Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Przypadek parkingowy czy celowe zarysowanie

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 156, 2,4 jtd
    Postów
    3

    Domyślnie Przypadek parkingowy czy celowe zarysowanie

    Witam wszystkich alfistów.
    Ponieważ jest to mój pierwszy temat, na wstępie powiem, że obecnie moją alfą jeżdżę prawie 8 (osiem) lat i nigdy mnie nie zawiodły. Wcześniej również była alfa a jeszcze wcześniej wiele różnych marek i modeli. Alfy są nie tylko piękne ale i niezawodne, pod warunkiem dobrego serwisowania.

    Teraz wracam do tematu. Kilka dni temu na niepłatnym i niezbyt dobrze oświetlonym parkingu przy Dolnej PM w Lublinie alfa otrzymała dość ostre zarysowanie z lekkim wgnieceniem na tylnych lewych drzwiach i błotniku. Zwykle zderzaki nie mają ostrych krawędzi więc rodzi się pytanie, czy to przypadek czy celowe zarysowanie by parkować na płatnym. Ponieważ parkuję w tamtych okolicach sporadycznie i nie znam zbytnio tej dzielnicy będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazanie dobrego blacharza-lakiernika.
    Dodam tylko, że żadnej karteczki pod wycieraczką ze słowem przepraszam nie mówiąc o numerze telefonu nie było.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wiskitki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, FIAT Bravo 1.6 MJT 105km
    Postów
    234

    Domyślnie

    Jeśli było wgniecenie, to jakieś auto to zrobiło, najprędzej dostawczak. Kierowca zwiał i tyle. Miałem podobnie wiele lat temu, jak autko z Coca Cola cofało dotąd, az się słupek złamał w mojej Astrze wtedy..

    pzdr, tadzikpl

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    hehe akurat w leciwej astrze nie jest problem złamać słupek nawet ręką taki żart

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 156, 2,4 jtd
    Postów
    3

    Domyślnie

    Tak to wygląda



    Pewnie tadzikpl masz rację, że to dostawczak był sprawcą.
    Zastanawiam się czy te drzwi naprawiać czy kupić używane. Jest duży wybór szczególnie do sedanów (to jest kombi). Czy w tym przypadku ma znaczenie rodzaj nadwozia?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1514.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	58.7 KB
ID:	155647  

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ozzzi
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Modliborzyce/Janów Lubelski. LJA
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2000 Była, Teraz Alfa Romeo 156 1.8TS Sportwagon FL, Opel Astra G OPC
    Postów
    428

    Domyślnie

    Drzwi w sedanie a kombi różnią się i to bardzo.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Uzurpat0r
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    83

    Domyślnie

    To na bank samochód zrobił. Gdyby rysa była falowana i nie tak głęboka, wtedy można uznać że ktoś zrobił to specjalnie. Od sedana na bank nie podejdą ale i tak trzeba lakierować więc ja bym raczej naprawiał.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Piniu
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    42

    Domyślnie

    Różne rzeczy w mieście mogą nas spotkać, kilka dni temu taki oto "mistrz" zawracania przestawił w Poznaniu trzy auta. http://wtkplay.pl/video-id-15782-ile...a_skrzyzowaniu
    Wyobraź sobie że w suvie znajdujesz wgniecenie na tylnym słupku w wysokości 150cm ...i weź tu wymyśl jakie auto mogło to zrobić...
    Dwa lata temu miałem podobne do Twojego wgniecenie (służbowa astra kombi) z tym że zaczęło się od tylnej lampy poprzez błotnik aż do drzwi -gość zostawił na luzie ciężarówkę 7,5T z otwartą windą, jej narożnik zmasakrował mi auto. Oczywiście kierowca spier...ł a świadek który mi o tym powiedział nie wpadł na to żeby zapisać numer rejestracyjny sprawcy. Shit happens :-/
    Ostatnio edytowane przez Piniu ; 30-01-2015 o 15:07

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 156, 2,4 jtd
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi dotyczące drzwi. Jutro spróbuję zasięgnąć opinii blacharzy.

    Bardzo pouczający film a szczególnie zachowanie kolesia w kurtce z jasnym kołnierzem. Proszę zwrócić uwagę, że zapewne hałas gniecionej blachy w 3.42 min zwrócił jego uwagę, ale tylko na chwileczkę. Po upewnieniu się, że jemu nic nie grozi bez zatrzymywania się poszedł dalej nie zapamiętując numerów. Dzięki takiej postawie świadków, ciężarowcy w miejscach bez kamer mogą czuć się bezkarnie ku uciesze warsztatów.
    Mnie pierwszy raz spotkało takie parkingowe zdarzenie. Gdybym zamontował dobrą kamerę to miałbym sprawcę. Film pokazuje, że na świadków nie ma co liczyć, niestety.

Podobne wątki

  1. [159] 159 2.4 dziwny przypadek.
    Utworzone przez papcio18 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 08:25
  2. [Giulietta] Zarysowanie
    Utworzone przez janek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 14:52
  3. Spot Holandia! Parkingowy Grill ?
    Utworzone przez omen w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 02:39
  4. Parkingowy dzwon nadkola
    Utworzone przez rizjee w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 21:54
  5. dziwny przypadek
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-12-2006, 00:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory