Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: adaptacja krokowego

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elninio
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 1998
    Postów
    31

    Exclamation adaptacja krokowego

    Pomozcie w takiej sprawie: chce wymienic krokowego bo mam blad p1513 obroty do 1500 i nic wyzej. nie mam programu ani kabelka i nie bardzo poza aso ma mi kto to zrobic. I pytanie do was czy po wymianie krokowego musze zrobic adaptacje przez komp czy wystarczy autoadaptacja podczas jazdy?

    ______________________________
    ar 156 1.8 ts 1998

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Tylko komp.

  3. #3
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    ale silnik krokowy pracuje tylko na wolnych obrotach. przy dodaniu gazu otwiera się przepustnica. to co ma do obrotów powyżej 1.5 tysiąca??
    co prawda jest to oznaczenie błedu silnika krokowego ale nadal podtrzymuję że nijak ma się on do obrotów powyżej 1.5 tysiąca.
    Ostatnio edytowane przez marceell ; 14-11-2010 o 17:10

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elninio
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 1998
    Postów
    31

    Domyślnie

    kolega ma scaner i pokazuje mi błąd p1513. czy na jałowym czy na biegu nie moge przebic sie przez ta magiczna granice 1500 obr.

  5. #5
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał elninio Zobacz post
    kolega ma scaner i pokazuje mi błąd p1513. czy na jałowym czy na biegu nie moge przebic sie przez ta magiczna granice 1500 obr.
    za dużo powietrza w stosunku do paliwa. posprawdzaj dolot powietrza czy jest dobrze poskręcany. dusi się. nie ma żadnych strzałów spod maski?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - autoadaptacja podczas jazdy by pomogła tylko problem jest taki ze możesz mieć obroty biegu jałowego > np. 2.000 lub silnik może gasnąć po zejściu obrotów do poziomu biegu jałowego.
    - czyli raczej należy zrobić reset silnika krokowego o potem adaptację.
    - jeszcze jest jedna możliwość , czasami nie działa i nie wiadomo dlaczego mimo tego że w ECu jest wpisana ta procedura..
    - 3 - 4 krotne włączenie stacyjki bez uruchamiania silnika z odstepem czasowym > 30 sekund.
    - napisz czy to pomogło.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elninio
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 1998
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał marceell Zobacz post
    za dużo powietrza w stosunku do paliwa. posprawdzaj dolot powietrza czy jest dobrze poskręcany. dusi się. nie ma żadnych strzałów spod maski?

    jesli wrzuce 1 to do 1500 idzie ale gdy przekracza to sie strasznie dusi, rzuca całym autem. na koleinych biegach tak samo. ale nigdy nie gaśnie. dolot powietrza szczelny. sprawdzałem. dodam,ze mam jeszcze blad p0655. to tez musze zrobic bo wentylator mi sie nie wlancza. ale zawsze uwazalem zeby nie przegrzac jej. myslicie ze to moze miec cos wspolnego?

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał marceell Zobacz post
    ale silnik krokowy pracuje tylko na wolnych obrotach. przy dodaniu gazu otwiera się przepustnica. to co ma do obrotów powyżej 1.5 tysiąca??
    co prawda jest to oznaczenie błedu silnika krokowego ale nadal podtrzymuję że nijak ma się on do obrotów powyżej 1.5 tysiąca.
    Pamiętaj, że krokowiec jest jednocześnie czujnikiem położenia przepustnicy, więc nie byłbym taki pewny - niech lepiej elektronicy sie wypowiedzą.
    Jeśli tam są 2 ściezki, a ta druga - dla wyższego zakresu otwarcia przepustnicy- jest wytarta lub nie ma należytego styku to może być problem.
    Kolega bubu321 rozbierał krokowca, wiec na pewno odniesie się do tego wątku.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:58 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:57 ----------

    Cytat Napisał elninio Zobacz post
    jesli wrzuce 1 to do 1500 idzie ale gdy przekracza to sie strasznie dusi, rzuca całym autem. na koleinych biegach tak samo. ale nigdy nie gaśnie. dolot powietrza szczelny. sprawdzałem. dodam,ze mam jeszcze blad p0655. to tez musze zrobic bo wentylator mi sie nie wlancza. ale zawsze uwazalem zeby nie przegrzac jej. myslicie ze to moze miec cos wspolnego?
    A co możesz powiedzieć o swoim przepływomierzu?
    Czy juz go wymieniałeś na nowy oryginalny?
    Czy próbowałeś odłączać wtyczkę od przepływomierza, czy była wtedy poprawa?[COLOR="Silver"]

    ---------- Post dodany o godzinie 22:01 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:58 ----------
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 15-11-2010 o 08:06

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    u mnie przy padniętym potencjometrze w silniczku krokowym, też były problemy na wyższych obrotach. chciałem go wyczyścić a zepsułem hehe
    po wymianie po problemie, no ale sypał mi cały czas błędami 1511 1512 1513
    "za wysoki sygnał przepustnicy.... za niski sygnał.... poziom krytyczny"

    jak już nie dało się jechać próbowałem odłączyć silniczek ale auto gasło

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elninio
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 1998
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - autoadaptacja podczas jazdy by pomogła tylko problem jest taki ze możesz mieć obroty biegu jałowego > np. 2.000 lub silnik może gasnąć po zejściu obrotów do poziomu biegu jałowego.
    - czyli raczej należy zrobić reset silnika krokowego o potem adaptację.
    - jeszcze jest jedna możliwość , czasami nie działa i nie wiadomo dlaczego mimo tego że w ECu jest wpisana ta procedura..
    - 3 - 4 krotne włączenie stacyjki bez uruchamiania silnika z odstepem czasowym > 30 sekund.
    - napisz czy to pomogło.
    BUBU nie pomogło na swiezo bo dopiero co przy niej bylem- po odpaleniu przez pare sekund 5-7s. moge wchodzic na obroty jakie chce, ale gdy zapali sie marchewka to 1500 to max a jak chce wyzej to dusi sie i nawet jak by strzeliła. dodam jeszcze ze konczylem etap czyszczenia wtryskiwaczy tym dodatkiem do paliwa firmy prestone i zataknowałem na neste, po czym zrobilem ok 50km, ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia. bo to by chyba sama woda musiała byc zeby z tego powodu taka lipa byla.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:10 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:07 ----------

    A co możesz powiedzieć o swoim przepływomierzu?
    Czy juz go wymieniałeś na nowy oryginalny?
    Czy próbowałeś odłączać wtyczkę od przepływomierza, czy była wtedy poprawa?

    mam ta alfke od 3 lat. przepływomierz nie był zmieniany bynajmniej przeze mnie. widze ze jest bosh. odłaczyłem i alfa gasła chwile po odpaleniu

Podobne wątki

  1. Adaptacja przepustnicy i silnika krokowego
    Utworzone przez Ciekawy życia w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 20:43
  2. Reset i adaptacja przepustnicy/silniczka krokowego
    Utworzone przez Patryk93pl w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-09-2014, 11:55
  3. Wymiana silnika krokowego 2.5 V6
    Utworzone przez Piket w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 15:59
  4. [156] Wymiana silnika krokowego
    Utworzone przez selius w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 18:15
  5. Bzyczenie krokowego
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory