Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Immobilizer co robic panowie

  1. #1
    adlerkm
    Gość

    Domyślnie Immobilizer co robic panowie

    Witam serdecznie wszystkich alfoholików. Znów proszę Was o pomoc .Zgasiłem auto pod domem i dziesięć minut później już nie odpaliła. Cały czas pali się kontrolka code. Moja alfa to 1.6 T.S z 2000r . Podejżewam że coś zwaliło się w immo . Komputerem nie można zkomunikować się urządzeniem immo nie wiem co dalej robić. Proszę i podpowiedzi , a może da się to jakoś w ogóle wyłączyć .

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Masz kartę kodową do immo?

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar mrq
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-Tronic
    Postów
    190

    Domyślnie

    czasem mam ten sam blad. chociaz bardzo rzadko. odkrylem, ze jezeli porusze lekko bezpiecznikami to kontorla gasnie i odpala. jak bylem u Pabla na wymiane rozrzadu to cos wspominal, ze chyba trzeba jakas antenke w stacyjce od immo wymienic

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Zanim zaczniesz coś wymieniać, to najpierw sprawdź, czy jest styk we wtyczce od antenki immo. Głęboko pod kolanami kierowcy jest puszka immo, dochodzi do niej płaski kabel antenki zakończony małą wtyczką, podobną do telefonicznej, wyjmij tę wtyczkę, popsikaj czym trzeba i wsadź z powrotem - być może to wystarczy.

  5. #5
    adlerkm
    Gość

    Domyślnie

    nie mam karty kodów poniewąz nawet mi do głowy nie przyszło przy zakupie samochodu że będzie mi takie coś potrzebne. Mam tylko dwa kluczyki i oba nie chcą odpalić mi samochodu

    ---------- Post dodany o godzinie 23:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:17 ----------

    Antenkę też sprawdziłem jest podłączona w kostkach jest czysto

    ---------- Post dodany o godzinie 23:25 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:20 ----------

    Czy to w ogóle jest normalne że tak nagle zdechł immo ? A może jakiś bezpiecznik albo coś. Co prawda bezpieczniki sprawdziłem ale może są gdzieś schowane te od immo. Moja Alfa jest z takim kodem 67601

    ---------- Post dodany o godzinie 23:28 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:25 ----------

    I jeszcze jedno. Dziwne jest to że nie mogę połączyć się KTS z immo

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No to masz poważny problem, jeśli to nie jest antenka. Musisz chyba tylko na lince lub na lawecie dojechać do jakiegoś elektronika, albo zlecić ASO odtworzenie karty kodowej i odpalić procedurą awaryjną.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar mrq
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-Tronic
    Postów
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    No to masz poważny problem, jeśli to nie jest antenka. Musisz chyba tylko na lince lub na lawecie dojechać do jakiegoś elektronika, albo zlecić ASO odtworzenie karty kodowej i odpalić procedurą awaryjną.
    moglbys cos o tym powiedziec wiecej? bo karta taka posiadam
    to moze to by zalatwilo u mnie sprawe ?

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    Mi Alfa podobnie zdechła. Jednego dnia jeździła normalnie, a następnego już nie chciała ze mną gadać. Okazało się, że centralka od wtrysku padła i immo nie pozwalało uruchomić silnika. Tylko, że ja mam JTD nie TS'a.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Sama karta sprwy nie załatwi, ale znając kod elektroniczny istnieje możliwość odpalenia samochodu tzw. procedurą awaryjną. Polega to na wprowadzeniu poszczególnych cyfr kodu za pomocą pedału gazu, gdzy miga lampka MIL. Procedura ta jest opisana w każdej instrukcji. Niestety, użytkowanie samochodu byłoby w ten sposób bardzo utrudnione bo trzeba by to robić za każdym uruchomieniem silnia.

  10. #10
    adlerkm
    Gość

    Domyślnie

    A co będzie jak źle wprowadzę kod trybem awaryjnym ?

Podobne wątki

  1. alfa 156 sw gta co robic?
    Utworzone przez Jelen w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2015, 21:12
  2. Dymi co robic
    Utworzone przez Dawid25sch w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:19
  3. p1513 p0655 co robic?
    Utworzone przez elninio w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 20:06
  4. co robic nie mam silnika
    Utworzone przez maciekk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 14:36
  5. [156] Mam problem z zapłonem ?Co robic?
    Utworzone przez Don_Conrado1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 20:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory