Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Zakup Stelvio pomoc gwarancja / historia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    62

    Domyślnie Zakup Stelvio pomoc gwarancja / historia

    Witam ,
    Niebawem stanę się właścicielem Stelvio veloce ti , niestety obecnie jest procesowana cesja , a nie wiem jak z dalszą gwarancją na samochód . Auto zarejestrowane w grudniu 21 na salon właściciel kupił je w styczniu 22r. i w lutym 23r. był na 1 przeglądzie , aktualnie mamy koniec lutego auto stoi na placu i czeka na procesowanie właścicielem będę w marcu . Co obecnie zrobić aby kontynuować 5 letnią gwarancję , właścicielem będę w marcu i dopiero wtedy mogę jechać do serwisu , czy teraz ścigać właściciela , żeby to on szybko wykonał ?
    Może ktoś za co z góry dziękuję sprawdzi w systemie i powie jaki mam ewentualnie czas na drugi przegląd czy też co w obecnej sytuacji zrobić .

    Przy okazji proszę o polecenie ASO łódzkie / śląskie .

    Pozdrawiam ,
    Adam.
    Ostatnio edytowane przez adamu ; 02-03-2024 o 19:22

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    To co Ci mogę powiedzieć to wg warunków gwarancji jeśli samochód był zarejestrowany na salon w grudniu 21 to przeglądy powinny być w grudniu (max 30 dni po dacie) a nie liczone od daty sprzedaży przez salon. Start gwarancji rozpoczyna się w dniu sprzedaży i nie ważne, że to jest salon. Niestety tak to działa wg systemu FCA. Tak więc gwarancja 2-letnia to już się dawno skończyła w grudniu 23. A czy można ją jakoś wznowić teraz to naprawdę bez żadnego sarkazmu życzę Ci wszystkiego dobrego ale chyba marne szanse.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ok dzięki za info.
    1 wlaściciel oświadczył , że uda mu się ogarnąć temat , więc zobaczymy .

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    257

    Domyślnie

    Doczytaj warunki gwarancji, bo to że zrobi przegląd i mu ten przegląd klepną wcale może nie oznaczać, że jest jeszcze gwarancja. O ile te 2 lata to masz ustawowo to te 3 dodatkowe to dobra wola producenta i tam zrobią wszystko żeby jej nie uznać w razie usterki. Coś jak z ubezpieczeniami. Gwarancja jak wyżej netzmark napisał czyli od daty rejestracji. Upraszczając jeżeli zarejestrowany był 29 grudnia to do 29 stycznia był pierwszy termin przeglądu, a drugi max do 29 lutego.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    I to dokładnie "coś jak z ubezpieczeniami"! W serwisie mówili mi, że te dodatkowe 3 lata to w ogóle nie jest od fabryki jakby bezpośrednio tylko pokrywane kosztowo przez jakąś zewnętrzną firmę. Coś jakby fabryka się ubezpieczyła na konto napraw podczas tych 3 lat rozszerzenia gwarancji. I podobno jak realizują naprawy w tym rozszerzonym zakresie to ta firma musi im "klepnąć" pokrycie kosztów. Nawet mi gość mówił jakąś nazwę tej firmy przez którą to przechodzi ale szczegółów już nie pamiętam.

    A to nawet nie wiedziałem, że następne 12+1 miesięcy liczy się od poprzedniej daty przeglądu a nie total od daty rejestracji, ale ma sens.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    62

    Domyślnie

    Rejestracja salon 28.12.2021r. Pierwszy przegląd 07.02.2023r. Pierwszy powiedzmy był do końca stycznia zrobił tydzień później , ale teraz ten drugi tak jak kolega napisał jeśli się uda zrobić do końca lutego to będzie ok ?
    Nawet jak gość zrobi teraz przegląd i wpis , to co dzwonić do innego ASO i pytać o gwarancję jak wygląda w systemie ?

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Teoretycznie jak zrobił ten pierwszy przegląd o tydzień za późno to już w systemie może być że gwarancji brak.
    Tak, zadzwoń do byle jakiego ASO i niech Ci sprawdzą w systemie. Podobno od czasów integracji ze Stellantis to się tam dzieje programowo automatycznie a nie jak wcześniej "ręcznie". Wcześniej ponoć w takich sytuacjach szło serwisom do kogoś w FCA zadzwonić, wyjaśnić, skorygować. Teraz podobno mogiła z takimi akcjami bo nikt niby nie ma takiej możliwości.
    ALE serwis może w takiej sytuacji "wziąć" temat na siebie. Więc sprawdzić trzeba w jakimś innym aso co widać w systemie żeby nie mieć zaskoku przy awarii na wyjeździe a równolegle pogadać co w tej sytuacji z aso salonu gdzie był zakup.
    Akurat ten temat miałem nieszczęście przerabiać kiedyś.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    257

    Domyślnie

    To tak jak zostało napisane, niech to ktoś zweryfikuje w ASO bo wg zapisów w książce gwarancyjnej ten tydzień za późno powoduje, że nie ma już gwarancji na ten pojazd. Drugim przeglądem nie naprawisz za późno wykonanego pierwszego

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    62

    Domyślnie

    Mieliście racje , nici z gwarancji producenta . Właściciel oferuje w zamian gwarancje zewnętrzna defend insurance typ deluxe , nie wiem co o tym myśleć chyba odpuszczę . Przez te 3 lata napewno coś wyjdzie w ASO głupia aktualizacja czy jakiś przegląd …

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    257

    Domyślnie

    Wszystko kwestia dogadania się, bez aktualizacji da się żyć, zresztą zrobić za stówke czy dwie w aso też się da

Podobne wątki

  1. [Giulia/Stelvio] Rozszerzona gwarancja
    Utworzone przez POl w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 28-04-2022, 00:06
  2. Stelvio 2020/odchodzący lakier bezbarwny (klar)/odrzucona gwarancja
    Utworzone przez Goral w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2021, 12:41
  3. Zakup używanej alfy, a gwarancja
    Utworzone przez Farfocel w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2018, 12:05

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory