Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Odpowiednik klocków Ferodo DS3000 ?

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Co do piszczenia - to rzekomo DS3000 piszczą - dementuję, tzn częściowo - piszczą ale nie tak bardzo, jak niedotarte są , ba nawet iskry lecą przy docieraniu (akurat nocą docierałem) . No i to nie mają być klocki na ulicę, jak ktoś na to zwraca uwagę to nie mają homologacji do użytku na drogach publicznych. Z tego co wygrzebałem to są tego dwa powody:
    - ciut (ale naprawdę ciut) słabsze hamowanie jak nie są zagrzane
    - tu jużpodobno - mają dużo żelaza w swoim składzie, auto użytkowane na co dzień czasem sobie stoi np. jesienno zimową pluchą tydzień, dwa , trzy czy więcej . Wilgoć/sól itp. - mogą przy takich nieużywanych jakiś czas klockach z takim składem powodować degradację - korozjętej wierzchniej warstwy klocka więc jeszcze gorsze pierwsze hamowania dla nieświadomego użytkownika. Na ile to prawda nie wiem, ale całkiem logiczne.

    Co do Mintexa to, koresponduję ze sprzedwacą info@pizzabrakes.pl
    Coś tam wyszukał do zwykłego zacisku do 156 - mieszankę M1166, mają oznaczenie MDB2068, tanie nie są, droższe 50% niż ostatnio DS3000 kupiłem :-/
    Kurcze, liczę na to że te pogłoski o zaprzestaniu produkcji DS3000 się nie sprawdzą, bo naprawdę alternatywy cena/jakość chyba nie ma . Ostatnio na Ułężu jeździłem gdzie większe szybkości niż na Jastrzębiu się osiąga, to są nie do przegrzania klocki, przewidziane do wyścigów czyli bardzo dużo hamowań raz po razie. W zasadzie aż takich nie potrzebuję i są na wyrost, pewnie DS2500 by wystarczyły i mniej tarcze zjadały, ale fajnie tak nie martwić się że hamulca zabraknie i skupić się na całej reszcie . Jednak DS2500 też nie widzę za bardzo .

    - - - Updated - - -

    Aha, w sklepie rallyshop.pl mają klocki Sparco T-51 w promocji za 149zł . Ma to być coś pomiędzy DS Performanca a DS2500.
    Jedna uwaga - to model do tarcz niewentylowanych ! czyli pierwsze lata produkcji 156 1,6TS i najsłabszej 1,9JTD, do zacisku z tarczą wentylowaną nie pasują! Kupiłem i zwróciłem. Do wentylowanej nie mają.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Polecam sprawdzić jeszcze OMP Road & Sport, przyzwoita cena, a ponoć właśnie też między DSPFem i DS2500. Ja używam na przodzie z BBK i zdecydownie polecam, trochę piszczą jak się ich długo nie używa jak należy. Tarczę 330x32 przysmażyłem (fioletowa była) a heble dalej były porządne (Tor Poznań).

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Coś jest w tym co pisze Andrzej, bo teraz sobie uświadomiłem że ciuchcia była zawsze po kilkudniowym staniu, ale i tak potrafiły sobie popiszczeć w upalne dni, teraz jest cisza, ale jakby wróciły upały to Andrzeju i ty usłyszysz ten dźwięk. A i iskry to niezły bajer, też to mam
    A co do klocków to wsadzę te OMP, z dwóch powodów, po pierwsze chyba naprawdę już nie robią DS3000, bo szukałem i nic. Po drugie te klocki starczyły na 20- 24 tysięce kilometrów i zarżnęły jeden komplet tarcz w tym czasie- ekonomia dupowozowa takich rzeczy nie ogarnia

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    ale ds3000 to klocek bardzo agresywny, więc nie wiem skąd zdziwienie odnośnie tarcz. coś kosztem czegoś - albo mamy mega hamowanie, albo mamy trochę słabiej, ale i o dłuższym życiu...

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    To lekkie zdziwienie, bo pierwszy raz mam sytuację że wymieniam w komplecie tarcze razem z klockami po tym samym przelocie i ogólnie to mi to nie przeszkadza. Ale z racji tego że Alfa została pełnoprawnym dupowozem, potrzebuję czegoś pośredniego

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Bierz klocki Textar, znikają po 15kkm ale hamulce są świetne.

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    textar? z czym do ludzi...

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Textar robi jakiejś nie-uliczne ?
    Co do znikania to kiedyś założyłem (tyle że na ten tzw BBK czyli zaciski brembo ) DS UNO - tarcze zeszły do swej min grubości i się powichrowały a klocków jeszcze połowa została a niby te UNO mają mniej zdzierać tarcze niż DS3000.

    Co do tego działania od zimnych lub nie - tu widać,




    że te DS3000 które niby trzeba dogrzewać żeby działały - to jak są zimne, po prostu działają jak zwykłe cywilne klocki które przeważnie mają wsp tarcia coś koło 0,3, a później jest tylko lepiej. I jaka ogromna różnica między właśnie DS3000 czy UNO a też przecież z serii racing DS2500 - jak znoszą serie kolejnych hamowań. Co musi się dziać z DS Performance - jeszcze gorzej niż DS2500 w sensie takiej wytrzymałości, nie wspominając o cywilnych. Oczywiście na drodze zwykłej to nie do uświadczenia sytuacja praktycznie i nie ma sensu tak celować.

    A tu jeszcze diagram jak i które "zdzierają" tarcze. Co ciekawe czego nie wiedziałem (wiedzieliście?) że tu mogą być diametralne różnice w tym zdzieraniu w zależności czy dotyczy to gorących w czasie powiedzmy wyściugu tarcz czy zimnych - czyli w drogowym uliczym codziennym użytkowaniu:


    I jeszcze jedno - w jak szerokim zakresie temp. swoje optymalne właściwości mają

    (powyższe ze strony Ferodo oficjalnej)


    A w ogóle to DS2500 do 156tki ze zwykłymi zaciskami nie 4ro tłokowymi widział ktoś w sklepach dostępne ? kupowaliście ostatnio ? jakiego rzędu cena ich jest, bo nie widzę jakoś...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie klocków.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	60.2 KB
ID:	179522   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	por2.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	34.5 KB
ID:	179523   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	por3.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	24.5 KB
ID:	179524  

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    są w intercarsie ds3000, duża część oferty ferodo chyba jest ale pochowana - trzeba szukać po numerach ferodo, w katalogu nie znalazłem jeszcze gdzie to jest.

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    nie ma DS3000 nigdzie jako "dostępne" , od importera miałem inf że już raczej nie będzie . Jedne na allegro widziałem od tego pizzabrakes ale ciut wygórowanej cenie. Stąd temat cały pt. : Jakie klocki typu sport/racing (nie road) w cenie do około 500zł na przód do 156, no i dostępne.
    Co do oznaczeń to (zacisk zwyky do wentylowanych tarcz do 156) :
    1052 to DS Performance (te są w InterCars)
    1052H to DS2500
    1052R to DS3000

Podobne wątki

  1. Kolor Alfa rosso 130 - jaki odpowiednik w palecie RAL (malowanie proszkowe)
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 12:22
  2. klocki przód - Ferodo Racing ds3000 czy Premier ?
    Utworzone przez mike w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 20:11
  3. [145] Piasta tylniego koła - zamiennik lub odpowiednik?
    Utworzone przez skrzat w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory