Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Immobilizer co robic panowie

  1. #21
    Karo1205
    Gość

    Domyślnie

    ja tez mialem taki problem z moja AR ani karty kodow nie mialem ani awaryjne uruchomianie nie pomoglo poprostu kupilem na allegro komputer z kluczykiem i stacyjka oraz pierscieniem immo i odrazu odpalilem kosztowalo to 800zl a nie chche liczyc ile wczesniej wydalem na jazdy szukania elektronikow pewnie drugie tyle kup caly zestaw do dopalenia i bedziesz mial spokoj pozdro

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jak nie miałeś karty kodów, to jak mogłeś awaryjnie uruchamiać. Na pewno kod, który ktoś próbował ustalić był nieodpowiedni. Jak mi padł immo to bez żadnego problemu odpaliłem procedurą awaryjną. Ale oczywiście masz rację - cały komplecik wraz z kluczykami załatwi sprawę.
    Albo wizyta u kolegi Bubu, który wyłączy immo i będziesz mógł odpalić nawet na wyrwanych przewodach, jak na filmach amerykańskich.

  3. #23
    adlerkm
    Gość

    Domyślnie

    PANOWIE do niczego wszystkie karty, awaryjne uruchomienie itp. TYLKO GURU ELEKTRONIKI może pomóc .Dla wtajemniczonych jest jeden PAN który jest na tym forum co potrafi cuda-wianki zrobić. Dla jego osoby serdeczne podziękowania i pozdrowienia

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - ale ECU od 2.0 nie działają na 1.6 silnikach, tak gadali na innych forach.
    - nie ma wskazan temperatury na konsoli, a tak w ogóle to nie chce nawet zapalic na takim ECU.
    - a jak to wyglada w praktyce ?.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  5. #25
    adlerkm
    Gość

    Domyślnie

    Słuchaj BUBU jest jedna prawda. Taka, że jak ktoś nie wie jak to ugryść to tak jest. A ja mam komputer od 2 litrówki i wszystkie wskaźniki działają jak należy. Jeszcze raz wielkie dzięki BUBU

    ---------- Post dodany o godzinie 23:02 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:21 ----------

    Ok. Tak dla opisania i zakończenia problemu z immo w moim przypadku. Wszystko zakończyło się sukcesem bo autko znowu jeździ. A było to tak :
    Pewnego pięknego dnia zgasiłem auto (AR 1.6 16v Twin Spark z 2000r) pod domem i po 5 minutach już nie mogłem uruchomić maszyny. Paliła się tylko kontrolka od immo i "marchewa" .Dostałem poradę sprawdź bezpieczniki - sprawdziłem i nic; sprawdź okablowanie - sprawdziłem i dalej nic. Porosiłem znajomego o przebadanie kompeterem(testerem) no i tak ,komputer pokazał błąd immo (tego to można było się domyśleć i bez kompa) ale każde próby połączenia się z immo nie udawały się. Troszkę się podłamałem ponieważ pokładałem w tym badaniu wszelkie nadzieje na uruchomienie. To mówię sobie tak ( no to jestem w du..)Przeglądam na allgero całe komputery z immo stacyjką itp -koszmar. Kolego Alfalotnik poradził mi abym skontaktował się Bubu321. Opisałem cały problem i gdy dostałem odpowiedź znów wstąpiła we mnie nadzieja.

    Tak jak napisałem mam silnik 1.6 16v T.S i Bubu poradził mi żebym kupił drugie ECU od 2.0 16v T.S, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ,ale móje stare ECU to Bosch 1.5.5 i ten co kupiłem też Bosch 1.5.5. Wysłałem go od razu do kolegi Bubu ,a on użył "magii" która teraz pięknie działa. Immo sie nie pali ,samochód zapalił a i co ważne wszystkie wskaźniki na konsoli działają i pokazują poprawnie. Cieszę się z takiego rozwoju sytuacji i z samochodu. Nie mniej jednak chciałbym podziękować wszystkim dającym rady i podpowiedzi ponieważ świadczy to o tym ,iż forumowicze nie przechodzą obok czyjegoś problmu obojętnie ,ALE NAJWIEKSZE PODZIĘKOWANIA I CZAPKA Z GŁOWY ZA WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI DLA B U B U 321

    Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia na forum
    Ostatnio edytowane przez adlerkm ; 24-03-2010 o 23:05

  6. #26
    soprax
    Gość

    Domyślnie Mam podobny problem

    W mojej Alfie pali się CODE i już oczywiście ruszyć nie mogę. Była nawet holowana do FIATA gdzie teoretycznie ją naprawili. Tzn. usunęli błąd immo. no i samochodzik odpalił jednak tylko na 1 dzień..... następnego ranka temat się powtórzył i już nie mam pomysłów. Zaznaczam, że nie mam do tego samochodu ani karty ani drugiego kluczyka.

Podobne wątki

  1. alfa 156 sw gta co robic?
    Utworzone przez Jelen w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2015, 21:12
  2. Dymi co robic
    Utworzone przez Dawid25sch w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:19
  3. p1513 p0655 co robic?
    Utworzone przez elninio w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 20:06
  4. co robic nie mam silnika
    Utworzone przez maciekk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 14:36
  5. [156] Mam problem z zapłonem ?Co robic?
    Utworzone przez Don_Conrado1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 20:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory