Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [164] Silnik nie odpala

  1. #1
    Luki031188
    Gość

    Domyślnie [164] Silnik nie odpala

    Witam!!!

    Wczoraj wieczorem stało mi sie coś dziwnego w mojej Alfie 164. silnik byl odpalony i stałem na postoju, gdy w pewnym momencie zgasł. Gdy chcialem ja odpalic taki dziwny dziwek byl i nie odpalala. Gdy krece rozrusznikiem nie kreci mi sie rozrzad, a co z tym idzie nie kreci wogole tlokami. Gdy wlacze bieg i zakrece rozrusznikiem to auto jedzie.. Bardzo byl bym wdzieczny za pomoc co to moze byc...

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    166 2.4jtd spider 3,2v6
    Postów
    217

    Domyślnie

    zdejmij obudowe rozrządu u góry i zobacz czy nie pękł pasek rozrządu
    pawel164

  3. #3
    Luki031188
    Gość

    Domyślnie

    A jak sie ściąga obudowe paska?jakis mały i krótki instruktarz??a pasek nie pękł bo jest dobry tzn sztywny jak normalnie naciągniety

  4. #4
    Skandahl
    Gość

    Domyślnie

    Witaj kolego.

    Z Twojego opisu wnioskuję że prawdopodobnie pękł Ci wał korbowy, tylko że jakiś dziwny ten przypadek - na wolnych obrotach??

  5. #5
    E.T.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luki031188
    A jak sie ściąga obudowe paska?jakis mały i krótki instruktarz??a pasek nie pękł bo jest dobry tzn sztywny jak normalnie naciągniety


    skoro pytasz się jak sciągnąc obudowę to chyba jeszcze nie widzisz paska rozrządu, może chodzi ci o pasek klinowy ktory widać od razu i który jest naciągnięty??

    Pasek zobaczysz jak zdejmiesz kawałek plastiku na samej górze silnika, po lewej od kolelektora patrząc od przodu, raptem 2 czy trzy śrubki.

  6. #6
    dav13
    Gość

    Domyślnie

    To mój kolega miał taką sytuację. Silnik pracował na wolnych obrotach na postoju i nagle zgasł. Ściagnelismy obudowę rozrządu i pasek nie ma zębów na odcinku ok 15cm. Ale wygląda na to, że zawory są ok bo silnika nie zablokowało ani żadnych stuków nie było słychać. Jest to w ogóle możliwe? Mamy jeszcze problem z odkręceniem sruby na wale na klucz 41mm za cholerę nie możemy jej odkręcić jeszcze spróbujemy pneumatem.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    166 2.4jtd spider 3,2v6
    Postów
    217

    Domyślnie

    daw13 nowy pasek można załorzyć bez zdejmowania koła pasowego robiłem to kilka razy bez problemu.
    pawel164

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PawełQV
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Łódź-San Francisco
    Auto
    Alfa Romeo 164 QV '91
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skandahl
    Witaj kolego.

    Z Twojego opisu wnioskuję że prawdopodobnie pękł Ci wał korbowy, tylko że jakiś dziwny ten przypadek - na wolnych obrotach??
    hehe no to kolega pojechał z tym wałem

    a tak na marginesie to sprecyzujmy co oznacza dziwny odgłos (sądzę, że rozrusznika) a potem przejdźmy co się naprawdę stało i czy ma to związek z jakąś pierdołą (bendix etc) czy np. wieńcem na kole zamachowym.

    Pytanie nr1.
    czy pali z popychu?
    pyt 2
    czy przy wrzuceniu np 3 biegu i lekkim pchnięciu po czym próbie odpalenia odpala?
    pyt 3
    czy pasek rozrządu ma wszystkie zęby (chociaż przy takim przefazowaniu nie sądzę, że by już kiedykolwiek odpalił) ?

  9. #9
    Luki031188
    Gość

    Domyślnie

    Nie silnik nie odpala...nawet na pych...jesli zakrece rozrusznikiem na biegu to auto jedzie ale nie odpali!!! a juz wiem jaka przyczyna bo rozkrecilem i nie bylo zabkow na pasku...i teraz tylko pytanie czy nie pogielo zaworow czy nie uszkodzilo glowicy....mam nadzieje ze jak zaloze pasek nowy bedzie ok. tylko teraz jak jeszcze po ustawic rozrzad??

  10. #10
    Luki031188
    Gość

    Domyślnie rozrząd

    Witam!!!

    Jeśli by ktoś sihciał zabrac za rozrząd w Alefie 164 3.0 V6 to naprawdę nie jest trudne a nawet moge powiedzieć że to bardzo prosta sprawa...wystarczy ściągnać pokrywki zaworów i tam sa na wałkach znaki i po ustawiać na znaki i rozrząd ustawiony!!!

Podobne wątki

  1. Silnik nie odpala. Immobilajzer?
    Utworzone przez Valery w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 14:54
  2. Silnik odpala po 20 minutach V6
    Utworzone przez Lotek900 w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 19:04
  3. Silnik zgasł i nie odpala
    Utworzone przez meason w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 15:36
  4. Błąd P0340, silnik zgasł, kreci nie odpala, silnik 1.6 TS
    Utworzone przez maryszkens w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 19:41
  5. [33] Silnik osłabł. Nie odpala
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-06-2010, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory