Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Problemy z temp. cieczy ch.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Browarek
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była: AR 33 1.7 QV
    Postów
    76

    Domyślnie Problemy z temp. cieczy ch.

    Witam
    Cały czas borykam sie z problemem niewłaściwej temperatury cieczy chłodzącej, problem w tym że nie moge jednoznacznie stwierdzić przyczyny. W mieście sięgała ona chwilami 110st. a za miastem jadąc spokojnie można utrzymać te 90st. Ostatnio jadąc długo, lekko z górki to spadła nawet do 70, dodam jeszcze że gdy na niedogrzanym silniku wjechałem na autostrade i jechałem sobie spokojnie 100 km/h to temp. była 60st i utrzymywała się tak do puki nie wcisnąłem mocniej gazu. Początkowo wykluczałem awarie termostatu no bo wiatrak na chłodnicy działał, węże od niej były ciepłe, ale teraz myśle że to jednak może on być walnięty i ustawiony tak jakby w pozycji pośredniej, czyli że jest puszczony i duży i mały obieg - po troche. Może to być przyczyną?

    Na potwierdzenie tego zrobiłem mały test, ale nie jestem pewien co do jego słuszności. Gdy sillnik jest zimny termostat powinien być ustawiony na mały obieg, czyli pomijając chłodnice, więc skoro tak to otworzyłem sobie zbiorniczek wyr. i nacisnąłem na wąż odchodzący od chłodnicy i efekt był taki że były wyraźne ruchy płynu chłodniczego w zbiorniczku, w związku z tym wydedukowałem że ten termostat nie włączył małego obiegu bo gdyby tak było to nie powinno być żadnego efektu po wciskaniu tego węża od chłodnicy, bo byłyby te dwie drogi odcięte od siebie, ale może sie myle bo termostat jest jeden, a ujścia od chłodnicy dwa więc może jednak jest połączenie tych obiegów? Jeśli ktoś by mógł takie małe doświadczonko wykonać u siebie to byłbym wdzięczny, o ile ma napewno sprawny termostat . Tylko trzeba wziąć poprawke na to że jeśli ktoś zgasił ciepły silnik to termostat pewnie będzie cały czas otwarty na duży obieg więc żeby go ustawić na mały trzeba by włączyć zimny silnik i wtedy sprawdzić - tak myślę

    Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Twój test jest bez sensu. Zamiast rozważać teoretycznie weź schemat układu chłodzenia ( w manualu do ściągnięcia) i zobacz jak to wygląda. Test szybki - odpalamy zimny silnik i sprawdzamy czy temp. węża zasilającego chłodnicę rośnie wraz z temp silnika jeśli tak to termostat do wymiany. Test poprawny - wymontowujemy termostat wkładamy do garnka z wodą i termometrem i grzejemy obserwując temperaturę i moment otwarcia termostatu oraz czy osiąga pełne otwarcie(temperatury oraz szerokość rozwarcia w manualu). Następnie wyciągamy termostat i sprawdzamy czy nastąpi pełne zamknięcie.Oczywiście przed testem po demontażu sprawdzamy czy termostat jest prawidłowo zamknięty.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Browarek
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była: AR 33 1.7 QV
    Postów
    76

    Domyślnie

    Zrobie tak jak mówisz, ale powiedz jeszcze czy jest możliwe żeby termostat był padnięty, cały czas w pozycji pośredniej? Czy to jednak sie nie zdarza, albo po prostu jest nie możliwe?

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Bates911
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    164 V6 3.0 12v
    Postów
    192

    Domyślnie

    U mnie było podobnie w 164, w mieście utrzymywał wysokie temperatury, a na autostradzie ledwo do 70 dochodziło. i winny był termostat który się nie domykał i pracował w nie pełnym zakresie. I do tego tak jak mówił NOE wąż do chłodnicy grzał się razem z silnikiem.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Browarek
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była: AR 33 1.7 QV
    Postów
    76

    Domyślnie

    Wykonałem ten mały teścik i rzeczywiście wąż jest ciepły jak i sama chłodnica, czyli najprawdopodobniej winny jest termostat. Wole sie pobawić i samemu go wymienić, tylko mam pytanie czy da rade bez tytułu inżyniera, czy może jednak jest to jakieś skomplikowane?

    Rozumiem że to jest ten nieszczęsny termostat?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0556.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	70.6 KB
ID:	109604Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0555.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	76.7 KB
ID:	109603

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Bates911
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    164 V6 3.0 12v
    Postów
    192

    Domyślnie

    Bez tytułu inżyniera poradzisz sobie bez problemu, wystarczy robić to z głową i dokręcać śruby z wyczuciem

    Widzę że z Krakowa jesteś to nawet wpadł bym do Ciebie i w razie "W" bym pomógł, ale wydaje mi się że bez problemu sobie z tym poradzisz.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    w 33 najczesciej termostat psuje sie i jest w pozycji otwartej wiec duzy i maly obieg caly czas, zawsze mozesz zrobic jak prawdziwy polak i zalozyc karton na chlodnice hehe taki joke wymienisz sam, z tego co pamietam jedna srubka do bloku i chyba 5 obejm na wezach, tylko plyn najpierw spusc bo wyleci prawie caly przy wyjeciu termostatu

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Browarek
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była: AR 33 1.7 QV
    Postów
    76

    Domyślnie

    No to w takim razie zamawiam i oczywiście spróbuje zrobić sam

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Przygotuj sobie narzędzia do solidnego oczyszczenia wewnętrznych ścianek węży, szczególnie tych dolnych, powrotnych - tam są króćce bez "zgrubień", więc łatwo o nieszczelność.

    Btw. Jakbyś chciał kulturalnie spuścić płyn, to korki spustowe są w bloku - jeden z prawej strony miski, jak na fotce:
    http://imageshack.us/a/img689/6292/wbo8.jpg , drugi z lewej, na wysokości kanału wydechowego 4. cylindra.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Browarek
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była: AR 33 1.7 QV
    Postów
    76

    Domyślnie

    O świetnie Jacek, dzięki. Znalazłem te info w manualu ale tam to jest taka jakość rysunku że szkoda gadać.

Podobne wątki

  1. [159] 159, 1.9jtdm, problem z odpalaniem-wzrost temp do max,komunikat o wys.temp.cieczy
    Utworzone przez majeczka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 21:01
  2. chłodnicę cieczy do 156 1,9 16V
    Utworzone przez lukas1983 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 10:27
  3. Temp cieczy 110 stopni przy właczonej klimie
    Utworzone przez tomas1907 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 08:18
  4. [156] temp cieczy chłodzącej a temp rzeczywista silnika
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2008, 17:31
  5. jak wymienic czujnik temp. cieczy w jtd
    Utworzone przez Robert321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2007, 18:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory