Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Urządzenie/ preparat na gryzonie

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,568

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Zmienia i to w sposób zasadniczy, bowiem w takim przypadku liczą się intencje oraz prawda obiektywna, czyli znikanie jedzenia.
    Intencje nie zmieniają faktu popełnienia wykroczenia.
    To w jakim czasie od rozrzucenia musi zniknąć jedzenie, aby było to dokarmianie, a nie zaśmiecanie?
    Jak np. przez 2 dni te resztki będą nadal leżeć na trawniku to jest jeszcze dokarmianie?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    705

    Domyślnie

    A, skąd pomysł, że skoro kobieta wykładała to regularnie, to miałoby to leżeć 2 dni - czyżby dokarmiane w ten sposób zwierzęta miały dwudniowy post?

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,568

    Domyślnie

    Powtórzę pytania, bo nie zauważyłem odpowiedzi

    To w jakim czasie od rozrzucenia musi zniknąć jedzenie, aby było to dokarmianie, a nie zaśmiecanie?
    Jak np. przez 2 dni te resztki będą nadal leżeć na trawniku to jest jeszcze dokarmianie?

    A skąd 2 dni? Założyłem z autopsji, też mieliśmy problem z sąsiadką na osiedlu dokarmiającą zwierzęta poprzez wyrzucanie resztek jedzenia na parking przed blokiem. Było tego tyle, że potrafiło leżeć 2-3 dni zanim zwierzaki to zjadły albo firma sprzątająca ogarnęła ten syf, a miła Pani wyrzucała codziennie. Także musisz zapytać zwierzaków czy miały post

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Powtórzę pytania, bo nie zauważyłem odpowiedzi

    To w jakim czasie od rozrzucenia musi zniknąć jedzenie, aby było to dokarmianie, a nie zaśmiecanie?
    Jak np. przez 2 dni te resztki będą nadal leżeć na trawniku to jest jeszcze dokarmianie?

    A skąd 2 dni? Założyłem z autopsji, też mieliśmy problem z sąsiadką na osiedlu dokarmiającą zwierzęta poprzez wyrzucanie resztek jedzenia na parking przed blokiem. Było tego tyle, że potrafiło leżeć 2-3 dni zanim zwierzaki to zjadły albo firma sprzątająca ogarnęła ten syf, a miła Pani wyrzucała codziennie. Także musisz zapytać zwierzaków czy miały post

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Pamiętaj [MENTION=25058]FXX[/MENTION], że tu nie chodzi o krótkie i zwięzłe zostawienie pomocnego info dla przyszłych czytających, tylko o wyeskalowanie sytuacji do absurdu i kręcenie gównoburzy. Aktywiszcze musi mieć ostatnie słowo i już.
    To że jedzenie znika, to nie znaczy, że zjadły go koty zgodnie z przeznaczeniem (chyba, że karmi je się z ręki, co często czynimy, bo kot - sojusznik człowieka w walce z gryzoniami. I jest mądrzejszy od wymądrzającego się tu onojego, bo potrafi przychodzić o określonych godzinach w określone miejsce, bo wie, że dostanie, zje i pójdzie). Zostawianie jedzenia to równie dobrze dokarmianie kun i szczurów i innych myszy, więc nie jest to działanie zgodne z celem, jakim jest karmienie kotów.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 25-10-2023 o 17:59

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    705

    Domyślnie

    Nie, nie dwa dni, maksymalnie do rana - czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje?

    Tym bardziej, że sam piszący o tym napisał, że problemem są zwabiane zwierzęta, a nie psujsce się resztki, bo nawet nie wiem czemu, założyliśmy, że były to resztki, a nie np. sucha karma.

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,568

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Nie, nie dwa dni, maksymalnie do rana - czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje?
    Maksymalnie do rana? A co reguluje, że maksymalnie do rana? A nie np. do południa?

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Tym bardziej, że sam piszący o tym napisał, że problemem są zwabiane zwierzęta, a nie psujsce się resztki, bo nawet nie wiem czemu, założyliśmy, że były to resztki, a nie np. sucha karma.
    Cytuję piszącego:

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Bo zwierza ciągnie do jedzenia i co byście nie zrobili, to on i tak przylezie, bo wczorajszy kurczak jest rozsypany pod murem.
    Gdzie można kupić suchą karmę w formie "wczorajszego kurczaka"?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    705

    Domyślnie

    Pytałeś, odpowiedziałem jak również napisałem, że jest to łatwe do udowodnienia przed sądem - w pierwszej informacji nie było nic o kurczaku, a później pojawił się on jako przykład, ale nawet jeśli jest to kurczak, to nie musi być resztką, tylko mięsem przeznaczonym dla dokarmianych zwierząt - jakoś tak podejrzewam, że mierzycie innych swoją miarką - przypominam, że rozważamy aspekt prawny.

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,568

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Pytałeś, odpowiedziałem jak również napisałem, że jest to łatwe do udowodnienia przed sądem - w pierwszej informacji nie było nic o kurczaku, a później pojawił się on jako przykład, ale nawet jeśli jest to kurczak, to nie musi być resztką, tylko mięsem przeznaczonym dla dokarmianych zwierząt - jakoś tak podejrzewam, że mierzycie innych swoją miarką - przypominam, że rozważamy aspekt prawny.
    Dlatego zadaje kolejne pytania - czym jest uregulowane to maksymalnie do rana?

    Mierzę innych swoją miarką? Masz rację, dokarmiam zimą ptaki ziarnami w karmniku, a dla jeży, których u nas trochę jest mam miskę na karmę przy balkonie. Dlatego przeszkadza mi zaśmiecanie otoczenia przez dokarmiających na zasadzie - wysypię gdzie popadnie, a że zrobię syf to trudno. Ale jakoś tak podejrzewam, że Tobie taki syf nie przeszkadza.

    Aspekt prawny jest prosty - dokarmianie nie jest w żaden sposób zabronione przepisami prawa. Jednakże, co pokazują przykłady, można dokarmiać jednocześnie zaśmiecając, co stanowi wykroczenie (zaśmiecanie, nie dokarmianie).

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    705

    Domyślnie

    Nie jest regulowane, jest to kwestia stricte ocenna, tak jak np. określenie "bezzwłocznie", chodzi o to, czy to co jest wykładane zagraża np. pod względem epidemiologicznym.

    Reszta, to są wyłącznie Twoje, niczym nie uzasadnione domysły i spekulacje, bowiem rozmawiamy o konkretnym przypadku, a przyczynkiem do jego rozważania było nie to, że ta pani śmieci, tylko to, że zwabia zwierzęta, a zatem nie wypowiadam się w kwestii ludzi, którzy mylą trawnik ze śmietnikiem, tylko takich, którzy dokarmiają zwierzęta - zastanowiłeś się nad tym, na jakiej podstawie padło stwierdzenie o dwudniowych resztkach kurczaka, do których się odnosisz - kolega chodził, próbował i tak mu wyszło, czy śledził co sąsiadka dwa dni wcześniej jadła na, śniadanie, obiad i kolację?

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Aspekt prawny ma jeszcze jedną stronę. W związku z ASF jest zakaz dokarmiania dzików. A jak zostawiamy jedzenie w sposób dowolny - nie ma gwarancji, że nie przyjdzie dzik i go nie zje. Dziki były widywane nawet w środku całkiem dużym miast w Polsce np. Gdyni. No i co? i jest paragraf.

Podobne wątki

  1. Jaki preparat podoła?
    Utworzone przez BackSpacee w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2019, 10:20
  2. Dobry preparat do alufelg ?
    Utworzone przez Paradiss w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 02-06-2018, 13:17
  3. Odstraszacze na kuny i inne gryzonie pod maską samochodu
    Utworzone przez SEBEK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-01-2017, 23:04
  4. Preparat do ukł.benzynowych
    Utworzone przez Garos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory