Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: Sprzeglo - drgania przy ruszaniu

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturK Zobacz post
    Tylko nie zakładaj poduszki podróby, kupiłem do mazdy kiedyś tedgum, masakra, twarde to, wibracje przy niskich obrotach na budę się przenosiły. Myślałem - ułoży się. Po roku mechanik przy okazji innej robótki wymienił spowrotem na stary naderwany oryginał i problemy zniknęły.
    Cytat Napisał Jony88 Zobacz post
    Skoro sprzęgło wymieniałeś to na bank wina poduszki pod silnikiem.
    No więc dzisiaj wymieniłem tą poduszkę i wszystko jest cacy. Drgania przy ruszaniu, szarpanie przy zmianie biegów czy dodawaniu gazu zniknęły. Powiem szczerze że odetchnąłem z wielką ulgą jak tylko ruszyłem autem na próbną jazdę po wymianie . Dodam że poduszkę kupiłem nie oryginał ale zamiennik i wszystko jest oki. Więc może miałeś pecha i trafiłeś na jakąś felerną.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jaroman2
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Podkarpacie, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD '00
    Postów
    81

    Domyślnie

    Panowie przerabiałem temat poduszek niedawno, silnik mi tak napier... ze nie dało sie jechać, myślę poducha ale majstry na stacji Skorpion w Krośnie stwierdzili ze poduszki są całe ale wybite są jakieś tuleje w 2ch poduchach. Wymienili je (po 40zł za szt) i rąbanie podczas jazdy ustało;D
    Pozostało mi szarpanie przy ruszaniu i zmianie biegów ale dzisiaj wyjąłem skrzynie i okazało sie ze nie mam już grama tarczy.
    Dwumas wygląda na wmiarę ok ale powierzchnia cierna jest już nierówna.
    Podpowiedzcie czy kupować nowe ( allegro, valeo to jakieś 1900zł kompletne sprzęgło z kołem dwumasowym) czy pobawić się w regenerację?
    Jeśli regeneracja to jaki to koszt mniej więcej i czy macie jakąś sprawdzoną firmę która zrobi to dobrze?

    Znajomy regenerował dwumas do VW Passata B5 1,9tdi w jakiejś firmie w mielcu (nie pamiętam ile za to płacił) ale wysisk, tarcza i łożysko zostało stare, ale po regeneracji koła rewelacja nic nie szarpie.

    Nie wiem czy mam sie na to skusić czy nie lepiej doinwestować i kupić nowe?
    Nie zależy mi na wytrzymałości rzędu 100 tys bo rocznie robie około 12-14 tys a za parę latek pewnie przed domem stanie nowsza bella

    P.S. Na wycisku też są nierównosci i łożysko jest w opłakanym stanie. Z tarczy zostało tyle co na foto
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	09072012128.jpg
Wyświetleń:	801
Rozmiar:	101.8 KB
ID:	61923  
    Ostatnio edytowane przez jaroman2 ; 09-07-2012 o 23:30

  3. #23
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Panowie czytam i czytam. Wczesniej tez podczytywałem, miałem też drgania przy ruszaniu - wibracje aż do dzisiaj. Tarcza sie slizga i mniej drży przy ruszaniu. Jestem głupcem tylko wymieniając samą tarcze

  4. #24
    badboy
    Gość

    Domyślnie

    U mnie po wymianie sprzegla(komplet valeo) bez dwumasy, wszelkie drgania itp ustaly

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Koledzy ja ostatnio regulowałem sprzęgło bo wysoko brało. Teraz już bierze z dołu ale zaczęło szarpać podczas ruszania. Czy to ewidentnie sprzęgło czy może jak u kolegi wyżej poducha silnika>? Bo już sam nie wiem o co chodzi. Jak to zdiagnozować?

  6. #26
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    teraz to juz w ogóle zglupiałem. Teraz jest wszystko wporządku , sprzęgło nie slizga sie, ma buta. W czwartek kupie wysprzeglik i wymienie. Może to on powoduje ze raz jest tak a raz tak. Przy wcisnieciu sprzegła jest dzwiek starego czegoś. he he

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    maxxx222 Łożysko które Ci wżenili nie jest czasem do pierwszej wersji JTD? W nich są inne łożyska i inne dociski,żeby się nie okazało że docisk tez nie jest do Twojej wersji. Wymieniałem ostatnio w Punto JTD sprzęgło i tam było takie własnie łożysko,no i inny docisk.

    EDIT
    PS. Sorrka,nie spojrzałem na datę że miesiąc temu kolega miał problem,pewnie już rozwiązany

    Cytat Napisał Tomulus Zobacz post
    miałem też drgania przy ruszaniu - wibracje aż do dzisiaj. Tarcza sie slizga i mniej drży przy ruszaniu. Jestem głupcem tylko wymieniając samą tarcze
    Ze zużytym sprzęgłem takie są objawy,czasem szarpie przy ruszaniu a czasem nie,zdarza się też że się ślizga ale nie zawsze. Wymiana samej tarczy chyba nie jest dobrym pomysłem,docisk po jakimś czasie traci swoją sprężystość,z tego tez wynika jego ślizganie. Jak wyjmiesz docisk i połozysz stary obok nowego wyraźnie widać że stary jest jak by "ugnieciony". Jak masz takie objawy że ciężko chodzi pedał,sprzęgło sie czasem ślizga i szarpie przy ruszaniu to na 98% jest do wymiany tarcza z dociskiem. Zwłaszcza jak masz koło 200 tyś przebiegu i nigdy nie było zmieniane,bo te sprzęgła około tyle km wytrzymują.
    Ostatnio edytowane przez michal_lc4 ; 06-08-2012 o 20:30

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar SzlendaX
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kolno
    Auto
    156 Sport Wagon 1.9 JTD + Chip Madeno Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16v
    Postów
    305

    Domyślnie

    u mnie zaczelo sie od tlepania buda przy ruszaniu, pozniej czasami sie posliznelo ale naprawde czasami. przy ostrym bucie (jak sie nie slizgalo) bylo slychac taki dziwny dzwiek od strony skrzyni. Przejechalem tak z 40kkm
    A ostatnie kilometry zycia sprzgla wygladaly tak:
    - zaczał ciezko chodzic pedal sprezegła
    - przy wcisnietym pedale sprzegla bylo czuc wibracje
    - biegi wchodzily to coraz ciezej
    - przy mocnym wcisnieciu gazu bylo czuc tylko zapach sprzegla
    no i jakies 170km przed domem sprzeglo powiedzialo "dziekuje za współprace i dowidzenia"
    jakos sie dokulowalem do domu.
    Po rozebraniu okazalo sie ze tarcza byla jako tako, dwumas w bardzo dobrej kondycji, ale lozysko i docisk stalo sie jednoscia
    Łozysko wbilo sie w te sloneczko na docisku i nie rozlanczalo do konca.
    Przebieg to 220kkm na liczniku a w FES stowke wiecej. Samochod po virusie z 105 na 130KM i 330Nm.
    A po wymianie normalnie inny samochod, biegi wchodza jednym paluszkem i juz nie tlepie buda.
    Wiec jak komus zaczna sie pojawiac wyzej wymienione objawy nalezy juz powoli odkladac

  9. #29
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    ktora poduche wymieniles?????

  10. #30
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniłem dzis wysprzeglik - 43zł nówka
    Przy okazji uważajcie jak bedziecie go wyjmowali, mi pekła obudowa( trzymak) wysprzeglika.
    Stara , delikatna (aluminium) na szczescie kumpel tuż obok z tigiem i pospawał.
    Objawy zgineły- niedrży przy ruszaniu , płyniejsza zmiana biegów.
    Chodzi lżej , jest róznica.
    Mysle że i tak nie ominie mnie wymianka sprzegło , nadal chodzi ciut za cieżko ale napewno teraz o niebo lepiej za 43zŁ

Podobne wątki

  1. [159] Sportwagon - wyczuwam drgania przy powolnym przyśpieszaniu przy prędkości 20-30 km/h
    Utworzone przez axel40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-08-2023, 16:40
  2. Drgania karoserii przy ruszaniu 1.9 jtd
    Utworzone przez mushroom w dziale GT
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 13:39
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 11:22
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 15:18
  5. drgania przy ruszaniu bez obciążenia
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 16:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory