Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa Romeo GT 1.9 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Punto II FL
    Postów
    8

    Domyślnie Alfa Romeo GT 1.9 jtdm

    Cześć! Przeglądam rynek aut używanych od dłuższego czasu. Głównie swoim zainteresowaniem obejmuje auta typu coupe lub HB w trzech drzwiach. Coś "ala sportowe", z jakimś fajnym silnikiem.
    W mojej strefie zainteresowań obok GP 1.4 t-jet jest jeszcze chociażby AR GT 1.9 jtdm (szkoda, że tutaj nie ma t-jeta ).
    Aczkolwiek mam pewne obawy, które może Wy mi rozwiejecie. Bowiem, o ile silnik znany i podobno dosyć porządny budową, raczej bezawaryjny to AR nie cieszyła się dobrą opinią na początku wieku. Głównie chyba za sprawą elektryki? Jak to jest w GT? Co lubi tam odmówić nagle współpracy? Jak to jest z kosztami eksploatacji? Na co zwrócić szczególnie uwagę?
    Jak poznać przebieg auta? Średnio przy jakim przebiegu zaczyna się przecierać kierownica, puszczają szwy na fotelu kierowcy? Bo mam na oku jeden egzemplarz w okolicy: otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-gt-1-9-jtd-150km-skora-bose-ksenon-alu-17cali-oplaty-ID6yI5Cn.html#xtor=SEC-8

    Nadwozie wygląda sensownie, nie ma wielkich różnic w odcieniu, więc jeżeli były jakieś naprawy to być może drobne i zrobione zgodnie ze sztuką. Trochę maska mnie niepokoi, bo na jednym zdjęciu wygląda jakby odstawała. A to w połączeniu z nieciekawie wyglądającym ułożeniem wycieraczek już wygląda podejrzanie. Bo jak patrzę po zdjęciach w google grafika, to pozycja zerowa powinna być trochę niżej. Ciekawy też jest brak zaślepki haka, tzn. zapewne sprowadzana na tirze, kilka sztuk na raz, aczkolwiek znając życie sama zaślepka się już zgubiła
    Wnętrze wygląda jeszcze ciekawiej, brak przetarć na kierownicy, fotel kierowcy wygląda sensownie, po za jednym rozdarciem na siedzisku. Szkoda tylko, że to nie beżowe skóry lub bordowe
    Teraz jeszcze zauważyłem lewą przednią felgę, jeżeli to zabrudzenie to ok, ale dziwnie jakoś wygląda ;p

    Btw. jaka tam skrzynia siedzi? W GP 1.9 jtdm siedzi "słynne" m32, w GT też?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa gtv
    Postów
    14

    Domyślnie

    Kolego ja się naoglądałem ostatnimi czasy ok 12 takich alf. Ponad połowa była w takim stanie że jeszcze nie doszedłem do samochodu a już wracałem.

    Nad tą się zastanawiałem bo wygląda sensownie, ale na twoim miejscu bez czujnika lakieru bym się nawet tam nie wybierał.
    Boczki i Kierownica - tutaj nie ma reguły zalezy jak kto jezdził i ile wazyl- jak wsiadał, moim zdaniem i tak nie znajdziesz GT ktora ma mniej niż 200 tyś , wiesz cena do negocjacji, przebieg do negocjacji.
    Co druga ma ok 170 tyś , a widziałem Gt które miało 340 tyś przebiegu, nie było nic majstrowane a wyglądało lepiej od większości z otomoto. Wiec przebiegiem aż tak się nie sugeruj

    To jest u handlarza więc z nim nawet nie gadaj,polegaj tylko na sobie

    Tutaj ameryki nie odkryje
    Samochód na rolki i sprawdzenie zawiasu, amortyzatorow hamulców, sam ocen dwumase,zobacz czy pracuje ładnie równo czy nie przenosi wibracji na bude i kierownice. Zobacz jak chodzi sprzęgło, posluchaj czy turbo nie zaczelo już grać, sprawdz parametry pracy silnika na komputerze.
    Sprawdz czy silnik się nagrzewa bo maja problemy z termostatami.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 SW - jaki silnik 1.9 JTDM vs 2.4 JTDM?
    Utworzone przez kamil.lignar w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 14:19
  2. Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 - jedyna Alfa, która dla mnie wchodzi w grę?
    Utworzone przez focus w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 15:46
  3. Alfa Romeo 156 SW po FL z 1.9 JTDm czy 2.4 JTDm
    Utworzone przez michal87tg w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory