Strona 41 z 55 PierwszyPierwszy ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 541

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #401
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie ma co się z trupem męczyć
    Nie chodziło mi żeby trupa reanimować tylko jak ocenić pomiarowo że trup jest trup, skoro ze wstępnego pomiaru wyszło że jest ok a z MA nie działa.
    Pomijam tu wogole związek akumulatora z działaniem MA który na pierwszy rzut oka wydaje się mocno podejrzany.
    Zaś co do jakości ori akumulatorów, w pewnym momencie ubiłem swoje aku poniżej 10V (chwila nieuwagi podczas doświadczeń z audio). Ponoć dla akumulatora to mogiła. Ale mój się naładował i od roku trzyma. S/S działa, MA działa, test w ASO wskazał stan prawidłowy. Więc to też chyba trochę loteria.

  2. #402
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Akurat związek między stanem akumulatora i elektrohydraulicznym MA jest przynajmniej równie silny jak związek między stanem cewki zapłonowej a pracą świecy...

  3. #403
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Jasne, i akurat akumulator ma wpływ na działanie tylko jednego elektromagnesu z czterech (czy więcej) w MA, pozostałe spoko na akumulator nie patrzą.
    Poza tym, nie wiem jak w Alfie to dokładnie mądrzy wymyślili, ale kiedyś w samochodach głównym źródłem prądu to był raczej alternator i po odpaleniu akumulator można było wręcz odłączyć.
    To dość jałowa dyskusja odkąd samochodami rządzą procesory i programy napisane przez "fachowców".

  4. #404
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post


    A'propos szamańskich zaklęć - jak ma Total Ineo First pomóc MA jeżeli nawet nie spełnia normy dla silnika 2.0?
    spełnia normy
    FIAT 9.55535-DS1
    FIAT 9.55535-GS1
    polecam instrukcję obsługi str.287

  5. #405
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Tak-tak, wiem jakie są normy ale Total za bardzo się nie reklamuje z nimi - może dlatego, że nie jest to approval AR tylko na zasadzie "Quartz Ineo First 0W-30 is also meeting the stringent requirements of Fiat 9.55535-DS1 and Fiat 9.55535-GS1" (podobnie jak Millers który ostatnio eksperymentalnie wlałem). Hmm, ciekawy olej, bo API SN Plus - ew. chroni przed LSPI, rzeczywiście ciekawy wynalazek...

  6. #406
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Tak-tak, wiem jakie są normy ale Total za bardzo się nie reklamuje z nimi - może dlatego, że nie jest to approval AR tylko na zasadzie "Quartz Ineo First 0W-30 is also meeting the stringent requirements of Fiat 9.55535-DS1 and Fiat 9.55535-GS1" (podobnie jak Millers który ostatnio eksperymentalnie wlałem). Hmm, ciekawy olej, bo API SN Plus - ew. chroni przed LSPI, rzeczywiście ciekawy wynalazek...
    Bez sensu szukać "approval AR", skoro aprobatę AR ma tylko Selenia...

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  7. #407
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Bez sensu szukać "approval AR", skoro aprobatę AR ma tylko Selenia...

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    w instrukcji na rynek USA nie ma słowa o ...Selenii. Olej ma spełniać normy producenta samochodu a to że w instrukcji zalecana Selenie to czysta reklama..

  8. #408
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Ciekawostka - ale warte odnotowania. Założyłem z powrotem fabryczny akumulator, który ponad rok temu wymieniłem na nowy. W tym czasie ten stary oryginalny akumulator był konserwowany, doładowywany. Przetestowałem go niedawno prostym testerem bez obciążenia, wyszło 100% SOH. No to z ciekawości trafił do samochodu. Po trzech dniach normalnego funkcjonowania (accu oczywiście trafił da samochodu "naładowany pod korek"), dzisiaj samochód odpalił "na 3 cylindry", wyskoczył błąd silnika, brak ASS itp itd - wszelkie objawy padu MA (po przejechaniu 2-3km praca silnika się ustabilizowała, ale MIL został). Nie chciało mi się czytać błędów na wstępie, tylko wrzuciłem z powrotem ten nowszy akumulator - samochód odpalił bez problemów, chodzi normalnie.
    Wniosek (zresztą, nie nowy - ale mamy kolejne potwierdzenie) - przy objawach j.w., zanim wejdziemy w tryb paniki i zaczniemy przeklinać MA warto sprawdzić dokładnie/wymienić akumulator.
    W trakcie urlopu padł mi akumulator, nie pomagało podładowanie prostownikiem, przejechanie parudziesięciu km, samochód góra raz zaraz po zgaszeniu był w stanie odpalić, jak go zgasiłem po paru km i minutach stania ponownie, to przy próbie rozruchu już tylko przekaźnik "skakał". Co ciekawe, z 2 miesiące temu miałem właśnie przygodę z pracą na 3 cylindry zaraz po odpaleniu i wtedy miałem wrażenie, że jakby rozrusznik trochę gorzej kręcił. Dopiero przy drugim uruchomieniu silnika i paru sekundach pracy silnik zaczął pracować równo. Może rzeczywiście MA, albo sterownik funkcjonuje mniej stabilnie przy słabym akumulatorze? Trudno mi powiedzieć, ale obawiam się, że i mnie wkrótce dotknie ta przykra sytuacja, w której będę musiał wymienić Multi air. Gdy odpalam samochód (zimny), to niby pracuje na wszystkie cylindry, ale przez parę sekund czuć, jakby czasem wypadł na którymś zapłon. Czuć to tak dosłownie przez pierwsze 5-10 sekund po uruchomieniu silnika. Olej wymieniam co 6-7 tys. km, filtr oleju oczywiście wraz z olejem. Jeżeli okaże się, że pomimo takiego pieszczenia się z samochodem padnie ten moduł, to oznacza, że olej i częstotliwość jego wymiany nie ma większego znaczenia na żywotność tego ustrojstwa. Może pokombinuje z przeszczepem głowicy z (chyba) Jeep'a, który ma normalny wałek zaworowy, a reszta silnika ponoć jest ta sama, co w Giulia i Stelvio.

  9. #409
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Tak-tak, wiem jakie są normy ale Total za bardzo się nie reklamuje z nimi - może dlatego, że nie jest to approval AR tylko na zasadzie "Quartz Ineo First 0W-30 is also meeting the stringent requirements of Fiat 9.55535-DS1 and Fiat 9.55535-GS1" (podobnie jak Millers który ostatnio eksperymentalnie wlałem). Hmm, ciekawy olej, bo API SN Plus - ew. chroni przed LSPI, rzeczywiście ciekawy wynalazek...
    nie bardzo wiem o co ci chodzi- na opakowaniu pisze jak byk o normach fiata - podobnie jak w instrukcji AR - wiec w czym problem?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    W trakcie urlopu padł mi akumulator, nie pomagało podładowanie prostownikiem, przejechanie parudziesięciu km, samochód góra raz zaraz po zgaszeniu był w stanie odpalić, jak go zgasiłem po paru km i minutach stania ponownie, to przy próbie rozruchu już tylko przekaźnik "skakał". Co ciekawe, z 2 miesiące temu miałem właśnie przygodę z pracą na 3 cylindry zaraz po odpaleniu i wtedy miałem wrażenie, że jakby rozrusznik trochę gorzej kręcił. Dopiero przy drugim uruchomieniu silnika i paru sekundach pracy silnik zaczął pracować równo. Może rzeczywiście MA, albo sterownik funkcjonuje mniej stabilnie przy słabym akumulatorze? Trudno mi powiedzieć, ale obawiam się, że i mnie wkrótce dotknie ta przykra sytuacja, w której będę musiał wymienić Multi air. Gdy odpalam samochód (zimny), to niby pracuje na wszystkie cylindry, ale przez parę sekund czuć, jakby czasem wypadł na którymś zapłon. Czuć to tak dosłownie przez pierwsze 5-10 sekund po uruchomieniu silnika. Olej wymieniam co 6-7 tys. km, filtr oleju oczywiście wraz z olejem. Jeżeli okaże się, że pomimo takiego pieszczenia się z samochodem padnie ten moduł, to oznacza, że olej i częstotliwość jego wymiany nie ma większego znaczenia na żywotność tego ustrojstwa. Może pokombinuje z przeszczepem głowicy z (chyba) Jeep'a, który ma normalny wałek zaworowy, a reszta silnika ponoć jest ta sama, co w Giulia i Stelvio.
    przez 15 tkm miałem 14 tymina oleju- zawsze OE filtr i Selenie Digitek. Nie wiem ale wielu pisze na forach że oleje Selenii zostawiały masę osadów i nagarów.
    Jakby nie patrzeć MA jest ścisłe powiązane z jakością oleju.

  10. #410
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    w instrukcji na rynek USA nie ma słowa o ...Selenii. Olej ma spełniać normy producenta samochodu a to że w instrukcji zalecana Selenie to czysta reklama..
    Tylko, że ja nie pisałem o instrukcji obsługi w żaden sposób
    Odnosiłem się do zwrotu "approval", którego w przypadku AR nie uświadczymy w Europie na oleju innym niż Selenia. Na innych masz po prostu deklaracje zgodności z daną normą.

    Co do USA, to dziwnym by było zalecanie oleju, który na tamtym rynku nie występuje, nawet ze względów reklamowych. Dlatego w amerykańskich instrukcjach masz zalecanego Mopara.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory