Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: Chip tuning do 2.5 V6 - co o tym myślicie?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Powiem ze i mi coś takiego po łbie chodzi, ale po wcześniejszym zamontowaniu Q2 z tym ze kwestia finansowa i chyba wszystko za rok na jesieni zrobię, bo tego będzie dużo- rozrząd, Q2 i zapewne powiązany z podniesieniem mocy remont, bo wtedy moja Vka będzie miała 260- 270 w kołach. I tak naprawdę to chodzi mi o obniżenie obrotów, bo teraz dość późno motor zabiera się do roboty, żeby to tak obniżyć o jakiś tysięczek obrotów i bym chodził z bananem na twarzy
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 03-12-2011 o 15:05

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    wtedy moja Vka będzie miała 260- 270 w kołach.
    To pozwolę sobie na chwile zmienić temat i zapytać jakie modyfikacje już przeprowadziłeś?

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał ExO Zobacz post
    To pozwolę sobie na chwile zmienić temat i zapytać jakie modyfikacje już przeprowadziłeś?
    Dołączam się i skąd aż tyle KM się weźmie ?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    156 SW Q2 2.5v6, 164 2.0 Turbo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Powiem ze i mi coś takiego po łbie chodzi, ale po wcześniejszym zamontowaniu Q2 z tym ze kwestia finansowa i chyba wszystko za rok na jesieni zrobię, bo tego będzie dużo- rozrząd, Q2 i zapewne powiązany z podniesieniem mocy remont, bo wtedy moja Vka będzie miała 260- 270 w kołach. I tak naprawdę to chodzi mi o obniżenie obrotów, bo teraz dość późno motor zabiera się do roboty, żeby to tak obniżyć o jakiś tysięczek obrotów i bym chodził z bananem na twarzy
    Hmm wychodziło by około 300 KM na silniku, jeśli mowa o 2.5 NA to jakaś utopia. Tyle to można wyciągnąć z 3.2. A jeśli chodzi o mody w 2.5 to kolanka dolotowe od 3.0 i chip z http://www.squadra-tuning.com/.

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Właśnie jeżeli chodzi o dolot to chcę go kompletnie zmodernizować. Mam w planach dolot autodelta i kolektory z 3.0. Tylko jak zwykle niegdzie nie można znaleść informacji:

    Czy do nowych baranów muszę kupić nowe podstawy i nowy kolektor ssący i czy przepustnica z 2.5 bedzie pasować.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Przepustnica taka sama we wszystkich V.
    Barany z podstawami.
    Co do kolektora nie mam pojęcia.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    156 SW Q2 2.5v6, 164 2.0 Turbo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał ExO Zobacz post
    Właśnie jeżeli chodzi o dolot to chcę go kompletnie zmodernizować. Mam w planach dolot autodelta i kolektory z 3.0. Tylko jak zwykle niegdzie nie można znaleść informacji:

    Czy do nowych baranów muszę kupić nowe podstawy i nowy kolektor ssący i czy przepustnica z 2.5 bedzie pasować.
    Po co chcesz zmieniać kolektor?? Koleś w De robi z carbonu ale cena coś ok 1500e.
    Kolektora nie musisz zmieniać do kolanek od 3.0.
    Ostatnio edytowane przez mativ8 ; 03-12-2011 o 17:05

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar NightDay
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zgorzelec/Gunzburg DE
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 119kw ROSSO
    Postów
    514

    Domyślnie

    Dla paru koników wydawać takie masakra pieniądze ehh jak chcecie, diesel power+virus i 30 kucy spokojnie więcej macie i spalanie mniejsze :p a jak chcecie poszaleć polecam zakup GTA i banan jest non top na twarzynie trzeba przeróbek

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał NightDay Zobacz post
    Dla paru koników wydawać takie masakra pieniądze ehh jak chcecie, diesel power+virus i 30 kucy spokojnie więcej macie i spalanie mniejsze :p a jak chcecie poszaleć polecam zakup GTA i banan jest non top na twarzynie trzeba przeróbek
    Kolega tu sobie chce coś konkretnego z silnikiem zrobić a Ty tu z jakimś klekotem wyjeżdżasz... Jak byś przejrzał dokładnie temat od początku to byś zobaczył, że silniki benzynowe mają spory potencjał, tylko trzeba umieć go wykorzystać...
    Poza tym V6 ma dźwięk... a klekot? heh...

    A co do GTA... to może Ty sobie kup 156 20V albo 159n 2.4JTDm? Przecież ma więcej mocy i banan na twarzy non stop... i pewnie też by nie trzeba było przeróbek...

    Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia w temacie to nie rób OFFTOP'a i się nie nabijaj bezsensownie postów...

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar NightDay
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zgorzelec/Gunzburg DE
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 119kw ROSSO
    Postów
    514

    Domyślnie

    Faktycznie konkretnego 20koni więcej i ponad 1000zł w kielni daj spokój kolego...Zrobić to se może kuku na muniu.Nie ośmieszajmy się alfy to nie są auta do FEST tuningu.Chciałem po prostu tylko zaznaczyć że wydanie takich i większych pieniędzy dla znikomych mocy mija sie z celem a silnik szybko klęknie.Owszem pewnie jest tak że dla jednego 1000zł to dużo dla innego to jak splunąć to też inna bajka.Poza tym silniki benzynowe może i mają spory potencjał ale nie w tej marce to się mogę zgodzić biorąc pod uwagę np. głupią hondę z której można bardzo dużo wykrzesać.

Podobne wątki

  1. Chip Tuning, EGR DPF OFF, W-WA
    Utworzone przez maly_777 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-09-2019, 10:34
  2. Chip tuning
    Utworzone przez domino281 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 19:08
  3. Chip tuning 1.8 TS
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 22:59
  4. chip tuning 2.4 JTD
    Utworzone przez burmistrz1987 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 09:38
  5. Chip tuning
    Utworzone przez Michele87ar w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory