Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Różnica procentowa w teście zawieszenia na 16'', a 17'' kołach.

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    O ja pierdziele, ale historia.. walić to chyba i nie ma sensu żebyś jechał tam za rok..

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    No fajna historia. Z ciekawości chyba skoczę na skp przed i po wymianie kół na zimę. Ciekawa jaka różnica będzie miedzy 16", a 18.
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Tu nawet nie chodzi o rozmiar koła a o typ opony. Uniroyale mają miękkie boki, co widoczne jest jak auto stoi. Opona na dole koła robi taki brzuszek. Natomiast Brigestony potenza mają bardzo sztywny bok, co skutkuje tym, że:
    1. Na 3 wulkanizacjach nie dawali rady zdjąć opon, bo nawet nowe maszyny stawały
    2. Jak auto stoi to opona nie ma brzuszka na dole koła, brzeg stoi prościutko.
    3. Jak spuściliśmy powietrze z koła to nie było widać, że tam nie ma powietrza, prawie jak runonflat, którym defakto nie jest
    4. stając na zdjętej oponie na boku pod moim ciężarem prawie 100kg nie ugięła się.

    Taka opona daje niesamowite prowadzenie w zakrętach, ale ze względu na swoją konstrukcję i utwardzany bok pracuje tylko środkiem. W efekcie na SKP i badaniu amorków takie koło napompowane książkowo do 2,7atm zachowuje się jak "żelazne koło", czyli jednolity kawał nieresorującego żelastwa. Stąd takie wyniki a nie inne.

    Z innej beczki powiem, że w puntaczu mam wylane wszystkie 4 amorki (brak czasu i weny na kolejną wymianę) i na SKP wyszło mi ostatnio ponad 80%. Ale co ja się będę odzywał do diagnosty, jeszcze przeglądu mi nie da
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Tobie również dziękuję za info Jak widać są perypetie z tym przeglądem..

    Ja u siebie obecnie nie mam aż 2.7 bara, natomiast przy następnym wyjeździe na tyle dobiję, natomiast podoba mi sie to ze nie ma tego 'jajka' na oponie, przechodząc obok auta dziś właśnie tak myślałem nad tym, że z reguły ono jest, a tu nie.

    Co do Bridgestone, to mam zapas z 2002 roku i opona jest tak twarda, że w jednym serwisie ogumienia myśleli na początku ze to runonflat, mimo, że nie, to i tak nie założyli mi opony, bo nie mieli sprzętu. Natomiast te Bridgestone, które mam na aucie, Tez dosyć ciężko się nakładały, a twarde są, brak 'jajka' tez jest, co widać na zdjęciu. Wymagane jest to 2.7 bara, czy wystarczy np 2.5 ? Jeżdżę z reguły sam, bądź z pasażerem na przodzie


Podobne wątki

  1. [164] Ciśnienie w kołach
    Utworzone przez jary17 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 12:38
  2. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 21:36
  3. tłuczenie na kołach
    Utworzone przez rox69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 20:01
  4. [159] Różnica wysokości zawieszenia
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 21:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory