Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: [GTV] Kilka pytań przy kupnie

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Owszem. Zgadzam się z tym co piszesz. Jednak takich nawet nie ma. Są 2 sztuki powyżej 15 000 i obydwie od jakichś mirków handlarzy. Jedna w okrutnym zielonym kolorze a druga czarna na okrutnie wyplakowanej skórze. Jestem gotów dać nawet te 20 k ale środek musi być po lifcie. Zdaję sobie sprawę z ewenementu kolekcjonerskiego, jednak nie chcę wydać bez sensu 20 k złotych mirkowi handlarzowi za stary kibel z kierownicą od 164. Po prostu stary środek kompletnie do mnie nie przemawia, choć jeżeli miałbym pewną sztukę ph1 to bym się grubo zastanowił nad zakupem. Niestety rynek GTV jest bardzo znikomy i ciężko coś fajnego znaleźć a z forum nikt nie chce oddać Jedynie Cuma Borek i jego egzemplarz jest dość fajny.

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Eeee... Myślę, że każdy z forum by oddał- kwestia ceny ;) no, ale to taki offtop, przepraszam ;)

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Od 1998 164 v6 , GT JTD 2004.Volvo V70 2007
    Postów
    422

    Domyślnie

    Cytat Napisał Competizione Zobacz post
    Owszem. Zgadzam się z tym co piszesz. Jednak takich nawet nie ma. Są 2 sztuki powyżej 15 000 i obydwie od jakichś mirków handlarzy. Jedna w okrutnym zielonym kolorze a druga czarna na okrutnie wyplakowanej skórze. Jestem gotów dać nawet te 20 k ale środek musi być po lifcie. Zdaję sobie sprawę z ewenementu kolekcjonerskiego, jednak nie chcę wydać bez sensu 20 k złotych mirkowi handlarzowi za stary kibel z kierownicą od 164. Po prostu stary środek kompletnie do mnie nie przemawia, choć jeżeli miałbym pewną sztukę ph1 to bym się grubo zastanowił nad zakupem. Niestety rynek GTV jest bardzo znikomy i ciężko coś fajnego znaleźć a z forum nikt nie chce oddać Jedynie Cuma Borek i jego egzemplarz jest dość fajny.
    Moja Gtv tez jest na sprzedaz.

  4. #24
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Wg mnie to jest jakiś obłęd. Z wpisów na forum i grupie na FB wynika że jest mega popyt na GTV z busso pod maską. Jak już przychodzi do konkretów to jeszcze nie słyszałem żeby jakaś forumowa się sprzedała... Nie mówię tu o moim TB bo to jak każdy zauważył silnik dla pasjonata, ale osobiście czytałem o kilku "klubowych" 3.0 do wyjęcia... Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi?
    Moja konkluzja jest taka, że to auto nie nadaje się do sprzedaży w normalnych warunkach rynkowych samochodów używanych a na klasyka jest mu jeszcze za wcześnie... no chyba że mnie przekonacie...
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Masz sporo racji. Ja swoją bym opchnął, ale za pieniądze jakich nikt mi za nią nie da ;] dla mnie ona już jest klasykiem, dla kupca jest tylko fajnym autem- stąd ta różnica. Ja swoją kupiłem za 9tys. bo dla mnie obłędem było dawanie za to auto większych pieniędzy, a teraz sam chciałbym za nią horrendalnej sumy ;P Składa się na to kilka rzeczy:
    1. Przygody, które z tą Alfą przeszedłem- mam na myśli usterki, awarie, fochy i wszystko inne. To jest masa czasu, który zainwestowałem i masa pieniędzy. Zwrot wpłaconych środków po prostu mnie nie interesuje bo za dużo dałem od siebie ponad policzalną walutę.
    2. Sprzedam Bellę i co potem? Teraz mam auto z automatyczną klimatyzacją (automat nie jest może najwyższych lotów, ale działa), ze wspomaganiem, ABS, skórą w środku, systemem audio 4.1 (de facto nie mam 4.1 ale auto jest do tego przystosowane), silnikiem o pięknym brzmieniu i przynajmniej na papierze 220KM. Co dostanę w zamian za podobne pieniądze, w podobnym "standardzie"? Dopowiem tylko, że ja, żeby kupić ten samochód sprzedałem poprzedni (Opel Astra II) i jeszcze mi zostało, a nawet klimy tam nie miałem...
    Stąd grubo zawyżone ceny posiadaczy i pasjonatów, a zaniżone, lub obiektywne ceny proponowane przez potencjalnych kupców. Jest spory rozdźwięk między wartością emocjonalną i subiektywną a wartością obiektywną i rynkową, więc nie ma porozumienia i Alfy 3.0 nie idą.
    Kolejną rzeczą, którą warto by nadmienić jest to szerokie zainteresowanie- pewnie, każdy by chciał. Ale jeszcze żeby nie paliło 16l, nie psuło się, części były tańsze, żeby z tyłu można było przewieźć teściową (osobiście polecam wozić ją z tyłu w Gtv mimo wszystko hahahaha), a do bagażnika zmieścił się dziecięcy wózek ;] Zdeterminowanych kupców jest naprawdę mało i są to albo pasjonaci, albo napalone łebki, które kupują bo tanio, a jak dojdzie do nich rzeczywistość kosztów utrzymania to opychają dalej, już zajeżdżoną. Akurat tutaj nie ma chyba pośrednich konsumentów-racjonalistów, kupujących auto w zgodzie ze swymi potrzebami, przestrzegając przy tym wszelkich zasad mądrego gospodarowania pieniędzmi.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Wg mnie to jest jakiś obłęd. Z wpisów na forum i grupie na FB wynika że jest mega popyt na GTV z busso pod maską. Jak już przychodzi do konkretów to jeszcze nie słyszałem żeby jakaś forumowa się sprzedała... Nie mówię tu o moim TB bo to jak każdy zauważył silnik dla pasjonata, ale osobiście czytałem o kilku "klubowych" 3.0 do wyjęcia... Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi?
    Moja konkluzja jest taka, że to auto nie nadaje się do sprzedaży w normalnych warunkach rynkowych samochodów używanych a na klasyka jest mu jeszcze za wcześnie... no chyba że mnie przekonacie...
    Ja ci wytłumaczę ....Tylko naprawdę szaleni ludzie kupują takie samochody.... bo trzeba być równie szalonym jak ten samochód ,żeby go mieć...pozdrawiam szalonych kolegów.


    Aha ja swojej nie sprzedaje ...i nie pytajcie czemu bo sam nie wiem ,po prostu chcę ja mieć ,, bo to fajny samochód jest''....
    Ostatnio edytowane przez maras37 ; 15-11-2014 o 19:25

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Bo nikt nie kupi
    Sam doszedłem do takiego wniosku jak pojeździłem nieco ponad rok tym autem i chyba nawet na moją 2.0TS z gazoliną się nikt nie szarpnie
    Kupić takie auto od handlarza jest łatwo, bo przeważnie zajechane i wymagające wkładu, to ceny nie są wygórowane, a auto od osoby, która jeździ Gtv, bo chce takim jeździć i wkłada w nie pieniądze, będzie dużo droższe.
    Nikt nie odda nam włożonych godzin poświęconych na doprowadzenie samochodu do obecnego stanu, nie zwróci pieniędzy, bo jak sami widzicie, lepiej kupić taniej w gorszym stanie i samemu zrobić, niż wydać od razu kupę kasy na auto 'bez wkładu'.

    Robi się spory off topic wróćmy do tematu...

    verdebiancorosso

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Ja swojego Spidera 2.0TS sprzedałem w tym roku za prawie 12 tyś. Sprzedawałem miesiąc. Jeśli wysoka cena jest uzasadniona to się i tak sprzeda. 3.0 jak będzie tego warte to i za 20 pójdzie. Mój TS za 12 sprzedał się w miesiąc, a "igły" z opisu w cenach grubo poniżej 10 tyś wiszą ponad rok.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Ja swoją wystawiłem jakieś 2 tygodnie temu i co z tego że zawias w PU, masa nowych części i właściwie wszystko wymienione co mogłoby się zepsuć jak wszystkich zniechęca wymiana rozrządu za 1200zł i czujnik faz za 450. Szkoda gadać, my jako posiadacze włożyliśmy tysiące, mało tego wydaliśmy więcej na wymiany niż chcemy za samochód a i tak zainteresowanie jest znikome... Ja swoją wystawiłem za 5000 i co z tego ze warta jest 10000 jak nikt nie zadzwonił. Zaczynam się zastanawiać czy w ogóle ją chce sprzedać...
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 15-11-2014 o 21:27
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #30
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Ja bym nie sprzedawal, tylko szkoda, ze nie mozna czasowo wyrejestrowac pojazdu

Podobne wątki

  1. Pomoc przy kupnie 147
    Utworzone przez leonwwa w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 17:33
  2. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  3. pomoc przy kupnie 159
    Utworzone przez Robsonrt5 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 20:23
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  5. AR 156 2.0 TS wątpliwości przy kupnie
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory