Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110

Temat: Migający wyswietlacz przebiegu i przejechanych km

  1. #1
    butcher
    Gość

    Domyślnie Migający wyswietlacz przebiegu i przejechanych km

    Temat był poruszany 5 miesiecy temu ale w sumie rozwiazania nie było jako takiego oprucz porady ze trzeba pojechac do serwisu i podpiac auto pod kompa. Czy ktos wie juz moze jaka jest przyczyna i czy mozna samemu wyeliminowac migajacy wyswietlacz stanu licznika ?? bo podczas ciagle mi mryga i nie wiem czy to normalne czy nie ?? a autko mam od tygodnia dopiero i to 1 alfa moja w karierze. Z gory dziekuje za pomoc

  2. #2
    patryk147
    Gość

    Domyślnie

    Witam.

    Przyczyn według mnie może być wiele, podam Ci przykład w jakim widziałem podobną sytuację, u brata był problem z komputerem samochodu, bo dawał słaby sygnał do turbiny i trzeba było go oddać do naprawy, w jego miejsce został zamontowany komputer również ze 147, takim samym kodem, tylko że była to alfa 3-drzwiowa ( brata 5 ), z automatyczną klimą i jeszcze coś tam było innego.

    Po odpaleniu samochodu licznik zachowywał się tak jak u Ciebie, jeśli chodzi o zrobienie tego to według mnie tylko komputer ( podepniesz i będziesz wiedzieć dokładnie w czym problem, bo powodów może być sporo ), będzie to z 5 min roboty a irytujący problem zniknie.

    Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    w samochodzie jest coś zamontowane co nie wchodziło w skład początkowego wyposażenia lub jest jakaś przerwa w obwodzie podczas sprawdzania obecności poszczególnych urządzeń.. na dzień dzisiejszy jedynie ASO i aktualizacja listy urządzeń, możesz tez spróbować odłączyć aku na całą noc może pomóc
    Ostatnio edytowane przez jendriu ; 12-10-2010 o 21:22

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Generalnie mam ta przypadlosc co jakis czas. Radze sobie z tym tak, ze wypinam kostke ktora jest wpinana do przelacznika szyb i pomaga. Jednak jest to tymczasowe rozwiazanie i nie wiem jak z tym sobie poradzic;/
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  5. #5
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Na forum alfy147 jako przyczynę podawali problemy z komputerem. Często pomagało poprawienie kostek, a były przypadki, że winą był słaby akumulator.
    Niektórym udawało się kasować błąd migającego licznika u dobrych mechaników.

    Polecam poszukać i poczytać.

  6. #6
    butcher
    Gość

    Domyślnie

    no to chyba zostaje mi serwis niech podlacza i znajda dziure w calym. Bo chyba nie powinienem jezdzic z takim czyms. Mimo ze auto odpala poprawnie i wszystko dziala poprawnie. A co do tych urzadzen co komputer nie widzi to czy moze to byc ze auto orginalnie mialo nawigacje ale kupilem bez i wsadzilem normalne seryjne radyjko z cd ??

  7. #7
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    witam

    miałem to samo w GT
    kupiłem auto i migał mi wyswietlacz km i przebiegu dziennego, pojechalem do serisu FAP, pogrzebali , kase wzieli i powiedzieli abym przyjechał za tydzień, przyjechalem ale rozwiazania nie było,jeździłem z tym ponad rok.

    Na zaprzyjaznionym forum pomógł mi jeden z userów,któty naprowadzil mnie na trop.
    i tak
    przyczyna migania wyswietlacza jest kod błedu w bodykompie, dotyczyc on moze wielu aspektów, klimy, osprzetu itd
    przede wszystkim trzeba odczytac te błedy, i na tej podstawie usunac ustrke, tylko pamietajcie aby serwis połaczyl sie z bodykompem a nie tak jak u mnie, z modułem silnika.

    u mnie przyczyna byl nieaktywny, a wiec tylko zachowany w pamieci bodykompa kod dot. klimy, po wykasowaniu wszystko działa ok.
    u kolegi który mi pomógł przyczyna bylo zwarcie przewodu sterowania poprzez nieprawidłowo wkrecony wkret mocowania głosnika, który przebił osłone przewodu i zwarł go do masy pojazdu.

    pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar DiReCtX
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Beskidy
    Auto
    Giulietta QV & Punto Evo Abarth
    Postów
    42

    Domyślnie

    Jeśli masz dostęp do programu Fiat Ecu Scan w wersji full(registered) i kabel ELM (potrzeba połączyć się po CAN'ie) połącz się z Body Computer powinno podać błąd co się rozłączyło/błąd albo tak jak pisał jendriu coś było przekładane bądź dołożone i nie wpisane(zaprogramowane) do BC
    Ostatnio edytowane przez DiReCtX ; 12-10-2010 o 22:03

  9. #9
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał butcher Zobacz post
    A co do tych urzadzen co komputer nie widzi to czy moze to byc ze auto orginalnie mialo nawigacje ale kupilem bez i wsadzilem normalne seryjne radyjko z cd ??
    Dokładnie taki problem miał jeden z forumowiczów na forum147.

    Po odłączeniu fabrycznej nawigacji zaczął migać mu licznik.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar DiReCtX
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Beskidy
    Auto
    Giulietta QV & Punto Evo Abarth
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał butcher Zobacz post
    no to chyba zostaje mi serwis niech podlacza i znajda dziure w calym. Bo chyba nie powinienem jezdzic z takim czyms. Mimo ze auto odpala poprawnie i wszystko dziala poprawnie. A co do tych urzadzen co komputer nie widzi to czy moze to byc ze auto orginalnie mialo nawigacje ale kupilem bez i wsadzilem normalne seryjne radyjko z cd ??
    Może to być przyczyną BC szuka po CAN'ie radia z Navi, a masz zwykłe z CD więc ERROR także pozostaje Ci przeprogramowanie BC pod to radyjko w ASO bądź gdzie indziej...
    Ostatnio edytowane przez DiReCtX ; 12-10-2010 o 22:11

Podobne wątki

  1. [159] migający licznik całkowitego przebiegu
    Utworzone przez tomm4ever w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 18:02
  2. [159] migający wskaźnik całkowitego przebiegu
    Utworzone przez raar2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 10:39
  3. [159] Migający stan przebiegu oraz brak wyświetlania temperatury otoczenia
    Utworzone przez jerzykman w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 10:23
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 21:36
  5. [145] Licznik przejechanych kilometrów
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 17:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory