Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Problem z elektroniką ?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark
    Postów
    34

    Domyślnie Problem z elektroniką ?

    Witam. Mam problem ze swoją Alfą 147. Wczoraj wieczorem kiedy zamknąłem samochód i odszedłem w kierunku domu nagle same włączyły się światła. Zaniepokojony wróciłem odpaliłem samochód włączyłem i wyłączyłem światła , zgasiłem alfe i już grało . Wróciłem po godzinie żeby sprawdzić czy wszystko ok. Nic się nie działo. Spokojnie poszedłem spać Rano już na wstępie wiedziałem że coś nie gra. Nie działał pilot, nie odpalała Alfa.. choć rozrusznik i wszystko reagowało. Odłączyłem akumulator (kupiony miesiąc temu) żeby sprawdzić czy nie padł przez jakieś zwarcie . Okazało się że ma full mocy. Pojechałem autobusem na uczelnie a kiedy wróciłem w Alfie świeciły się.... kierunkowskazy.. Odłączyłem klemy od akumulatora i zastanawiam się o co chodzi ? Elektryka ? Może bezpiecznik jakiś ? Jeśli macie jakieś pomysły albo spotkaliście się z tym POMÓŻCIE !!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    No i potwierdza się teza że alfy mają duszę i żyją swoim życiem!

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał peterde5 Zobacz post
    Witam. Mam problem ze swoją Alfą 147. Wczoraj wieczorem kiedy zamknąłem samochód i odszedłem w kierunku domu nagle same włączyły się światła. Zaniepokojony wróciłem odpaliłem samochód włączyłem i wyłączyłem światła , zgasiłem alfe i już grało . Wróciłem po godzinie żeby sprawdzić czy wszystko ok. Nic się nie działo. Spokojnie poszedłem spać Rano już na wstępie wiedziałem że coś nie gra. Nie działał pilot, nie odpalała Alfa.. choć rozrusznik i wszystko reagowało. Odłączyłem akumulator (kupiony miesiąc temu) żeby sprawdzić czy nie padł przez jakieś zwarcie . Okazało się że ma full mocy. Pojechałem autobusem na uczelnie a kiedy wróciłem w Alfie świeciły się.... kierunkowskazy.. Odłączyłem klemy od akumulatora i zastanawiam się o co chodzi ? Elektryka ? Może bezpiecznik jakiś ? Jeśli macie jakieś pomysły albo spotkaliście się z tym POMÓŻCIE !!
    może wysiadając przesunąłeś manetkę od świateł załączając funkcję ,,folow me"..a to co się działo rano to zbieg okoliczności lub np. czujnik położenia wału.W najgorszym przypadku to to o czym pisał kolega bubu :
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...ml#post1058483

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    A tak serio pasuje odwiedzić jakiś warsztat elektryczny.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    coś ją trapi, tylko nie wie jak Ci o tym powiedzieć
    Jestem Szymon, mam 28 lat i jestem Alfaholikiem.

    Moje Belle:
    obecna - 159FL SW 1.9 JTDm 16v '09: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...wsza_159_.html
    była - 156FL SW 1.9 JTDm 16v '04: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...lbiciela_.html
    była - 156 Sedan 2.5 V6 24V '00: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._v6_busso.html
    była - 156FL Sedan 1.9 JTDm 16v '03: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...an_matiuk.html

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    chłopaki..kolega ma dopiero pierwszego posta..takie odpowiedzi typu :
    ,,coś ją trapi, tylko nie wie jak Ci o tym powiedzieć"
    ,,No i potwierdza się teza że alfy mają duszę i żyją swoim życiem!"
    pewnie mu nie pomogą a jedynie zrażą do forum



  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark
    Postów
    34

    Domyślnie

    Przesunięcie manetki nie usprawiedliwiało by nieodpalanie auta i nie działający pilot .

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    nie napisałeś kolego skąd jesteś..może masz gdzieś w pobliżu jakiegoś alfistę elektryka.Wskazane byłoby podłączenie do komputera i sprawdzenie czy istnieją jakieś błędy w pamięci systemu.Trudno tak na odległość prorokować bez sprawdzenia pewnych rzeczy.Specem od diagnostyki elektroniki silników benzynowych na naszym forum / moim skromnym zdaniem..nie ujmując nikomu z kolegów / jest kol bubu autor postu do którego dałem Ci linka.Przyczyna może być wspólna ..np. body komputer / np. woda / albo kilka nie zależnych..czujnik położenia wału , przekaźnik jakiegoś obwodu sterującego zasilaniem kompa , zaśniedziałe styki bezpieczników w skrzynce przy aku itd. Zapoznaj się ze schematami i poszczególnymi opisami bezpieczników i w momencie problemów z odpaleniem jeśli oczywiście komp nie pokarze żadnych błędów spróbuj namierzyć czy masz zasilanie komputera sterującego silnikiem.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark
    Postów
    34

    Domyślnie

    Mieszkam w Opolu. Postaram się znaleźć jutro jakiegoś dobrego elektryka. Wczoraj dość obficie lało możliwe że woda dostała się w nieodpowiednie miejsce .. Napiszę też do kolegi bubu może ma jakieś wstępne rady Mam moją ALFĘ od miesiąca i już pierwszy problem , oby nic takiego

  10. #10
    9none
    Gość

    Domyślnie

    może być ta rdza w BC ale nawet minimalna diagnostyka o czymś nam może powiedzieć.... tak samo jak rok produkcji auta, może to problem pozostawionej otwartej magistrali CAN ?... ale bez pelnych danych auta , trudno coś powiedzieć.....

Podobne wątki

  1. Problem z elektroniką !! POMOCY
    Utworzone przez RAMI05 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 21:26
  2. Problem z elektroniką 2.0 V6 TB
    Utworzone przez Maateusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 10:26
  3. Problem z elektroniką 147 1.6 (2002)
    Utworzone przez woytec w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-05-2013, 09:12
  4. Mały problem z elektroniką :)
    Utworzone przez tomekd w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 16:53
  5. Problem z elektroniką w 166
    Utworzone przez besstia4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 07:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory