Strona 1 z 34 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 332

Temat: Zakochanego na zabój rozterki

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie Zakochanego na zabój rozterki

    Szanowni Koledzy, we wstępie chciałbym przeprosić wszystkich za ignorancję- wiem, że powinienem zacząć pisanie artykułu od przeczytania całego forum, ale tematów jest tu tyle, że przejrzenie ich postarzyłoby mnie o ładnych parę latek. Postaram się streścić, mniej cierpliwych przepraszam serdecznie, ale chciałbym aby wszyscy dobrze mnie zrozumieli i pomogli mi jak najlepiej. Proszę jedynie o przeczytanie i radę.
    Jestem 23-letnim studentem-pracownikiem korporacji, z autami trochę styczności miałem (maluch, astra I, astra II), ale nie jestem mechanikiem i nie znam się na tym za bardzo. Na dobrych zdjęciach jestem w stanie coś zrobić, ale gdy potrzeba dużych napraw pędzę z autem do serwisu. Moja historia z Alfą zaczęła się w 2000r gdy mój ojciec kupił 156`tkę z motorem 1.8TS, potem zamienił ją również na model 156, tym razem z motorem 2.0JTS. Oba auta były fabrycznie nowe z salonu, a jednak roboty przy nich było mnóstwo, w drugiej (rocznik 2003) ostatecznie padło zawieszenie i została sprzedana kilka miesięcy temu. Po przejściach z tymi autami doszedłem do wniosku, że Alfie Romeo mówię dziękuję i nigdy nie dam się uwieść, tym bardziej, że moje samochody do awaryjnych nie należały i byłem z nich zadowolony. W pierwszej astrze musiałem uszczelnić głowicę 500zł to całkowity koszt napraw przez 2 lata, drugą jeździłem 3 lata i całkowity koszt napraw wynosi aktualnie 100zł (coś mi się w kolektorze poluzowało i brzęczało). Byłem z niej tak zadowolony, że nie myślałem o zmianie auta, chciałem ją sobie powolutku tuningować (szary samochodzik, nie królowa piękności), odchować w niej dzieci, zasadzić drzewo i jeździć do jej naturalnej śmierci, a na koniec rozpalić na dachu znicz i zepchnąć ze skały. Los nieco mi się skomplikował 2 tygodnie temu, gdy usnąłem za kierownicą i auto rozbiłem (pierwszy wypadek z mojej winy i od razu szkoda całkowita- jak bić to konkretnie;), całym szczęściem mnie nic się nie stało i mogę wam teraz spamować.
    Aktualnie jestem w sytuacji, że mam na koncie 15tys., które mogę przeznaczyć na auto, chodzę pieszo i szukam. Poszukiwania zacząłem od jakiejś fiesty, ibizy, mazdy 3... Ale gdy konkretne poszukiwania dobiegły końca a ja chyba dla zabicia czasu leciałem po kolejnych markach i modelach zobaczyłem ją... Czarną GTV`ke z czerwoną skórą w środku.
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gtv-C29695060.html
    Ojciec krzyczy mi do słuchawki niemiłosiernie za każdym razem gdy z nim rozmawiam, ja cały trzęsę się ze strachu, koledzy milczą, a narzeczona obiecała, że mnie nie zostawi, ale ona nigdy by takiego auta nie kupiła. Zakochałem się na zabój, a jednak boję się, że posiadane przeze mnie 15tys. zaraz się skończy, a ona będzie chciała więcej i więcej i zdechnę szukając drugiego etatu, w biegu między pracą a studiami (dzienna psychologia więc lekko nie mam). Czytałem wątki, niejako zachęcające by kupić auto za 3tys. i je doprowadzać do porządku... Logika podpowiada mi, że lepiej kupić coś sprawnego, droższego, a najlepiej nie kupować wcale i co ja mam zrobić? Nie liczę, że rozwiążecie mój dylemat jednym słowem. Proszę Was, szanowni Koledzy, którzy poświęciliście mi tyle czasu, abyście opowiedzieli mi o waszych autach.
    Ile kosztują rocznie? (ubezpieczenie, opony, filtry, naprawy)
    Czy istnieje szansa, że gdy kupię swoją GTV`kę nie umrę w kanale próbując coś naprawić?
    Jakie są koszta napraw, gdy coś pójdzie naprawdę źle? (zawieszenie, czytałem o panewkach, inne problemy?)
    Czy te 15tys. to budżet wystarczający aby znaleźć coś ładnego i utrzymać chociaż 3 lata? (czy ktoś z was tego dokonał?)
    Czy bardziej opłaca się kupić auto od razu z czerwonym wnętrzem, a potem ewentualnie je remontować, czy lepiej kupić sprawne auto i wymienić w nim środek?
    Na co zwrócić uwagę, gdy dojdzie już do oglądania wymarzonego auta?
    Może macie jakieś porady, sugestie, o których ja, użytkownik aut niemieckich nie pomyślałem?
    Z góry dziękuję za poświęcony mi czas i jestem niezmiernie wdzięczny za wszystkie wyważone i konstruktywne wypowiedzi, które z całą pewnością pojawią się pod moim postem.

    PS. W tej chwili znalazłem 4 modele, które mnie interesują, co o nich myślicie?
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gtv-C29695060.html
    http://allegro.pl/show_item.php?item=3706742414
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gtv-pin...C31307513.html
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gtv-C31172047.html

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar śmigacz
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 TS 105 KM, Alfa Romeo Mito 1.4 105 KM
    Postów
    273

    Domyślnie

    Nie taka straszna Alfa jak ją malują. W tej chwili mam dwie (147 i Gtv) plus też włoskiego Fiata Bravo mojej żony i jakoś to ogarniam chociaż nie jestem Billem Gatesem. Na pewno Alfy nie są najekonomiczniejszymi samochodami, ale jak ktoś chce ekonomiczny to powinien kupić Tico (frajda z jazdy niesamowita po przekroczeniu 40km/h). Oczywiście trzeba sprawdzić samochód przed zakupem, aby nie był to trup spawany z trzech i związany drutem, zaserwować "pakiet startowy" plus czasem jakiś większy remont, a potem dbać bardziej niż o żonę czy dziewczynę i cieszyć się jazdą. Jeśli ktoś kocha swój samochód i dba o niego, a nie traktuje tylko jako przyrząd do przemieszczania się to będzie szczęśliwym posiadaczem Alfy. Jeśli natomiast chce jeździć najtańszym kosztem, szkoda mu kasy na dobry olej, filtry czy dobre jakościowo części to niech omija Alfy szerokim łukiem. Sam musisz sobie odpowiedzieć do której kategorii należysz. W każdym razie moi znajomi posiadacze Alf są z nich zadowoleni, a najwięksi krytycy Alfę widzieli tylko na zdjęciu. Obydwa moje bolidy wymagały dość dużych inwestycji na starcie co wynikało z zaniedbań poprzednich właścicieli. 147-kę mam od trzech lat, przejechałem 50 tys bezawaryjnie. Gtv mam dopiero od września i jeżdżę nią od święta a zimować będzie w garażu, ale jestem pewny że dostarczy mi jeszcze wiele radości i nie doprowadzi do bankructwa. Ale ostatecznie Ty sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tylko Czytam
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    JEST...Alfa Romeo 159SW, 1.9 JTDm, BYŁA...Alfa Romeo 147 JTD
    Postów
    67

    Domyślnie

    Od pół roku jestem szczęśliwy posiadaczem Alfy 147. Muszę przyznać że 1. - jest trochę roboty przy niej 2. Są to rzeczy które się zawsze pojawiają przy zakupie samochodu używanego.

    Moim zdaniem wszystko zależy od egzemplarza i psuć może się zarówno Alfa jak i Ford, WieśWagen czy Upel. Mam też wrażenie że niezawodne samochody to już produkowane były a teraz to już wszystko jedno j tak wszystko się psuje...

    Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Fajny temat, widac, ze ktos sie napalil na Alfe. Fajnie, gratuluje wybory tum bardziej, ze to Gtv. Nie jestem zwolennikiem kupywania Gtv za 3 tysiace i doprowadzanie jej do perfekcji bo moze sie to okazac niekończącą opowieścia, bądź w takim aucie można trafić na problem nie do przeskoczenia jak np. znaczna korozja podwozia. Niestety są to samochody już stare, jęsli ktoś zaniedbał ochronę przed rudą, może to być poważny kłopot. Najgorsze scierwa stosują metodę maskującą czyli zachlapanie barankiem całej podłogi,gdzie rdza miejscami wygryzła dziury na wylot.
    Myślę też, że w kwesti kupywania Gtv za kwotę wyższą niż rynkowa to trzeba być bardz, bardzo ostrożnym. Ja na przykład nigdy bym nie kupił Gtv za kilkanaście tysięcy od nieznajomego człowiek czy nie daj Boże z komisu/handlarza. To już duże kwoty i uwierz mi, że zawyżona wycena samochodu wcale nie musi świadczyć o jego kolekcjonerskim stanie. Niektóre Alfy na allegro stoją od około roku, co może świadczyć albo o małej popularności tego samochodu bądź co bardziej prawodopodobne o ich żlym stanie technicznym.

    Podsumowując to jeśli chcesz wydać tyle pieniędzy to poszukaj może Gtv od jakiego klubowicza. Wtedy prześledzisz na forum tematy jakie właściciel zakładał i będziesz miał pogląd na to z jakimi problemami walczył. Mi udało się na tyle fartownie, że kupiłem Gtv za śmieszne pieniądze, mocno doinwestowana, rozmawiałem z poprzednimi właścicelami i udało mi się odtworzyć spory kawałek historii mojego ezgemplarza. Moje Gtv chociaż wydawało się w idealnym stanie, też miało kilka mankamentów, które pochłaniały pieniądze.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Zakochałem się na zabój
    e tam, Ty się tylko zauroczyłeś..... jakbyś się zakochał to byś kupił, a pierwszy post napisałbyś przed rozwodem z alfą.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Pewnie masz rację Slavol ;) chyba fakt wydania większości swoich oszczędności nieco jednak studzi mój zapęd...

    Dziękuję wam wszystkim za wypowiedzi ;) stale myślę i stale szukam.

    Na otomoto pojawiło się takie auto:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gtv-C26955447.html -Atrakcyjna oferta, czy pułapka?

    W moim przypadku Gtv byłaby jedynym samochodem. Nie jeżdżę dużo, głównie w weekendy, ale zdarzają się też zagraniczne wypady wakacyjne...

    Co rozumiecie pod pojęciem pakiet startowy?
    Ktoś mi powiedział, że najmniej awaryjnym silnikiem w Gtv był 2,5ts ale z tego co się orientuję, nie było Gtv z takim silnikiem-mam rację?

    Oczywiście- jeśli jakiś klubowicz chciałby sprzedać swoje auto zapraszam do kontaktu ;)

  7. #7
    octopuso
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów!
    Pozwolę sobie podłączyć się pod temat. Szukam alfy od 3 miesięcy, na razie żadna oglądana nie spełniła moich oczekiwań. Skupiałem się na 147, ale zaglądnąłem na GTVki i od razu jedna z nich wzbudziła moje zainteresowanie. http://allegro.pl/alfa-romeo-gtv-lus...734812387.html Jak to zwykle przed kupnem auta pojawia się sporo wątpliwości. Może jakiś z forumowiczów mógłby dopomóc? A może ktoś już oglądał tę bellę?

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    je sprzedaje swoja i w dodatku z lpg ale nie wiem czy cie zainteresuje http://tablica.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#ddf69d6ada

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Pewnie masz rację Slavol chyba fakt wydania większości swoich oszczędności nieco jednak studzi mój zapęd...

    Dziękuję wam wszystkim za wypowiedzi stale myślę i stale szukam.

    Na otomoto pojawiło się takie auto:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-gtv-C26955447.html -Atrakcyjna oferta, czy pułapka?

    W moim przypadku Gtv byłaby jedynym samochodem. Nie jeżdżę dużo, głównie w weekendy, ale zdarzają się też zagraniczne wypady wakacyjne...

    Co rozumiecie pod pojęciem pakiet startowy?
    Ktoś mi powiedział, że najmniej awaryjnym silnikiem w Gtv był 2,5ts ale z tego co się orientuję, nie było Gtv z takim silnikiem-mam rację?

    Oczywiście- jeśli jakiś klubowicz chciałby sprzedać swoje auto zapraszam do kontaktu
    Wlasnie ta alfa stoi juz baaaaaaaaaaaaaaaardzo dlugo na allegro Kto wie, moze to okazja, tylko okolicznosci sprawily, ze samochod nie moze sie sprzedac.

    2.5 to V6, a nie TS, jednak w GTV jesli chodzi o v-ki to byly 3.0(GTV) i 3.2 (spider).

    Pakiet startowy w GTV 2.0TS wygląda tak
    Rozrząd:
    Pasek rozrządu - 60-70zl
    Pasek ukladu balansującego - 100zł
    Napinacz paska rozrządu + rolka
    Napinacz paska balansu
    Pompa wody
    Napisalem ceny tylko tam gdzie jestem ich pewien, napinacz mysle ze kosztuje w okolicach 80zl.

    Olej
    TS warto zalac dobrym olejem np. Valvoline 10w60 - 145zlotych za 4 litry

    Klocki, tarcze kosztuja juz normalnie. U mnie halasowal alternator, regeneracja to 200zl + montaz.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Od 1998 164 v6 , GT JTD 2004.Volvo V70 2007
    Postów
    422

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuma_borek Zobacz post
    je sprzedaje swoja i w dodatku z lpg ale nie wiem czy cie zainteresuje http://tablica.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#ddf69d6ada
    Kolega napisal,ze ma 15k na Gtv.

Podobne wątki

  1. alfowe rozterki
    Utworzone przez marcin dobosz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 12:29
  2. likwidacja szkody - rozterki&pytania
    Utworzone przez adasco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory