Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Czasami nie działa obrotomierz

  1. #1
    deevee
    Gość

    Domyślnie Czasami nie działa obrotomierz

    Witam, kiedyś już pisałem na forum nt. wymiany czujnika obrotów wału, ale nie dostałem odpowiedzi. Z tego co wiem, problem z niedziałającym obrotomierzem leży po stronie niesprawnego czujnika obrotów wału. Kupiłem takowy nowy, ale nie wiem jak go wymienić i gdzie on się dokładnie znajduje. Mechanik wspominał o konieczności demontażu rozrusznika. Czy ktoś może w oparciu o fotki przedstawić sposób wymiany tego czujnika? Albo chociaż opis wymiany + fotkę gdzie się on znajduje?

  2. #2
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Czujnik jest wkręcony w blok silnika w okolicach rozrusznika.Masz foty,wątpliwa jakość,ale powinieneś go łatwo znaleźć tym bardziej,że masz 2gi w rękuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cs1.jpg
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	86.3 KB
ID:	24726Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cs2.jpg
Wyświetleń:	567
Rozmiar:	92.7 KB
ID:	24727

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAFALPD7 Zobacz post
    Czujnik jest wkręcony w blok silnika w okolicach rozrusznika.
    To jest czujnik położenia wału - polecam lekturze dokument z WM Instrument Cluster i wszystko będzie jasne. Nie widzę w stopce rocznika, ale po zdjęciu wnioskuję, że auto jest z około 1999 r. a w tych rocznikach sterowanie obrotomierzem było brane bezpośrednio z ECU, więc należy ustalić znacznie więcej szczegółów - gdyby czujnik był padnięty silnik nie dał by się uruchomić, więc to nie tędy droga
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  4. #4
    deevee
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAFALPD7 Zobacz post
    Czujnik jest wkręcony w blok silnika w okolicach rozrusznika.Masz foty,wątpliwa jakość,ale powinieneś go łatwo znaleźć tym bardziej,że masz 2gi w ręku
    Fotki przydały się idealnie, dziękuję.

    ---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    To jest czujnik położenia wału - polecam lekturze dokument z WM Instrument Cluster i wszystko będzie jasne. Nie widzę w stopce rocznika, ale po zdjęciu wnioskuję, że auto jest z około 1999 r. a w tych rocznikach sterowanie obrotomierzem było brane bezpośrednio z ECU, więc należy ustalić znacznie więcej szczegółów - gdyby czujnik był padnięty silnik nie dał by się uruchomić, więc to nie tędy droga
    Poprawiłem stopkę, fakt auto z 1999r. Jeżeli chodzi o lekturę, która zaproponowałeś, to dziękuję ale dla mnie to czarna magia Czy serwis ewentualnie dobry elektryk coś z tym zrobi? Co wg. Ciebie powinienem teraz zrobić.

    P.S.

    Jak jest mokro, bądź zimno lub wilgotno, to obrotościomierz działa kilka minut, a potem zaczyna wariować, aż w końcu pada...

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał deevee Zobacz post
    Jak jest mokro, bądź zimno lub wilgotno, to obrotościomierz działa kilka minut, a potem zaczyna wariować, aż w końcu pada...
    I tutaj masz odpowiedź na swoje pytanie - z tego co pisze "procedura testowa" z instrukcji serwisowej należy sprawdzić jedynie czujnik położenia wału i kostkę A podłączoną do zestawu wskazników - patrząc na zegary z pozycji kierowcy jest to kostka po prawej stronie - na pinie 2 jest sygnał dla obrotomierza. Z Twojego opisu wynika, że problemem jest zawilgocona instalacja a nie uszkodzony czujnik. Ja obstawiam problem ze złączem. Proponuję wyjąć zestaw wskazników i przeczyścić oba złącza jeżeli to nie zmieni sytuacji należy przyjrzeć się złączu komputera - w twoim przypadku znajduje się on na przepustnicy lub wymienić sam obrotomierz. Możliwe jest, że jest to pochodna uszkodzenia jego ustroju. Powodzenia
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    podpinam sie pod temat. Jednak moje objawy są nieco inne. Przy włączaniu świateł a mam założone HID-y licznik potrafi sie obrucić czyli zwarcie :/ i wraca po czym kasuje sie licznik dolny km. Poradziłem sobie z tym problemem jednakże dzisiaj odpalając samochód i włączając światła nagle obrotomierz wsk paliwa i temp spadły na dol po czym podniosły sie zawyżając wartości natomiast obrotomierz odapł do 500obr/min i kreci się max do 2tys:/ a co z tym prędkościomierz kłamie o 20 za mało a paliwo i woda pakoazują tak patrząc na wsk o 2cm za dużo :/ miałem już problem z swoim licznikiem który (wg elektryka przy czym byłem jak go lutował) płytka obrotmomierza była cała połamana :/ mowił po przejechaniu sie moim autem że jest za twarde na nasze dziury a plastiki sztywne i strzeliło ( marna jego teoria) ale z niedziałającego wcale zlutował go tak że kręcił sie do 2 tys. tak jak ten ale ten jest licznik używany kupiłem go jakoś 6tys km temu czyli 2miechy wstecz i znowo by mi ten padł?? ;( co może być przyczyną ?? może jakieś kable masa ?? o właśnie - auto jak zgsze i wychodze to mnie kopie :/ za każdym razem :/
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 29-04-2011 o 23:55

  7. #7
    deevee
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    I tutaj masz odpowiedź na swoje pytanie - z tego co pisze "procedura testowa" z instrukcji serwisowej należy sprawdzić jedynie czujnik położenia wału i kostkę
    Czujnik wymieniłem, nic się nie zmieniło, na dniach rozbiorę wskaźniki i postaram się przeczyścić te piny

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    należy przyjrzeć się złączu komputera - w twoim przypadku znajduje się on na przepustnicy lub ...
    Mógłbyś wrzucić fotkę, które to dokładnie złącze?

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał deevee Zobacz post
    Czujnik wymieniłem, nic się nie zmieniło, na dniach rozbiorę wskaźniki i postaram się przeczyścić te piny



    Mógłbyś wrzucić fotkę, które to dokładnie złącze?
    Gdybyś miał problem z czujnikiem położenia wału miał byś problem z praca silnika.Obrotomierz dostaje sygnał z ECU.Na przepustnicy dwie wtyczki,jedna to wiązka silnika druga instalacji.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    deevee
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Na przepustnicy dwie wtyczki,jedna to wiązka silnika druga instalacji.
    Jestem lewy w tych kwestiach. Przeglądałem forum/allegro/google grafikę żeby zlokalizować przepustnicę i nie wiem na 100% gdzie jest, domyślam się tylko. Czy ktoś może dodać konkretną fotkę przepustnicy z JTD, albo opis lokalizacji?

Podobne wątki

  1. [164] Nie działa prędkościommierz, obrotomierz i licznik kilometrów
    Utworzone przez Kalor1 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-04-2019, 12:43
  2. Nie działa prędkościomierz i obrotomierz.
    Utworzone przez szerszeń w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 16:16
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 20:36
  4. Nie działa: ICS, prędkościomierz, obrotomierz itd...
    Utworzone przez redek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 21:57
  5. [156] Wentylator czasami sie włącza a czasami nie!!
    Utworzone przez LSTOMAS w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2008, 00:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory