Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Chip tunung a kasowanie bledow.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie Chip tunung a kasowanie bledow.

    Witam
    Ostatnio zaswiecila mi sie kontrolka silnika po czym samochod stracil moc (chyba komputer przelaczyl sie w tryb awaryjny). Silnik ciagnal do 2800 obr/min a pozniej slabl. Po zczytaniu bledu okazalo sie ze to najprawdopodobniej zawor regulujacy cisnienie na turbinie sie przyblokowal.
    Blad skasowano i poki co jest ok.
    Pytanie:
    Czy kasowanie bledu z komputera zmienia ustawienia jego pracy? Czy jak w samochodzie jest chip tuning to czy kasowanie bledu wplywa jakos na ustawienia tuningowe?
    Pytam bo mam wrazenie ze samochod wiecej pali po skasowaniu bledu (spalanie wzroslo okolo 1 - 1.5 litra na 100 km). Nie jestem pewien czy to wina mojego stylu jazdy czy zmiany ustawien komputera.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar krzychoo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 Q2 JTD 16V
    Postów
    116

    Domyślnie

    Może oprócz skasowania błędów zresetowali Ci też parametry adaptacyjne i ECU dokonuje adaptacji? Ile przejechałeś od kasowania?
    Alfa Romeo 147 Q2 JTD 16V '03

    Były:
    AR 156 2.6 V6, AR 156 2.0 TS SW

  3. #3
    cezary156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Witam
    Ostatnio zaswiecila mi sie kontrolka silnika po czym samochod stracil moc (chyba komputer przelaczyl sie w tryb awaryjny). Silnik ciagnal do 2800 obr/min a pozniej slabl. Po zczytaniu bledu okazalo sie ze to najprawdopodobniej zawor regulujacy cisnienie na turbinie sie przyblokowal.
    Blad skasowano i poki co jest ok.
    Pytanie:
    Czy kasowanie bledu z komputera zmienia ustawienia jego pracy? Czy jak w samochodzie jest chip tuning to czy kasowanie bledu wplywa jakos na ustawienia tuningowe?
    Pytam bo mam wrazenie ze samochod wiecej pali po skasowaniu bledu (spalanie wzroslo okolo 1 - 1.5 litra na 100 km). Nie jestem pewien czy to wina mojego stylu jazdy czy zmiany ustawien komputera.
    masz kolego przeładowanie i dokładnie takie są objawy jak piszesz, główne przyczyny przeładowania mogą być następujące:

    1. źle napisany program
    2. zawór sterujący podciśnieniem zacina się lub jest do wymiany
    3. nieszczelność na wężykach (tego było dużo na forum)
    4. czujnik ciśnienia doładowania ( ale raczej u Ciebie nie, bo wychodzi błąd z zaworem)
    5. turbina do sprawdzenia

    z tego co piszesz o spalaniu, to bym raczej obstawiał na źle napisany program. Kasowanie błędu nie ma nic wspólnego z programem tuningowym.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Panowie, przed wyswietleniem bledu wszystko bylo ok. Samochod spalal 8.5 w miescie i 6 na trasie (przy dynamicznej jezdzie). Nigdy nie bylo z nim problemow. Po wystapieniu bledu i skasowaniu go samochod spala miedzy 9.5 a 10 po miescie. Mam wrazenie ze silnik daje teraz bardziej basowy pomruk jak pracuje na luzie.

    Chip tuning byl robiony dawno temu i samochod sobie smigal jak nalezy. Mechanik powiedzial ze zawor cisnienia mogl sie przyblokowac.

    Dodam ze mam podpiety jakis "box" do komputera podnoszacy moc wiec nie jest to tuning przez samo przeprogramowanie komputera.

    PS: Od czasu skasowania bledu przejechalem jakies 600 km.
    Ostatnio edytowane przez porterneon ; 02-06-2009 o 10:35 Powód: dodanie PS

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Sytuacja znow sie powtorzyla, widac nie bylo to przypadkowe i jednorazowe zdarzenie. Znow zaswiecila mi sie kontrolka "check engine" i silnik ciagnie tylko do 2800 obr/min.
    Poniewaz od ostatniego kasowania bledu minelo juz prawie 700 km to obstawiam ze nie jest to wina turbiny tylko zawor cisnienia w ukladnie turbiny szfankuje.

    Pytania:
    - czy ten zawor przycina sie z powodu zabrudzenia?
    jezeli tak to:
    * czy czyszczenie go jest mozliwe?
    * czy czyszczenie ma sens, czy jest to rozwiazanie na dlugi czas?
    - gdzie ten zawor jest ulokowany, czy wymiana jest szybka pilka czy moze trzeba sporo sie napocic zeby go zdemontowac?
    - jaki koszt wymiany zaworu mozna sie spodziewac?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    rozumiem że mowa o elektrozaworze VGT , który steruje podciśnieniowo geometrią turbosprężarki ;

    mogła spaść jego efektywność pracy z powodu zabrudzenia i może zbyt wolno przestawiać geometrię , co skutkuje failurem (częsta przypadłość w Stilo z racji złego umiejscowienia owego elektrozaworka);

    czyszczenie jest jak najbardziej sensowne i polecane (standardowa czynność userów Stilo) , elektrozaworek znajduje się na pasie przednim nad chłodnicą ; czasem wystarcza psiknięcie wd40 w otwór przy filterku , czasem potrzebny jest demontaż , czyszczenie i nasmarowanie tłoczka w środku ;
    jest on przykręcony 2 śrubami i demontaż jest bezproblemowy

    nowy oryginalny kosztuje ok 150pln
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Jest tylko taki problem że jest on nierozbieralny, a jak już psikac to smrayem silikonowym, a nie WD40, bo guma uszczelek i wężyków reaguje z WD40...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    oryginalny z metalową opaską jest 'rozbieralny' i nie zauważyłem aby wd40 uszkodziło mi ten elektrozawór
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #9
    cezary156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    oryginalny z metalową opaską jest 'rozbieralny' i nie zauważyłem aby wd40 uszkodziło mi ten elektrozawór

    a czy ten jest oryginalny ?

    ELEKTROZAWÓR TURBINY FIAT LANCIA ALFA ROMEO ORG ! (627543051) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    to jest oryginał (55203202) ;

    to jest 'najnowsza' wersja (pozmianowy) , ten jest nierozbieralny , gdyż nie ma tej metalowej opaski - bo jest klejony

    pasuje zarówno do 1.9 jak i 2.4 , co by nie być gołosłownym załączam foto - dane eper najnowszy
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. 156 1.9 JTD 105KM , co to może być za Chip ?? JET-W Common Rail (Niemiecki Chip)
    Utworzone przez Tiestosclublife w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 12:23
  2. Kody bledow
    Utworzone przez Jozef12125 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 10:28
  3. kilka bledow
    Utworzone przez lacky w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 13:17
  4. Kasowanie bledow
    Utworzone przez Tomek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 12:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory