Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59

Temat: Uszczelnić pompa wtryskowa

  1. #41
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Wg instrukcji Opla (ten sam silnik) to wystarczy zblokować koło pompy i wyjdzie bez jego demontażu a zaraz bez robienia rozrządu.
    Załącznik 55829
    Dzięki za odpowiedź ale potrzebował bym też z samej regeneracji powyższych informacji.

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 19:52 ----------

    Praktycznych porad...

  2. #42
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    ^up^

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Annik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Giulietta1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE
    Postów
    317

    Domyślnie

    Witam,
    też miałem wyciek zimą - na szczęście tylko z górnej głowiczki. Zamówiłem zestaw uszczelek - ok. 50 zł i bez wyjmowania pompy z auta
    wymieniłem pod górną głowiczką - zero wycieku dotychczas/ Czas operacji ok. 1 godz. na spokojnie. serwis Bosch na tel 1 tys. zł
    tyle, że jest gwarancja i próba wydajności i ciśnienia.
    Pozdrawiam
    DF

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    147 1,9JTD 115KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam,
    pompę bez problemów da się wyjąć bez demontażu rozrządu i kolektora ssącego, ja swoją wyjmowałem już trzy razy, raz z powodu wycieku z kopułek dwa raz z powodu wycieku z simeringu wałka pompy tu trzeba uważać aby kupić odpowiedni (powód ponownego demontażu) oryginalny simering ma dwie "wargi" od wewnętrznej strony tej po której obraca się wałek, oringi na kopułce wałka wymienia się również bez problemowo. Jeśli chodzi o odkręcanie śrub mocujących kopułki trzeba się trochę przyłożyć ale ogólnie bez problemów da radę. Koło napędowe pompy ma cztery otwory dwa nagwintowane dwa nie, we wszystkie otwory jak dobrze pamiętam wkręca się śruby m6 potocznie mówiąc na klucz 10, nagwintowane otwory służą do ustawienia odpowiedniej odległości koła od mocowania pompy, pozostałe służą do przykręcenia i unieruchomienia koła pompy. Wałek pompy jest stożkowy więc niema obawy, że coś malutkiego np. klin odpadnie podczas demontażu, jeżeli pompa nie będzie chciała wyjść a raczej nie będzie chciała to trzeba jej lekko młotkiem pomóc uderzając w wałek od strony koła oczywiście z założoną nakrętką aby gwintu nie uszkodzić. Pozdrawiam

  5. #45
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał shymekk Zobacz post
    Witam,
    pompę bez problemów da się wyjąć bez demontażu rozrządu i kolektora ssącego, ja swoją wyjmowałem już trzy razy, raz z powodu wycieku z kopułek dwa raz z powodu wycieku z simeringu wałka pompy tu trzeba uważać aby kupić odpowiedni (powód ponownego demontażu) oryginalny simering ma dwie "wargi" od wewnętrznej strony tej po której obraca się wałek, oringi na kopułce wałka wymienia się również bez problemowo. Jeśli chodzi o odkręcanie śrub mocujących kopułki trzeba się trochę przyłożyć ale ogólnie bez problemów da radę. Koło napędowe pompy ma cztery otwory dwa nagwintowane dwa nie, we wszystkie otwory jak dobrze pamiętam wkręca się śruby m6 potocznie mówiąc na klucz 10, nagwintowane otwory służą do ustawienia odpowiedniej odległości koła od mocowania pompy, pozostałe służą do przykręcenia i unieruchomienia koła pompy. Wałek pompy jest stożkowy więc niema obawy, że coś malutkiego np. klin odpadnie podczas demontażu, jeżeli pompa nie będzie chciała wyjść a raczej nie będzie chciała to trzeba jej lekko młotkiem pomóc uderzając w wałek od strony koła oczywiście z założoną nakrętką aby gwintu nie uszkodzić. Pozdrawiam
    Dzięki za odpowiedź o to mi chodziło... Pozdrawiam

  6. #46
    na_vi
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć, gdzie mogę kupić zestaw uszczelek do pompy wysokociśnieniowej do AR 156 1,9 JTD 115km ??? Za wszelkie informacje będę wdzięczny.

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał na_vi Zobacz post
    Witam

    Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć, gdzie mogę kupić zestaw uszczelek do pompy wysokociśnieniowej do AR 156 1,9 JTD 115km ??? Za wszelkie informacje będę wdzięczny.

    Pozdrawiam
    Krzysiek
    w google wpisz uszczelnienie pompy Bosch cp1 i szukaj.
    Na allegro też są zestawy.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alfik147
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    krakow
    Auto
    pierwsza to 147 105 jts.Alfa romeo GT 1.9 150KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Witam właśnie i moją Gt 1.9.jtddoczekałał się poważniejszych wydatków sprzęgło,rozrząd osłony mieszków czyszczenie egr kilka drobnych rzeczy jak również uszczelnienie pompy wysokiego ciśnienia ,przy okazji zmiany sprzęgła oraz rozrządu wyszło ze cieknie ,wiec cóż zostało trza robić ,i znalazłem firmę w Krakowie na ul.centralnej :diesel serwis" i za regeneracje pompy krzyknęli mi 450 zł ,jak uważacie to dobra cena?

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jeżeli tylko uszczelnienie do zrobienia to koszt - 80 zł komplet naprawczy. Reszta to kwestia zdjęcia pompy, rozebrania i złożenia jej.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #50
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Dokładnie, komplet uszczelniaczy, nowa nakrętka na wałek pompy, trochę wolnego czasu...
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

Podobne wątki

  1. Pompa Wtryskowa 1,9 jtd 115 km
    Utworzone przez rafal12310 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 01:43
  2. [155] Pompa wtryskowa 1.9 TD
    Utworzone przez kamilq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 09:06
  3. POMPA WTRYSKOWA i chłodnica
    Utworzone przez slavos w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 08:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory