Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Czyszczenie wtryskiwaczy - opinie ??

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Maków Podhalański
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16v 150 TI
    Postów
    19

    Domyślnie Czyszczenie wtryskiwaczy - opinie ??

    Witam

    Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w kwestii czyszczenia wtryskiwaczy common rail ??
    Chodzi mi o preparaty typu STP , Liqui Moly jak i o maszyny np. Jet Clean Tronic ??

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Stosuję w swoich samochodach od 7-8 lat. Co prawda benzyniaki, ale wygląda to tak.
    Odkąd stosuję, nigdy nie miałem problemów z wtryskiwaczami, natomiast jak bym miał jakiś problem to nie wiem czy ten preparat pomoże Czyli z mojego doświadczenia bardziej profilaktyka niż leczenie.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Stosowałem do tej pory Liqui Moly i taki ze strony Ceramizer.pl. Uważam, że nie ma rewelacji, zero poprawy. Od kilku miesięcy wożę w bagażniku butelkę STP, jakoś nie mam chęci jej zużyć
    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Czyli z mojego doświadczenia bardziej profilaktyka niż leczenie.
    Jw.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ja mialem tak, ze samochod mi jakos mulil, nie umial odpalac gdy stal w pozycji "maska w dol", oraz czesto nie odpalal na wszystkie gary, wtryski cykały... Zalalem tam Liqui Moly, pojechalem pozylowac samochod, po pierwszych 10-20km orzygalo mi wrecz miejsca gdzie sa 2 wtryski i lekko 3 wtrysk od lewej strony, czwarty idealnie czysty, az sie troche przestraszylem... Wyczyscilem to, przejechalem juz 500km, na wtryskach cicho, czysto, spalanie w normie (srednio 8l), moc w normie, odpala na strzala, czasem dwa, ale to podejrzewam cos z pompa, bo ja przytarlem i od tamtego momentu cos sie z nia dzieje, ale ogolnie mnie pomoglo...
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 18-07-2013 o 21:35

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Stosuje myjke ultradzwiekowa i izopropanol,najpewniejsze

    Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk
    Prywatna Praktyka Naprawy i Obsługi Alfa Romeo
    JTD,TWIN SPARK,V6
    Miernik grubości lakieru Fe/Al
    Naprawa wariatora faz
    Naprawy główne i bieżące,diagnostyka
    Informacje i możliwości-PW
    myjka ultradzwiękowa-wtryski PB oraz drobna elektronika
    EGR,DPF OFF Klapy Wirowe CHIP JTD
    Diagnostyka Uszczelki Głowicy TEST na zawartość CO2 w płynie
    Naprawa świec TS bez ściągania Głowicy i urwanych mostków-HELICOIL
    Naprawa Turbo
    http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...gi_bedzin.html
    KUPIĘ WARIATOR 50zł plus przesyłka za sztuke płace-OFERTY PW

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Ja stosuje stp(ale to sporadycznie jak nie mam nic innego) ,tak to millers eco max diesel albo kleenflo do diesla ,te 2 specyfiki co tankowanie dolewam,lecz u mnie też profilaktyka,lepiej zapobiegać niż leczyć.Jeśli masz problem kup na początek millers diesel eco max shoot i wlej go na 20-25 l bdb ropy ,najlepiej verva,gold czy inne te "super" ropy , rozgrzej dobrze silnik i przegon belle,znajomy tak zrobił ,tylko że zamiast millersa wlal stp , po rozgrzaniu silnika od 1 do 3 biegu kręcił praktycznie do odcięcia i z tego co widzę pomogło

    - - - Updated - - -

    Ja stosuje stp(ale to sporadycznie jak nie mam nic innego) ,tak to millers eco max diesel albo kleenflo do diesla ,te 2 specyfiki co tankowanie dolewam,lecz u mnie też profilaktyka,lepiej zapobiegać niż leczyć.Jeśli masz problem kup na początek millers diesel eco max shoot i wlej go na 20-25 l bdb ropy ,najlepiej verva,gold czy inne te "super" ropy , rozgrzej dobrze silnik i przegon belle,znajomy tak zrobił ,tylko że zamiast millersa wlal stp , po rozgrzaniu silnika od 1 do 3 biegu kręcił praktycznie do odcięcia i z tego co widzę pomogło
    http://s1.zmniejszacz.pl/113/imag0615__586673.jpg

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    GP 1.9
    Postów
    19

    Domyślnie

    Znam przypadek z rodziny, gdzie wtryski w Land Cruiserze 120 uratowało to: http://www.tunap.com/pl/obszary-dzie...ukty/p134.html Silnik zrobił się głośny, telepało nim, i mulił... Wizyta w ASO Toyoty i diagnoza - dwa wtryski po 3 kzł do wymiany + coś jeszcze gadali o poduszkach silnika. Więc zamiast zostawić w kasie 10kzł za naprawę, trochę niuchania i szczęśliwego zbiegu okoliczności . Po czyszczeniu wrażenie było takie, że łeb urywa, silnika nie słychać. Osobiście tym jeździłem przed i po zabiegu. Kolosalna różnica. Czyszczone było na specjalnym urządzeniu - koszt ok 400zł. Dodatkowo do baku dolany Tunap 183, który jest zalecany co 10 kkm. Korciło żeby po zabiegu podjechać do tego samego ASO i sprawdzić korekty, jednak szkoda było tam zostawić kolejnych parę stówek. Auto niestety poszło jakiś czas temu w ludzi, więc już nie wiem w jakiej jest kondycji. Trochę podniecony za jakiś czas profilaktycznie podpiąłem na to samo swoje Grande Punto 1.9 8v 130. Miałem wtedy przejechane ponad 100kkm. Żadnych różnic na plus nie zauważyłem - jak chodził tak chodzi - silnik sprawny i tyle.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Również stosuję co jaki czas dodatki do paliwa czyszczące układ paliwowy profilaktycznie.

    - - - Updated - - -

    Wiadomo jeśli wtryskiwacze są mocno zabrudzone to cudów nie ma się co spodziewać!

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Kiedyś wlałem do JTDm Liqui Moly Spülung i szczerze mówiąc to różnicy nie słyszałem, choć korekty się poprawiły, więc jakieś działanie to miało. Może było zbyt rozcieńczone (0,5 litra na 70 litrów paliwa, może trzeba to wlać do niewielkiej ilości paliwa 5-10 litra i wtedy efekty są lepsze).

    Ostatnio byłem na czyszceniu wtrysków maszynką Jet Clean Tronic i przyznam, że wrażenia dużo lepsze. Silnik chodzi DUUUUUŻO ciszej. Nie spodziewałem się takiej różnicy. O ile spülung kosztuje około 50 zł, to czyszczenie na maszynie 150 zł. Moim zdaniem warto tą stówę dołożyć niż pakować się w półśrodki.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 25-07-2013 o 11:54

Podobne wątki

  1. Czyszczenie wtryskiwaczy JTS
    Utworzone przez Aleks_K w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 15:12
  2. Czyszczenie wtryskiwaczy.
    Utworzone przez szerszeń w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 19:35
  3. Czyszczenie wtryskiwaczy LPG Magic Jet - co i jak?
    Utworzone przez wiluxx w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 13:03
  4. Czyszczenie wtryskiwaczy.
    Utworzone przez phantom71 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 16:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory