Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Parę pytań odnosnie montażu głośników z przodu.

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ADI_BoXER
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1,6 BOXER 1995r.
    Postów
    140

    Question Parę pytań odnosnie montażu głośników z przodu.

    Witajcie.
    Możecie mi powiedzieć jak w Alfie Romeo 145 przeciągnąć kabel do kabiny ?
    Czy ten zestaw który kupiłem : http://allegro.pl/glosniki-hertz-dsk...197951108.html wystarczy mi do podłączenia wszystkiego ?
    Posiadam radio kenwood kdc wf431 i tylne głośniki JBL GTO525e (45W RMS) i mam takie pytanie jak to wszytsko teraz podłączyć z sensem i co dalej robić.
    Proszę o pomoc i wyjaśnienie jak to podłączyć itd...
    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie

    Tylne glosniki odlaczyc , a to co kupiles wpakowac do auta i modlic sie zeby ci sie podobalo. Oczywiscie uprzednio wygluszyc drzwi bo basu bedzie mniej niz z seryjnych glosnikow. Co do zestawu to masz tam wszystko jezeli na kablach sa konektory i jezeli znajdziesz mase w odleglosci 1metra od wzmacniacza

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ADI_BoXER
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1,6 BOXER 1995r.
    Postów
    140

    Domyślnie

    Witaj , dlaczego miało by mi się to nie spodobać ? I jak to jest możliwe że głośniki 80W RMS ze wzmacniaczem bedą dawały mniej basu niż podłączone pod radio 20W ?

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ADI_BoXER
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1,6 BOXER 1995r.
    Postów
    140

    Domyślnie

    Witam jeszce mam pytanie bo muszę zmienic kable do głośników bo te oryginalne to sie do niczego nie nadają , i teraz mam pytanie ile będzie mi potrzeba metrów by podłączyć przednie głośniki i tylnie głośniki ?
    Muszę kupować całą szpule 15,5m ? http://allegro.pl/sinuslive-kl2-5-ka...160940525.html

  5. #5
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADI_BoXER Zobacz post
    Witaj , dlaczego miało by mi się to nie spodobać ? I jak to jest możliwe że głośniki 80W RMS ze wzmacniaczem bedą dawały mniej basu niż podłączone pod radio 20W ?
    Dlaczego moze sie nie spodobac ? Bo w mim mniemaniu to bardzo zlabe glosniki i jeszcze gorszy wzmak, mi sie nie podoba jak o gra ale tobie moze sie podobac kazdy ma inny gust, co do drogiego pytania to moc nie ma tu nic do tego jak gra basem z drzwi , seryjne glosniki sa zbudowane tak zeby zagrac w danych drzwiach ,m maja lekie membrany i wysoka skutecznosc , byc moze ich parametry sa dostosowane do danej pojemnosci, a hertze bede slabiutko grac dolem , takie pukanie bez najnizszych czestotliwosci i bez wiekszej kontroli przy wyzszych glosnosciach poniewaz potrzebuja komory "zamknietej" ( w miare mozliwosci )

    ---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:34 ----------

    Cytat Napisał ADI_BoXER Zobacz post
    Witam jeszce mam pytanie bo muszę zmienic kable do głośników bo te oryginalne to sie do niczego nie nadają , i teraz mam pytanie ile będzie mi potrzeba metrów by podłączyć przednie głośniki i tylnie głośniki ?
    Muszę kupować całą szpule 15,5m ? http://allegro.pl/sinuslive-kl2-5-ka...160940525.html
    Proponuje zmierzyc to czasami zajmuje mniej niz napisanie na forum

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ADI_BoXER
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1,6 BOXER 1995r.
    Postów
    140

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie dotyczące wzmacniacza jeśli mam jedną pare wyjscia RCA w radiu to rozumiem że mogę podłączyc wzmacniacz 4 kanałowy i podpiac zestaw przod (DSK 165) + tył (Soling CP123) zmostkować na suba ? Wzmak Crunch GPX1000 i będzie to tak 2 x 75W RMS (4 Ohm) + 1 x 250W RMS (subwoofer 4 Ohm)

    ---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

    http://allegro.pl/soling-cp123-wzmac...249034218.html ewentualnie taki zestaw.

  7. #7
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie

    Nie do konca rozumiem ale chyba nie chcesz kupic tego solinga ? Sugeruje zdobyc troche wiedzy na tematycznym forum zanim wydasz na to pieniadze , moge ci nawet kilka opcji uzywanych wynalesc w podobnej kasie a przynajmniej w lepszej relacji cena jakosc.

    Co do samego podlaczenia to 2 kanaly na przod i mostek na suba i nic wiecej nie potrzebne !

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar dimasinho
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Lębork
    Auto
    Spider 2.4, GT 1.9, 147 3.0 V6
    Postów
    122

    Domyślnie

    Witam, podepnę sie pod temat kolegi.

    Mam w planach kupić odseparowany zestaw hertz'a HSK 165 oraz wzmacniacz 4-kanałowy, także hertz'a- http://allegro.pl/hertz-he-4-he4-gra...227549834.html
    I to wszystko, żadnej tuby ani głośników na tył. I teraz parę pytań:
    - czy seryjny blaupunkt da temu radę?
    - czy ten wzmacniacz jest odpowiedni do tego zestawu głośników?

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar ksiazelasic
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Legnica/Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    194

    Domyślnie

    wzmiaczniacz da rade, jak nie chcesz zadnej tuby ani glosnikow na tyl to po co 4-kanalowy?
    blaupunkt? czyli pod radio bez wzmaka hertz?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar dimasinho
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Lębork
    Auto
    Spider 2.4, GT 1.9, 147 3.0 V6
    Postów
    122

    Domyślnie

    Chcę kupić 4-kanałowy z myślą o przyszłości, może kiedyś zmienię zdanie i wstawię coś na tył bez potrzeby zmiany wzmacniacza. Blaupunkt ma zagrać z tym wzmacniaczem i głośnikami ale mam obawy czy nie będzie za słaby?

Podobne wątki

  1. [159] Parę pytań
    Utworzone przez Mistrz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:41
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 07:59
  3. kilka pytań odnosnie 147
    Utworzone przez OO__V__OO w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 10:09
  4. [156] Podłączenie głośników z przodu
    Utworzone przez Bucz2 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 09:45
  5. [GTV6] Parę pytań
    Utworzone przez Istvan w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2007, 16:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory