Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: TARCZE HAMULCOWE + KLOCKI

  1. #1
    crazybiczes
    Gość

    Domyślnie TARCZE HAMULCOWE + KLOCKI

    Witam na wstepie chciał bym zaznaczyc POJEMNOSC SAMOCHODU 1.6 rocznik 98

    Na dzień dzisiejszy stan mojego układu hamulcowego u wielu osob budzi respekt
    ( dlaczego nie boje sie poruszac tym samochodem ) a u pozostałej czesci osob płacz....

    Zdaje sobie sprawę ze klocki i tarcze sa do wymiany ,przez najbliższe 2 mies nikt nie bedzie poruszał sie samochodem ,ale po tym okresie bezapelacyjnie WYMIENIAM KLOCKI I TARCZE na obu osiach...

    Dlatego moja prosba.............. Co polecacie....??? Jaki jest tego koszt....???
    Potrzebuje tych informacji bym był przygotowany odrazu po powrocie na konkretną cene oraz konkretne produkty.....


    Jezeli chodzi o klocki to chyba ferodo...
    Gorzej jezeli chodzi o tarcze.... ponieważ zarówno na TYŁ jak i PRZÓD ze względów..estetycznych (dosć duży prześwit na feldze) chciał bym założyc tarcze frezowane ,wentylowane...



    Jak zwykle POZDRAWIAM

  2. #2
    BobeR_Gda
    Gość

    Domyślnie

    Siema, ja ostatnio w w sowjej 156 V6 wymieniłem caly uklad tj. przod tarcze EBC TURBO nacinane (360zl/szt) klocki Ferrodo Premier (150zl/kpl), tyl tarcze EBC (130zl/szt) klocki Ferrodo Premier (90zl/kpl) Wyglada eleganck, tarcze nie rdzewieja.

    Skuteczność hamowania bardzo dobra. Polecam

  3. #3
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Kolega polecal mi klocki magnettiMarelli - jako przyzwoite a tanie. Sprzedawca w sklepie dodal do tego, ze sa stosunkowo miekkie i pyla - czyli szybko schodza, ale za to dobrze hamuja. Odradzal za to przygody z ferrodo, twierdzac po pierwsze ze sa zbyt drogie w stosunku do jakosci - i ze trzeba uwazac z doborem. Sa robione w wielu roznych twardosciach/scieralnosciach.
    Osobiscie - zadnych nie probowalem. Mam teraz siakies ferodo, ale nawet nie wiem jakie. Wyjme, to cos wiece bedzie wiadomo. W sumie tez sie nie zdecydowalem, ale chyba sporobuje te wloskie. I tak do zimy zetre

    osobiscie nie polecam klockow valeo i kager. Zdarzylo mi sie miec je w peugeocie i zamiast hamowac, piszczaly jak dzikie. Trwalosc tez do kitu.

  4. #4
    crazybiczes
    Gość

    Domyślnie

    W takim razie juz wiadomo ze valeo i kagery odpadają...
    Zapomniałem dodac ze raczej nie chodzi mi by klocki nadawały sie do jazdy sportowej ponieważ wystarczą najzwyklejsze do jazdy miejskiej..

  5. #5
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    Kolega polecal mi klocki magnettiMarelli - jako przyzwoite a tanie
    Obecnie mam założone Magnetti Marelli - są naprawdę dobre i co ważne są to pierwsze klocki które po ułożeniu nie piszczą. Jak dla mnie Ferrodo to szajs, MM są dużo lepsze

  6. #6
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    czyli powierdzasz. No to kupuje marelli

  7. #7
    crazybiczes
    Gość

    Domyślnie

    Chłopaki a powiedzcie mi jeszcze....Czy nie bedzie problemu z tym ze seryjnie do silników 1.6 nie było montowanych WENTLOWANTCH tarcz....

  8. #8
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    no raczej klocki kupujesz pod tarcze....

  9. #9
    crazybiczes
    Gość

    Domyślnie

    Zdaje sobie z tego sprawe ale chodzi mi konkretnie o połozenie zacisków od klocków...Czy z tym nie bedzie problemów...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Z tym będzie problem bo w wentylowanych tarczach są inne zaciski... - ale po co chcesz zmieniać w 1.6 bardzo dobrze sprawują się seryjne hamulce.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Jakie tarcze i klocki hamulcowe?
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 19:12
  2. Tarcze hamulcowe + klocki
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 06:56
  3. klocki i tarcze hamulcowe..
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 20:51
  4. tarcze hamulcowe+klocki
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 18:38
  5. Tarcze i klocki hamulcowe
    Utworzone przez olgd w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory