Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: klocki-jak włożyć??

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie klocki-jak włożyć??

    Jestem na etapie wymiany tarcz i klocków ale nie przyjrzałem się jak są włożone klocki czy ma być jak na zdj.?? http://i5.photobucket.com/albums/y19...een/zacisk.jpg
    zdj.poglądowe ze starymi klockami bo niestety zamiast klocków na tył sprzedali mi na przód i musze wymienić więc nie mam nowych xD

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Z tego co widać to są one dobrze zamontowane ale do zmiany klocków nie musisz przecież ściągać całego zacisku... Poza tym jakoś nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem montowanie tych starych klocków, nawet jeśli to tył, który ma mały udział przy hamowaniu.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Musiałem zdjąć bo tłoczki były zapieczone i trzeba było rozruszać xD Nie zakładam starych klocków tylko nie mam jescze nowych(kupiłem ale sprzedali mi na przód a nie tył i musze wymienić) włożyłem stare i zrobiłem zdj.żeby się upewnić czy dobrze zamontowane,żeby wiedzieć jak zamontować nowe, więc pytam A na końcu klocków jest ,,taka sprężynka-drucik,, to ona ma wejść w tą ,,dziurke,, w zacisku??

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys-krzys Zobacz post
    Musiałem zdjąć bo tłoczki były zapieczone i trzeba było rozruszać xD Nie zakładam starych klocków tylko nie mam jescze nowych(kupiłem ale sprzedali mi na przód a nie tył i musze wymienić) włożyłem stare i zrobiłem zdj.żeby się upewnić czy dobrze zamontowane,żeby wiedzieć jak zamontować nowe, więc pytam A na końcu klocków jest ,,taka sprężynka-drucik,, to ona ma wejść w tą ,,dziurke,, w zacisku??
    Sprężynka ma za zadanie dociskać klocek do jarzma zacisku, żeby nie było luzu. Tak więc ma się oprzeć o zacisk, a nie powinna wręcz wejść w otwór.
    Przed montażem przykręć najpierw jarzmo z powrotem do zwrotnicy czyszcząc wcześniej dokładnie miejsce osadzenia klocków, po czym warto by było przesmarować delikatnie te miejsca smarem wysokotemperaturowym, co zapobiega w przyszłości zapiekaniu się klocków.
    Zacisk od jarzma rozkręca się za pomocą śrubek na klucz 13 mm. Przesmaruj sobie również pływaki.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Sprężynka ma za zadanie dociskać klocek do jarzma zacisku, żeby nie było luzu. Tak więc ma się oprzeć o zacisk, a nie powinna wręcz wejść w otwór.
    Przed montażem przykręć najpierw jarzmo z powrotem do zwrotnicy czyszcząc wcześniej dokładnie miejsce osadzenia klocków, po czym warto by było przesmarować delikatnie te miejsca smarem wysokotemperaturowym, co zapobiega w przyszłości zapiekaniu się klocków.
    Zacisk od jarzma rozkręca się za pomocą śrubek na klucz 13 mm. Przesmaruj sobie również pływaki.
    Czyli sprężynki nie mają wychodzić przez dziurke?? tą na zdj. http://i5.photobucket.com/albums/y19...en/zacisk2.jpg
    Dobrze,że zapytałem bo bym popsuł xD bo chciałem pchać tam sprężyne xD

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys-krzys Zobacz post
    Czyli sprężynki nie mają wychodzić przez dziurke?? tą na zdj. http://i5.photobucket.com/albums/y19...en/zacisk2.jpg
    Dobrze,że zapytałem bo bym popsuł xD bo chciałem pchać tam sprężyne xD
    Następnym razem rób sobie zdjęcia krok po kroku rozkręcając coś i będzie mniej problemów z poskładaniem na nowo.

  7. #7
    groszek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Następnym razem rób sobie zdjęcia krok po kroku rozkręcając coś i będzie mniej problemów z poskładaniem na nowo.
    rozwinę myśl...poprostu nie zabieraj się do napraw, które przerastają Twoje możliwości.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał groszek Zobacz post
    rozwinę myśl...poprostu nie zabieraj się do napraw, które przerastają Twoje możliwości.
    No kolego przesadziłeś!! Zrobiłem wszystko i działa jak należy xD Jakieś przeprosiny się należą...

  9. #9
    groszek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys-krzys Zobacz post
    No kolego przesadziłeś!! Zrobiłem wszystko i działa jak należy xD Jakieś przeprosiny się należą...
    zwracam honor ale podokuczać lubie

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    coz chcialem pomoc bo gtv to mniej wiecej to samo co 156 (tak mi sie wydaje) ale widze ze problem rozwiazany
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. [156] witam jak grube dystanse można włożyć do 156
    Utworzone przez kubacik w dziale 156
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 08-04-2018, 08:53
  2. A gdyby tak włożyć busso do 159
    Utworzone przez rybakmj w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 17:10
  3. Kłopot z radiem - nie da się włożyć płyty cd.
    Utworzone przez hudyedd w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 09:43
  4. Wkład przepływomierza , jak włożyć ?
    Utworzone przez roma-75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 18:54
  5. Śruby jarzma zacisków. Którą gdzie włożyć?
    Utworzone przez BMan w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2010, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory