Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Komu wykresy do sprawdzenia? Alfa 1.9 JTD 115KM 2002r

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Szkoda, że to wersja demo i tyle tych screenów co normalnie można by zrobic w 2 max 3. Przez to cieżko sie to czyta i ciężko sie w tym odnaleźc, ale cos pomyslimy.
    Jezeli chcesz dac logi w plikach csv to skorzystaj z tej strony - chyba najszybciej tak bedzie oto link http://vaglog.rtnet.pl/

    Napisz jeszcze dane auta i co za konkretny problem tam masz.

  2. #12
    Seba-S91
    Gość

    Domyślnie

    Jest jedna pozycja którą przypadkowo ominąłem a mianowicie Injection Timing na postoju wskazuje wartość na minusie i ona wzbudza moje podejrzenia. Jest zawarta na jednym z wykresów wykonanych podczas jazdy na rozgrzewającym się silniku który mogę wysłać osobie chętnej do pomocy.

    ---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

    Proszę oto linki do logów oczywiście jeśli dobrze to zrobiłem :-) .
    http://vaglog.rtnet.pl/wera707_62741.html
    http://vaglog.rtnet.pl/wera707_62742.html
    http://vaglog.rtnet.pl/wera707_62743.html
    http://vaglog.rtnet.pl/wera707_62744.html

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seba-S91 Zobacz post
    Ponieważ tutaj mamy przykład typowego cwaniaczenia ( Wiem ale nie powiem )
    Pisałeś to o sobie? Z jednej strony oczekujesz full profesjonalnego podejścia do tematu a z drugiej strony chcesz żeby ktoś poświęcił swój czas za darmo...
    Prosze bardzo. Napisz albo do cinka który zajmuje się chipowaniem jednostek jtd albo do maćka-156 którego wiedza wywodzi się z pracy jako mechanik w ASO oraz wieloletniego obcowania jako użytkownik samochodów tej marki. Z pewnością będą zachwyceni wizją poświęcenia swojego czasu pro publico bono...

    Nie wiem czy zauważyłeś w moim podpisie, ale między innymi zajmuje się wszechstronną diagnostyką silników. No ale masz wybór i nie musisz skorzystać.
    Jeśli wystarczające będą odpowiedzi w stylu: u mnie kiedyś... mieałem taki przypadek że, albo zastanawiające jest u Ciebie że... - rozwijaj dalej ten temat.
    Jeśli zaś chcesz konkretnych i rzeczowych odpowiedzi, jedź do mechanika któremu oczywiście za to zapłacisz. Albo zastosuj się do moich słów, chyba że jak chcesz to dalej szukaj frajera.

  4. #14
    Seba-S91
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź do kogo mogę się zwrócić.

    A z tym naciąganiem to wyluzuj kolego bo jak widzę to prubujesz to zrobić wszelkimi możliwymi sposobami. To forum jest po to żeby móc się kogoś poradzić, jeśli bym chciał płacić to skierowałbym się gdzie indziej, nie koniecznie do ciebie patrząc na twoje podejście.

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    sorry za OT, ale muszę to napisać
    Cytat Napisał Seba-S91 Zobacz post
    To forum jest po to żeby móc się kogoś poradzić, jeśli bym chciał płacić to skierowałbym się gdzie indziej, nie koniecznie do ciebie patrząc na twoje podejście.
    Całkowicie się z tym zgadzam.
    Jeśli ktoś nie chce pomóc to nie musi. Niech sobie zostawi komentarze i daruje pisanie postów w takim temacie.
    Niedługo za poradę i "zmarnowany czas" trzeba będzie tu płacić.
    w diagnostyce nie jestem specjalistą i niestety nie potrafię pomóc

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    Wszystko pięknie, ale jesli chce się zrobić logi to trzeba zwracać uwagę co z czym łączyć - tak jak cuoreventi napisał. dlatego pierwotne pytanie od kolegi Seba powinno brzmieć nie komu wysłać logi, tylko jakie parametry wziąć pod uwagę, przy takim i takim problemie, a dopiero później prośba o analizę. przy okazji, ja bym robił wykresy logi na rozgrzanym silniku. Jeśli robisz np logi dla przepływomierza, to wrzuć obroty, napięcie przepływki, wartości desired i bieżącego pomiaru. Podobnie z wtryskami. Chodzi o to, żeby było łatwiej czytać i żeby faktycznie móc pomóc. Takie moje zdanie.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar trebor
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    nowy sącz
    Auto
    145td 145ts 159jtd 156v6 były. 159 szukam
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymie Zobacz post
    Wszystko pięknie, ale jesli chce się zrobić logi to trzeba zwracać uwagę co z czym łączyć - tak jak cuoreventi napisał. dlatego pierwotne pytanie od kolegi Seba powinno brzmieć nie komu wysłać logi, tylko jakie parametry wziąć pod uwagę, przy takim i takim problemie, a dopiero później prośba o analizę. przy okazji, ja bym robił wykresy logi na rozgrzanym silniku. Jeśli robisz np logi dla przepływomierza, to wrzuć obroty, napięcie przepływki, wartości desired i bieżącego pomiaru. Podobnie z wtryskami. Chodzi o to, żeby było łatwiej czytać i żeby faktycznie móc pomóc. Takie moje zdanie.
    I można odpowiedzieć kulturalnie i życzliwie w temacie. Sory za ot ale nie zdzierżyłem.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...zelewowej.html

    Tu masz temat o wiele bardziej zaawansowany technicznie, dotyczący właśnie wtryskiwaczy...
    I myślisz że ten forumowicz pisze niemalże "sam do siebie" przez to że brakuje u nas na forum specjalistów...?

  9. #19
    Seba-S91
    Gość

    Domyślnie

    W końcu ktoś z kim można normalnie porozmawiać.

    Więc do sprawdzenia pracy wtrysków będzie mi potrzebny log z tymi wartościami broty, napięcie przepływki, wartości desired i bieżącego pomiaru?
    Dobrze rozumiem czy może trzeba do tego inne wartości?

    Sory za mój brak orientacji w tym wszystkim ale staram się to dopiero ogarnąć nie jestem fachowcem ani nie mogę się do takiego zwrócić z tego powodu że wszyscy których znam i których mi polecano tylko potrafią ściemniać że coś potrafią i naciągać na kasę. Sam staram się dojść co może być nie tak żeby należycie zadbać o swoje auto. Co za tym idzie proszę was o nazywanie danych wartości według pozycji z FiatScan'a abym mógł ułatwić pomoc. Następny log zrobię we wtorek i już na rozgrzanym silniku, poprzednich nie miałem możliwości wykonać inaczej, sory i za to.

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc która jest mi bardzo przydatna.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    Sprawdziłbym wartości korekt wtrysków, czasu wtrysków , ciśnienia paliwa (mierzone/docelowe) plus oborty. Przepływomierz też możesz sprawdzić (tutaj weź napięcie przepływki, docelowe i mierzone wartości i obroty), podobnie jak zachowanie EGRu. Jeśli wyskakują Ci jakiekolwiek błędy, to też byłoby dobrze o tym napisać. Wszystkie te pomiary na luzie i później dynamicznie. Wierzę, że Cuoreventi (czy inni ogarnięci w temacie koledzy/koleżanki) jeśli będą mieli dobre dane wyjściowe, to podpowiedzą Ci co może być nie tak, na co zwrócić uwagę. Powodzenia.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

Podobne wątki

  1. Wykresy z MES'a podczas jazdy, do sprawdzenia
    Utworzone przez marcinbob89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 12:18
  2. Komu wykresy do sprawdzenia? Alfa 1.9 JTD 115KM 2002r
    Utworzone przez Seba-S91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 17:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory