Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: Wysokie zużycie paliwa, zapach benzyny z wydechu, szarpanie 2.0 TS

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Futrzak
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wojkowice
    Auto
    GTV 2.0 V6 TURBO oraz VW Passat 2.8 V6 30V 4motion
    Postów
    110

    Domyślnie

    Nie ma kabla. Większość mechaników ma wtyk OBD a on był w Gtv od 98 r
    Wcześniejsze wersje tak jak moja i Twoja (moja też jest z 95r) mają kabel na wtyczkę 3 pinową. A właściwie 3 wtyczki:
    1. Po stronie pasażera w nogach jak zdejmiesz osłonę tunelu jest pod ECU i służy do podłączenia komputera silnika
    2. Przy tylnej kanapie u mnie przy lewym fotelu od poduszek powietrznych
    3. jak stoisz przodem do silnika po prawej stronie przy podszybiu do ABSu

    Wystarczy mieć interfejs OBD-usb oraz przejściówkę 3 pin plus dodatkowe zasilanie do przejściówki 12V (ja mam mały akumulator żelowy 3,6Ah) no i program albo FES albo AlfaDiag kto co woli.

    Napisz na forum regionalnym - w podkarpackim jest pare Gtv i na pewno ktoś ma interfejs. Albo sam zakup bo to koszt ok. 50 zł a na pewno się przyda jeszcze nie raz.
    Ja mam taki i śmiga bez problemu: http://allegro.pl/interfejs-fiat-alf...561493900.html

  2. #12
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa trochę nabrała obrotu. Znalazłem mechanika, który już grzebał przy takim modelu i wie o co chodzi. Ma komputer więc podepnie i sprawdzi co ją boli, żeby nie wymieniać od razu pół silnika. Jestem umówiony na przyszłą środę, także dam znać jak tylko coś się dowiem Z góry dzięki za podpowiedzi - bardzo przydatne Pozdrawiam.

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Z kablem to jak kolega wyżej pisał. Ktoś w okolicy pewnie ma i podepnie za frajer.
    Nie wszystkie problemy wywalają błędy.

    Doczytałeś już o zacierających się się wałach w TS-ach 16V?

  4. #14
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Z kablem to jak kolega wyżej pisał. Ktoś w okolicy pewnie ma i podepnie za frajer.
    Nie wszystkie problemy wywalają błędy.

    Doczytałeś już o zacierających się się wałach w TS-ach 16V?
    Nie, jeszcze nic o tym nie doczytałem ale dzięki za info przypomnę mechanikowi żeby to sprawdził. Pozdro.

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Panewki nie jest tak łatwo sprawdzić, ale moim zdaniem warto. Sprawdź jeszcze ciśnienie oleju zewnętrznym manometrem. Zorientuj się jak się rozrząd trzyma, bo od czasu do czasu komuś na forum strzeli pasek.
    No i powodzenia

  6. #16
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Znajomy mechanik twierdzi, że wszystko jest do ogarnięcia bez wymiany rozrządu raczej się nie obejdzie ale zobaczymy w środę. Dam znać co i jak i postaram się dodać kilka fotek obecnego stanu mojej Belli 3majcie kciuki i dzięki za pomoc

  7. #17
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie samochód podpięty dzisiaj pod komputer, który wykazał tylko jakiś "modulator", który odpowiada za fazy rozrządu. Ma on być wyczyszczony i założony spowrotem, wtedy zobaczymy jak będzie chodzić. Generalnie zamówiłem do wymiany komplet świec Denso i rozrząd z pompą wody Rouville. Sonda i przepływka niby w porządku. Części do odbioru jutro. Dam znać w poniedziałek jak to wszystko wygląda Pozdro.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    domyślam się że chodzi o fazator lub wariator, ale jego sie nie czyści tylko wymienia lub ewentualnie regeneruje

  9. #19
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Panowie potrzebuje pomocy! Część, którą wykazał komputer to jakiś modulator (moduł, sterownik), który odpowiada za pracę wariatora. Tak mi to wytłumaczył mechanik. Nie wiem dokładnie jak tego szukać, jaka to dokładnie nazwa. Gdybyście mogli pomóc, podpowiedzieć gdzie mogę takowy dostać lub podesłać jakiś link - byłbym baaaardzo wdzięczny. Jutro jadę do hurtowni po świece i rozrząd, więc gdybyście wpadli na coś dzisiaj proszę o odpowiedź. Może dostanę poszukiwaną część właśnie tam. Pozdrawiam.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Nie chodzi czasem o elektrozawór wariatora ? Znajduje się on nad kolektorem ssacym po lewej stronie, tuż za pokrywą rozrządu.
    Tutaj jest pokazane:


    Na allegro możesz to kupić. A spróbuj go odłączyć lub puścić na niego napiecię 12V na wolnych obrotach, jeżeli działa to silnik wtedy powinien zacząć inaczej pracować.

Podobne wątki

  1. wysokie zużycie oleju w 2.0 JTS
    Utworzone przez Spark w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 03:28
  2. [MiTo] 1.4T 155KM - zapach benzyny w oleju , zapach benzyny w spalinach = ?
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 10:30
  3. [GTV] ŚWIECĄCA MARCHEWKA - LEKKI SPADEK MOCY, ZAPACH BENZYNY Z WYDECHU i LEKKIE SZARPANIE
    Utworzone przez bartkobe w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 14:29
  4. [MiTo] Zapach benzyny
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 22:53
  5. Zapach benzyny 1.8TS
    Utworzone przez ducho_18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 18:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory