Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Falująca i dławiąca Alfa 156

  1. #1
    Luk1989
    Gość

    Exclamation Falująca i dławiąca Alfa 156

    Witam wszystkich.


    Jestem szczęśliwym posiadaczem Alfa Romeo 156 , od 3 lat , świetny i bardzo wygodny samochód , nigdy wcześniej nie skarżyłem się na usterki występujące w tym aucie , elementy zużywają się jak w każdym innym , jednak od jakiegoś czasu zaczęło przeszkadzać mi przerywanie i delikatne dławienie się silnika .
    Otóż gdy jadę powoli , spokojnie po mieście obroty oscylują w granicach między 2000 a 2100 obr/min , z moją alfa zaczynają się dziać niedobre rzeczy zaczyna przerywać i dławić się co za tym idzie czuję się jak na rodeo ... Chciał bym znaleźć przyczynę tej usterki , może ktoś miał już podobny problem proszę o pomoc

    Dane mojej Alfy:

    Alfa Romeo 156
    1.6 TS
    rok pro: 99'
    Przebieg w granicach 160 tys.

    Niedawno wymieniłem świece na NGK oraz w zeszłym roku Sondę Lambda
    Układ dolotowy sprawdzony i żadnych nieszczelności nie wykryłem , wszystkie przewody dolotowe w dobrym stanie nie popękane

    Nagrałem krótkie filmiki przedstawiające pracę w różnym zakresie obrotów silnika:

    1.Obroty na biegu jałowym jak widać bez zastrzeżeń , żadnego falowania wszystko ok



    - - - Updated - - -


    2.Obroty w zakresie między 2000 a 2500 obr/min pedał gazu trzymany w tej samej pozycji
    http://www.dailymotion.com/video/xtf17v_img-1101

    Nie słychać jeszcze pewnej rzeczy na filmiku gdy wskazówka obrotomierza zbliża się do granicy 2000 i pomiędzy 2100 obr/min słychać tj. metaliczny dźwięk , poluzowaną śrubkę , grzechotanie delikatne takie grrrrr , wydaję mi się że wydobywa się on z okolicy przepustnicy .

    Proszę o pomoc

    Pozdrawiam Łukasz.
    Ostatnio edytowane przez Luk1989 ; 09-09-2012 o 11:41

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Podłączałeś auto pod kompa? zapala ci się i gaśnie marchewka?

  3. #3
    Luk1989
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturR_1975 Zobacz post
    Podłączałeś auto pod kompa? zapala ci się i gaśnie marchewka?
    Tak podłączałem pod komputer nie ma żadnych błędów sprawdzałem KTS-em , po przekręceniu kluczyka w 1 poz zapala się marchewka słychać pompę no i zaraz gaśnie potem odpalam auto normalnie ...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Dokąd się całkiem nie zepsuje można tylko wróżyć:
    - może zaczyna padać czujnik wału korbowego, jakaś cewka lub przewody WN

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bieniak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    rosso 156 98r 1,8TS:)
    Postów
    120

    Domyślnie

    ten metaliczny dźwięk to na 90% wypalony katalizator.brzęczy zazwyczaj w okolicach 2tys.Z twojego opisu wynika że jeżeli przyśpieszysz i jedziesz ze stałymi 3tys na obr problem znika???
    Teraz jeszcze jedno czy klepie Ci wariator ????

    -To o czym piszesz to może być niedomaganie świecy(zdarzały mi się nowe wadliwe często nngk platynowe)
    -czujnik położenia wałka rozrządu na podstawie którego nie trafia odpowiednio z sekwencją zapłonów
    - któraś cewka albo przewód WN (wypryskaj wodą rozpylaczem i zobacz czy jest jakas reakcja)
    najgorsze wariator ma luz i źle ustawia fazę rozrządu

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    kolego bieniak nie pisz głupot wariator ma się nijak do falowania obrotów ja obstawiam masy powietrza. Kopci ci? U mojej byłej pomogło wymiana przepływki, sonda lambda, czujnik położenia wału.

  7. #7
    Luk1989
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek83 Zobacz post
    kolego bieniak nie pisz głupot wariator ma się nijak do falowania obrotów ja obstawiam masy powietrza. Kopci ci? U mojej byłej pomogło wymiana przepływki, sonda lambda, czujnik położenia wału.
    Powiem tak świece wymieniałem niedawno ten problem pojawił się już jak miałem zamontowane stare świece , wariator wymieniałem 1,5 roku temu na pewno nie chodzi jak diesel , wcześniej miałem padnięty regulator faz rozrządu (wariator) jednak takich objawów nie było , z tego co mi wiadomo z diagnostyki sondy jest w porządku i działa poprawnie , jeżeli chodzi o kopcenie to nie kopci oczywiście jeżeli temp spadnie np do 5-10 i jest duża wilgotność powietrza to lekko z rury wydechowej wydobywa się biały dym , podejrzewam że to para wodna ze spalinami . Jeżeli chodzi o brzęczenie możliwe że to katalizator nigdy go nie ruszałem możliwe że jest do wymiany.
    Wracając do obrotów dławi mi się zazwyczaj w zakresie od 2000 do 2500 obr/min poniżej tego zakresu obrotów nic się nie dzieje silnik pracuje czysto i płynnie powyżej 2000/2500 obr/min też nic nie zauważyłem , jeżeli wcisnę gaz do oporu , przyśpieszenie odbywa się płynnie bez dławienia się silnika .

    Chciał bym jeszcze dodać , przed chwilką odbyłem jazdę próbną i zaobserwowałem jednak nie jestem na 100% pewien tych obserwacji , mianowicie wydaje mi się jeżeli silnik jest zimny temp jest bardzo niska tak jakby nie odczuwam dławienia się dopiero wraz ze wzrostem temperatury silnika wzrasta odczucie dławienia się silnika ... Ale nie jestem pewien dokładnie ponieważ silnik dosyć szybko się nagrzewa tym bardziej przy dzisiejszych temperaturach .
    Ostatnio edytowane przez Luk1989 ; 09-09-2012 o 21:35 Powód: Obserwacje z odbytej jazdy

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    a odłącz przepływkę i się przejedź, próbowałeś już tak ?

  9. #9
    Luk1989
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek83 Zobacz post
    a odłącz przepływkę i się przejedź, próbowałeś już tak ?
    Nie nie odłączałem przepływomierza ale mogę spróbować (czego mam się spodziewać po odłączeniu ?) , czy po odłączeniu nie trzeba robić adaptacji ?
    Błędy na pewno trzeba będzie wykasować ...

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Po odłączeniu przepływki powinien się dławić przy dodawaniu gazu. Oczywiście błędy będziesz musiał wykasować.


    Ja mam tak samo i pod koniec tygodnia jadę do ASO bo nie mam już sił i kasy na kolektory, które u mnie wysadzają (dosłownie).

Podobne wątki

  1. [156] Falująca praca wentylatora kabinowego
    Utworzone przez bart85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 01:01
  2. Falująca moc - przyspieszenie. Czy to normalne????
    Utworzone przez Tomulus w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 10:09
  3. Falująca wskazówka poziomu paliwa JTD
    Utworzone przez lokers w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 19:25
  4. Falująca temperatura
    Utworzone przez raps88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 08:42
  5. Ubywający płyn chłodniczy i falująca temperatura
    Utworzone przez raps88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory