wersja chociaż po lifcie wnętrza, a najlepiej minimum 2000 rok. Może nie być w idealnym stanie , byle zrobić pakiet startowy, a później z kazda wypłata poprawiać niedoskonałość, bo prawda jest taka, ze nie mam na ten moment moment zbytnio wydatków i mysle ze byłbym to w stanie uskuteczniać.

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    18

    Domyślnie

    Panowe, jeszcze jedno pytanie w sprawie GTV . Planując budżet , zapomniałem zapytać. Po zakupie , chciałbym od razu powymieniać wszystko co moglo byc wczesniej zaniedbane i mieć zły wpływ na auto. Obstawiam rozrząd /świece/ wariator. Chodzi mi o części mechaniczne, co jeszcze pasuje wymienić po zakupie i jakie sa koszty tych zabiegów. Może warto pójść jednak opcją Quartera, może nie po całości, ale znaleźć w miare zdrowy egzemplarz , który wymaga troche doinwestowania, tym samym schodząc z budżetu przy samym zakupie.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Ja zrobiłem tak samo jak Quarter, a nawet lepiej, bo kupiłem umarlaczkę z lekka ;P ale teraz Alfa śmiga, a budżet taki sam mi wyszedł jak u Quartera. Jeśli szukasz TSa to można ładnego i za nie duże pieniądze chwycić, potrzeba cierpliwości, co jakiś czas ktoś z forum oddaje swoje cudo... Zabawa zaczyna się z V6- są albo trupy, albo najdroższe skarby sprzedającego.

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    18

    Domyślnie

    Może faktycznie nie będzie tak źle z tym ts-em Ogólnie taktykę po przeglądaniu ogłoszeń założyłem taką, ze większość egzemplarzy (do 2000 roku) wyglądających (oczywiście na ogłoszeniach, bo na oczy ich nie widziałem) kosztuje od 8-10 tysięcy. Zakładając ze uda mi się kupić sensowny egzemplarz w miare zdrowy i jeżdżący za 9 tysi , to dalej zostanie mi okolo 4 tysiecy , żeby porobić na początek pewnie niedoskonałości. Bardziej spowodowane to tym , ze w sumie prawie brak jest droższych egzemplarzy u nas na rynku , wiec pewnie nie powinienem na silę zawyżać cen , skoro są jakie są

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    Kurde, nie wiem po co taka rozkmina ja swoje pierwsze GTv kupiłem jako impuls, na zdjęciach w katalogach cofało mnie jak ją widziałem, dopóki kolega nie dał sie karnąć, zobaczyłem z bliska, wsiadłem i przejechałem się Nie pytałem jak to działa, czy pali, czy się psuje, chwile później pisaliśmy umowę

  10. #20
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    18

    Domyślnie

    No wiem, przesadzam , za dużo mam czasu na impuls, bo jeszcze chce przezimowac coltem i za duzo mysle

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 166 kilka pytań
    Utworzone przez therock w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 13:21
  2. Zakup JTD 20v i kilka pytań
    Utworzone przez MatiKraków w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 07:25
  3. Zakup 166 - kilka pytań
    Utworzone przez dcfan w dziale 166
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 05:53
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory