Strona 8 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 192

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #71
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ja podaję wartości które mi podał , nie weryfikowałem ich. Podał średnie spalanie ogólne a nie tylko z autostrady. V8 pewnie Ci mniej spali....
    A ja to zweryfikowałem jeżdżąc i wiem ile to pali. Nie V8 nie spali mniej, ale amerykańskie V8 czy V6 w większości są proste jak konstrukcja cepa, nie posiadają wtrysku bezpośredniego i innych udziwnień, nie są przesadnie wysilone, przez co idealnie współpracują z paliwami alternatywnymi jak LPG. I wtedy koszt jazdy wychodzi mniejszy niż kosiarkami po downsizingu w benzynie czy hybrydami. A skoro za te same lub niższe koszty jazdy można mieć więcej przyjemności z jazdy to po co się męczyć dychawiczną turbopierdziawką lub ciężka hybrydą?

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nawet przy takich stawkach elektryk cały czas wychodzi znacząco taniej przy kręceniu się po mieście i okolicach.
    Przy takich stawkach to masz ładowanie porównywalnie drogie do ładowania na komercyjnych słupkach AC. I przy takich cenach to jazda mieszczuchem z instalacją LPG wychodzi podobnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Do pewnego momentu elektryki muszą być bardziej opłacalne w użytkowaniu, przynajmniej do 2030 kiedy sprzedaż samochódów spalinowych praktycznie przestanie być opłacalna.
    Naprawdę wierzysz, że rządzący nie skorzystają z okazji i nie opodatkują pojazdów spalinowych oraz nie będą blokować im wjazdu do centrów dużych miast?

    Oczywiście opłacalność używania samochodu elektrycznego będzie z czasem spadać ale równolegle będą spadać ceny takich samochodów oraz podnosić koszty użytkowania pojazdów spalinowych.
    Tak, będą blokować wjazd do dużych miast. Na przykładzie Krakowa i Warszawy widać jak będą blokować Swoim Dieslem nawet nie zauważę tego zakazu jeszcze przez długi czas.

    O widzisz i dotarliśmy do clue problemu - rządzący muszą obrzydzić ludziom wysokimi kosztami samochody spalinowe, mimo, że elektryki na preferencyjnych warunkach już teraz nie wypadają tak super.

    To skoro jest to taka świetna i dopracowana technologia, to dlaczego się nie potrafi obronić sama w każdych warunkach? Dlaczego się broni tylko w określonych warunkach i trzeba ludzie do niej przymuszać?

    Ceny EV będą spadać? I Ty w to wierzysz? Oczywiście nikt nigdy nie wprowadzi akcyzy jaka jest nakładana na ICE? I do 2035 roku na polskim rynku wtórnym będzie tyle EV, żeby zaspokoić potrzeby ludzi przesiadających się z ICE na EV? Nie? To jak przy popycie większym od podaży ma malec cena?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  2. #72
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Wątek jest o nowym Tonale a nie o starych v6/v8 czy używanych elektrykach. Kończmy ten offtop bo przez kolejne kilka stron będziesz udowadniał, że taniej po mieście jeździć starą Pandą w LPG niż nowym Jeepem Avengerem jak kiedyś prąd podrożeje...
    Chcesz jeździć starym amerykańcem - twoja sprawa. Nie wiem po co tylko taka nagonka na elektryki, jak temat ten Cię ani ziębi ani parzy bo Twoja zainteresowania motoryzacyjne są z totalnie innej bajki.

  3. #73
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Naprawdę wierzysz, że rządzący nie skorzystają z okazji i nie opodatkują pojazdów spalinowych oraz nie będą blokować im wjazdu do centrów dużych miast?
    A Ty naprawdę wierzysz, że później, jak nie będzie już spalinowych, to nie będzie dodatkowo dowalonej akcyzy na prąd w ładowarkach?

  4. #74
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Wątek jest o nowym Tonale a nie o starych v6/v8 czy używanych elektrykach. Kończmy ten offtop bo przez kolejne kilka stron będziesz udowadniał, że taniej po mieście jeździć starą Pandą w LPG niż nowym Jeepem Avengerem jak kiedyś prąd podrożeje...
    Chcesz jeździć starym amerykańcem - twoja sprawa. Nie wiem po co tylko taka nagonka na elektryki, jak temat ten Cię ani ziębi ani parzy bo Twoja zainteresowania motoryzacyjne są z totalnie innej bajki.
    Jaki stary amerykaniec i jaka stara Panda? Ty nie potrafisz się powstrzymać przed dokładaniem do czyichś słów swojej wersji wydarzeń?
    Amerykaniec z 2021-2022 jest starym samochodem?
    A może nowe Clio z fabryczną LPG jest stare, bo nie jest elektryczne?

    Nagonka? Jeśli pisanie realnie o wadach elektryków jest nagonką to idealnie odnajdziesz się w gronie elektrooszołomów, którzy o EV albo dobrze, albo wcale.

    I do tego ta hipokryzja...

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jaki stary amerykaniec i jaka stara Panda? Ty nie potrafisz się powstrzymać przed dokładaniem do czyichś słów swojej wersji wydarzeń?
    Amerykaniec z 2021-2022 jest starym samochodem?
    A może nowe Clio z fabryczną LPG jest stare, bo nie jest elektryczne?
    Nie wiedziałem, że nowe samochody z wyższej półki mają jeszcze wtrysk pośredni, jeśli reszta jest też tak technicznie zaawansowana to jaki sens montować tam tak duży silnik.
    Clio o mocy 100KM też raczej nie jest konkurencją dla Avengera a o tym modelu była mowa w tym wątku.
    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nagonka? Jeśli pisanie realnie o wadach elektryków jest nagonką to idealnie odnajdziesz się w gronie elektrooszołomów, którzy o EV albo dobrze, albo wcale.
    Napisz kiedyś o jakiś zaletach (chyba takie też są, prawda?) tej technologii to nie będę tak określał Twoich wywodów.
    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    I do tego ta hipokryzja...
    Nie muszę jeździć elektrykiem, żeby rozumieć zalety tej technologii i powód jej wprowadzania.

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A Ty naprawdę wierzysz, że później, jak nie będzie już spalinowych, to nie będzie dodatkowo dowalonej akcyzy na prąd w ładowarkach?
    Oczywiście ze będzie ale wtedy nawet Ty będziesz już jeździł elektrykiem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Najlepsze jest stwierdzenie, że Tonale to "wielki krok do przodu po Giulii i Stelvio".
    No, a potem mówi, że to idealny miejski SUV xD. Zupełnie jak Giulia i Stelvio... Skąd się tacy ludzie biorą. Pomijając już fakt, że ktoś, kto siedział w Giulii albo Stelvio, raczej nie będzie cmokał nad jakością kabiny w Tonale, więc nie wiem, gdzie ten "wielko krok do przodu". Bo o właściwościach jezdnych chyba nie musimy dyskutować?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #78
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie wiedziałem, że nowe samochody z wyższej półki mają jeszcze wtrysk pośredni, jeśli reszta jest też tak technicznie zaawansowana to jaki sens montować tam tak duży silnik.
    Clio o mocy 100KM też raczej nie jest konkurencją dla Avengera a o tym modelu była mowa w tym wątku.
    Jakby to powiedzieć... Ty jak zwykle niewiele wiesz, bo nie wyczytałeś tego w Internecie.
    A jak jest reszta zaawansowana technicznie? Hmm poczytaj w Internecie, może się wreszcie dowiesz Albo lepiej, przejedź się samochodami, które są na polskim rynku jak chociażby Dodge Charger (nawet masz ten sam koncern co AR i m.in. nawet skrzynie ZFa z Giulii) czy Nissan Maxima (tak, japończyk, ale jego główny rynek zbytu to USA).

    Avengera to sobie dodałeś sam po moim poście o mieszczuchu w LPG i nigdzie nie odnosiłem się do niego.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Napisz kiedyś o jakiś zaletach (chyba takie też są, prawda?) tej technologii to nie będę tak określał Twoich wywodów.
    Aaaa, czyli muszę pisać zgodnie z Twoją myślą, żeby było dobrze? Wybacz, ale naprawdę przeceniasz samego siebie jeśli myślisz, że będę to robił, żebyś zmienił to określenie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie muszę jeździć elektrykiem, żeby rozumieć zalety tej technologii i powód jej wprowadzania.
    Tak, nie musisz jeździć też EV, żeby udowadniać ludziom, że EV czy hybryda jednak spełnia ich potrzeby. Jednocześnie dodając wątek ekologii, samemu jeżdżąc ICE, bo przecież AR nie ma EV to nie możesz takiego kupić Tylko wiesz ile są warte rady teoretyka, bez praktyki, nie znającego wad i zalet w codziennym użytkowaniu?

    To, że EV nie jeździsz to już od dawna wiemy, a iloma i jakimi EV jechałeś chociaż jako pasażer, a nie tylko czytałeś o nich w sieci?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 20-02-2023 o 15:02

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A ja to zweryfikowałem jeżdżąc i wiem ile to pali. Nie V8 nie spali mniej, ale amerykańskie V8 czy V6 w większości są proste jak konstrukcja cepa, nie posiadają wtrysku bezpośredniego i innych udziwnień, nie są przesadnie wysilone, przez co idealnie współpracują z paliwami alternatywnymi jak LPG.
    To ile Ci ta hybryda paliła? Nie pytam tu o jazdę na autostradzie z prędkością 180. Żona jeździła Auriską kombi po 160 km w jedną stronę. Samochód palił 4,6-4,8 na sto. Wiem, że zupełnie inny silnik jest w Camry, ale w Aurisce jest zwykły wolnossacy 1.8. Mało tego, widziałem zagazowane wersję. U taryfiarzy. Minus tego samochodu to zamulająca skrzynia CVT i układ kierowniczy taki nie alfowski.

  10. #80
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    To ile Ci ta hybryda paliła? Nie pytam tu o jazdę na autostradzie z prędkością 180. Żona jeździła Auriską kombi po 160 km w jedną stronę. Samochód palił 4,6-4,8 na sto. Wiem, że zupełnie inny silnik jest w Camry, ale w Aurisce jest zwykły wolnossacy 1.8. Mało tego, widziałem zagazowane wersję. U taryfiarzy. Minus tego samochodu to zamulająca skrzynia CVT i układ kierowniczy taki nie alfowski.
    To nie w PL, więc o jeździe 180km/h nie ma mowy, bo oglądanie świata w kratkę gwarantowane
    Średnio wychodziło w okolicach 7l, ale ruch głównie na tempomacie po drogach szybkiego ruchu z prędkościami równymi ograniczenie +5/7 mph, czyli w przedziale 110-130km/h, do tego trochę jazdy po górach. Jazda spokojna, bez wielkich przyśpieszeń, bo i nie ma po co jak masz 700km do kolejnego zjazdu, a ciężarówki równo z Tobą albo szybciej Dlatego w to nieśpieszenie się w polskich warunkach, na polskich zatłoczonych drogach i 7l średnio wierzę.
    Dla porównania Nissan Maxima z 3,5 V6 300KM znanym z Nissana 350Z w nieco gorszych warunkach - znacznie więcej górskich serpentyn i podjazdów, a że fajnie się wkręca na obroty mimo CVT to i bardziej zachęcał do podeptania, spalił 7,8l/100km.

    PS. Jak się uda to na tydzień na przetestowanie może wyrwę Teslę TM3 lub Y, to zobaczymy ile to zużyje prądu i jak bardzo się nie znam na jeździe EV
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 20-02-2023 o 20:18

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory