Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71

Temat: Alfa 155 16v by ZENDER

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Kurde nie wiedziałem że przednia też jest niebieska... Dobrze że powiedziałeś bo jak tylko odpalę auto to jadę na wymianę i pewnie pojawi się problem :/

  2. #12
    Qlko5
    Gość

    Domyślnie

    Fotki wrzuce w weekend bo pracuje i nie mam czasu... Alfa nie wiem czy była na allegro ale jest z wieliczki od spodu sprawdzałem na satcji diagnostycznej i jest w stanie rewelacyjnym miala jakieś przygody z tego co mi powiedział ten gość ale widać ze była robiona w dobrym warsztacie nic nie stuka nic nie puka mam do wymiany jedna tulejkę z przodu ale powiedzial ze sie nie śpieszy i bez problemu podbił mi dowód A mam takie pytanko jeszcze czemu w motoryzacyjnym za świece powiedział mi ok 500zł a na allegro sa za 100zł gdzie kryje sie podstęp???

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Na takich za 500 pojeździsz ze 100 000 (czyli twój 16V TS raczej tego nie wytrzyma [tfu, tfu przez lewe ramię]). Na takich za 100zł możesz wcale nie pojeździć. Poszukaj gdzieś na forum o świecach. Jak na mój gust nie ma co się pchać w najdroższy towar bo twoje auto to wątpliwa inwestycja (mimo zenderowskiego pakietu).

  4. #14
    Qlko5
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawiam sie właśnie nad taka rzecza albo pakowac w nia kase i założyć gaz na wiosne albo sprzedac nie wiem co mam zrobic autko jest w bardzo dobrym stanie... Kazdy mi gdera za uchem ze te silniki sa chu** warte ze lipa itd chciałem właśnie podpytac na forum co mam zrobic autko moze i swoje lata ma ale jazda nim to sama przyjemność a jeździłem wieloma samochodami!!! z wygladu ładna zawias ok silnik do sprawdzenia oddam do mechanika bo nie wiem co słychac z rozrzadem... olej w miare ładny kolor widac ze nie była heblowana na maksa w środku czysto i w miare ok wiec mam bardzo wielki dylemat

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Powiem Ci co ja bym zrobił. Sprawdził u mechanika ciśnienie oleju i na wszelki wypadek zmienił panewki. No i oczywiści zainteresowałbym się na poważnie rozrządem. Jak masz w ładnym stanie to trzymaj bo wątpię żeby opłacało Ci się ją sprzedawać...

  6. #16
    Qlko5
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie żal sprzedawać! a jak założe gaz to szlag jej nie trafi ???

    - - - Updated - - -

    Aha i jeszcze jedna sprawa co z tymi panewkami? ile mniej wiecej kosztuje wymiana panewek jak nie sa "przekręcone" to jest niepotrzebny remont silnika czy jak bo podobno jak sie przekreca to koszty sa duze ?

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Kosz panewek to hmmm... ze 300zł + pewnie wymiana z 50zł. Czyli moim zdanie do przełknięcia. Jak się przekręcą to nie opylka robić. No chyba że sam to zrobisz. Trzeba wyciągnąć silnik, rozebrać go, oddać wał do szlifierni, zamontować nowe panewki, a potem wszystko złożyć. Dodatkowo jak masz już silnik wyciągnięty to zmieniasz wszystkie uszczelniacze, wypada zrobić remont głowicy, wymienić pierścionki, itd, itp...
    Jak masz sprawną pompę olejową i wsadzisz nowe panewki to wszystko (moim zdaniem, a nie jestem specjalistą) powinno hulać. Wiem, że tak ludzie robią i jeżdżą.

    Dodatkową bolączką tych silników są wariatory zmiennych faz rozrządu (to dzięki nim auto dostaje kopa od ok 3,5k obrotów). No i czasem elektryka coś świruje. A tak poza tym to całkiem sympatyczne autko. Sporo osób po awarii silnika zmienia go na wersje 8V które się nie psują. Są też przynajmniej dwie 155-tki na tym forum które mają wstawione 3.0 V6 (w serii największy był 2,5).

  8. #18
    Qlko5
    Gość

    Domyślnie

    Zrobie tak zamroze autko w garażu do stycznia chyba i bede powolutku go poznawał i wymieniał podjade do mechanika obczaic ten silnik co z nim jest jak powie ze gitara to inwestuje ! Wrzuce zdjecia do wgladu w weekend bedziesz wiedział mniej wiecej o czym rozmawiamy wizerunkowo Pozdrawiam Dzieki za rady

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Człowieku, zmień rozrząd jak jest taka potrzeba i jeździj obserwując czy oleju nie bierze. Jak nie, to gitara, jeździc. Po co wymiany panewek bez żadnych objawów, po co pchac się w koszty? Pojeździj i poznaj samochód, jego wady i zalety.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    O jakich objawach mówisz?

Podobne wątki

  1. Lotka tył Zender Alfa Romeo 166
    Utworzone przez Kris_Nero166 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 17:53
  2. Nakładki do zderzaka przód zender 2 sztuki na sprzedaż :) ORI ZENDER
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 17:12
  3. ALFA ROMEO 156 2,5 V6 Zender - Boruszyn
    Utworzone przez KRapicki w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 11:36
  4. [146] fotki alfa by zender
    Utworzone przez Abrial w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory