Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [GT] Pochylenie tylnych kół

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie [GT] Pochylenie tylnych kół

    Czy jest w jakis sposób regulowane? Mam wrazenie, ze prawe tylne kolo stoi troche krzywo. Z tylu wyglada to tak mniej wiecej:

    |------\

    Oczywiscie nie az tak bardzo, ale odchylka jest dosc dobrze widoczna.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Jak miałem zużyte wahacze z tyłu dość dobrze to tak wyglądało, ale po wymianie wszystko wróciło do normy. zawieszenie jest takie samo jak w 147 można regulować tylko zbieżność, ale kąta pochylenia się nie da.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaholik-Bioły
    Jak miałem zużyte wahacze z tyłu dość dobrze to tak wyglądało, ale po wymianie wszystko wróciło do normy. zawieszenie jest takie samo jak w 147 można regulować tylko zbieżność, ale kąta pochylenia się nie da.
    Jakie sa inne obajwy padu wahacza?

  4. #4
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaholik-Bioły
    zawieszenie jest takie samo jak w 147 można regulować tylko zbieżność, ale kąta pochylenia się nie da.
    Czy to samo dotyczy 156-ki i zawieszenia przedniego?

    Też mam wrażenie, że koła z przodu stoją tak /--\. Da się to ustawić, czy pozostaje wymiana wahaczy? (nic nie stuka, brak luzów).

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Z tyłu wahacze możesz jeszcze sprawdzić jadąc na bitą drogę i będą takie stuki z tyłu dochodzić. Koledzy,ale jak koło jest lekko pochylone to normalna rzecz co innego jak już się za dużo pochyla wtedy coś jest nie tak, pokażcie mi auto w którym koła stoją idealnie pod kątem 90 stopni. Widziałem to nawet w nowych autach i koła lekko też są pochylone nawet po przebiegu 500 lub 1000km więc praktycznie nic po wyjechaniu z salonu. każde koło jest lekko pochylone i tak ma być, jeżeli ktoś kombinuje żeby było idelanie prosto jak auto stoi to pozniej jak jedzie to ma wciągniete koła do środka jak w maluchu Podczas jazdy inaczej się wszystko zachowuje zwłaszcza na zakrętach. Można też złapać za przód o tył koła oboma rękami i szarpać na boki tak jakby się chciało wyrwać koło wtedy jak stuka to walnięty wahacz. Piter34 to smao dotyczy zawiechy w 156, nie przejmuj się lekko jak są pochylone nic się nie dzieje wręcz jest super, ale jak będą luzy wybite tuleje to zobaczysz różnice iż koła będą bardziej pochylone.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    A co na takie polozenie kola opona? Wydaje mi sie, ze bedzie nierowno scinana. Druga sprawa to zachowanie na zakretach - nie bedzie pewnie takie, jak fabryka chciala.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    ll

  8. #8
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaholik-Bioły
    Piter34 to smao dotyczy zawiechy w 156, nie przejmuj się lekko jak są pochylone nic się nie dzieje wręcz jest super,
    No nie wiem. We wszystkich dotychczasowych samochodach koła stały prosto.

    Cytat Napisał Krajcok
    A co na takie polozenie kola opona?
    No właśnie boję się o to samo... Wprawdzie letnie opony zdjęte z takich lekko pochylonych kół wyglądały normalnie, ale o zimówki się boję, że będą się nierówno zużywać

    No i zasadniczo nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie, tzn. czy kąt pochylenia kół można regulować?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Kąta pochylenia się nie reguluje niestety. Ja w 147 z przodu mam minimalnie pochylone prawie niezauważalne i nie ścina mi boków a zrobiłem już 15kkm od maja...
    Podobno jakieś pochylenia mogą być też spowodowane powypadkową przeszłością auta, ale tego nie jestem w stanie potwierdzić na 100%. Jeżeli pochylenie jest minimalne to nic złego gorzej jak koła się pochylają jak np. w alfie 166 z tyłu, ale tam z kolei jest inne zawieszenie.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Jakie wiec konkluzje? Jaka odchylka z tylu jest dopuszczalna? Czy cos jeszcze poza zuzytym wahaczem moze dawac takie pochylenie (zakladajac ze wszystko jest proste)?

Podobne wątki

  1. zbieżność kół tylnych
    Utworzone przez cj.slaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2015, 19:47
  2. regulacja pochylenie tylnych kół
    Utworzone przez siapek w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 14:49
  3. Pochylenie kół przednich
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 19:36
  4. LED P21/5W w tylnych lampach
    Utworzone przez Majkel™ w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 21:23
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 11:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory