Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [Spider] ogrzewanie przy otwartym dachu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar DominikWrc
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    na razie Abarth
    Postów
    79

    Domyślnie [Spider] ogrzewanie przy otwartym dachu

    Problem jest następujący:
    Po złozeniu dachu włącza się ogrzewanie. Nawet jeśli na zewnątrz jest raczej chłodno, pokrętło skręcone na max chłodzenie, nawiew na 1 (nie na Auto) to z kratek leci ciepłe a nawet bardzo ciepłe powietrze. Chłodek leci dopiero jak włączę klimę. Ogrzewanie działa normalnie, tzn jak przekręce na grzanie to grzeje jeszcze bardziej.

    Największa zagadka to że przy dachu zamkniętym to nie występuje, tzn jak jest chłodno to leci chłodne powietrze. Klima jest nabita i chłodzi. Próbowałem zasłonić wlot powietrza do czujnika temperatury wewnątrz ale nic to zmienia.
    Diagnostyka klimy (diodka na przycisku klimy * mruga po uruchomieniu silnika przez około 10 sekund) pokazuje że jest jakiś problem z systemem ale nie mam pojęcia co to może być. Zacięta klapa temperatury? Tylko dlaczego na zamkniętym dachy jest OK?

    Macie jakieś pomysły?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar DominikWrc
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    na razie Abarth
    Postów
    79

    Domyślnie

    nikt nie ma pomysłu?

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał DominikWrc Zobacz post
    Problem jest następujący:
    Po złozeniu dachu włącza się ogrzewanie. Nawet jeśli na zewnątrz jest raczej chłodno, pokrętło skręcone na max chłodzenie, nawiew na 1 (nie na Auto) to z kratek leci ciepłe a nawet bardzo ciepłe powietrze. Chłodek leci dopiero jak włączę klimę. Ogrzewanie działa normalnie, tzn jak przekręce na grzanie to grzeje jeszcze bardziej.

    Największa zagadka to że przy dachu zamkniętym to nie występuje, tzn jak jest chłodno to leci chłodne powietrze. Klima jest nabita i chłodzi. Próbowałem zasłonić wlot powietrza do czujnika temperatury wewnątrz ale nic to zmienia.
    Diagnostyka klimy (diodka na przycisku klimy * mruga po uruchomieniu silnika przez około 10 sekund) pokazuje że jest jakiś problem z systemem ale nie mam pojęcia co to może być. Zacięta klapa temperatury? Tylko dlaczego na zamkniętym dachy jest OK?

    Macie jakieś pomysły?
    Jeśli po uruchomieniu dioda w przycisku sprężarki klimy mruga to oznacza, że układ sterownika klimatyzacji zgłasza usterkę.
    Niestety dostepny program Mecuscan nawt w najnowszej wersji posiada co prawda możliwość diagnostyki sterownika klimatyzacji ale mnie nie udało się z nim połączyć.
    Wtedy byłoby wiadomo co zgłasza błąd. Z doświadczenia mojego - najczęściej padają siłowniczki elektryczne sterowania klapy ciepłe/zimne powietrze oraz brak styku z czujnika temperatury zewnętrznej (ten w lusterku).
    Raz udało mi się "zresestować układ" i zaczęło prawidłowo wszystko chodzić (odłączyłem aku i potem po włączeniu zapłony i odczekaniu 20 sek (siłowniki klap sprawdzają ustawienia) i następnie wyłączeniu zapłonu i odczekaniu 30 sek - układ się zresetował).
    Jeśli to nie przyniesie pożądanego skutku, podjechać do ASO Fiata by połączyli się ze sterownikem klimy i wtedy będziesz wiedział co jej dolega.
    Z tym dachem to pewnie złudzenie (zakłócony przepływ powietrza w kabinie przy otwartym dachu).

    a
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 23-05-2014 o 10:44

Podobne wątki

  1. GTV Spider-serwis dachu
    Utworzone przez MG-Fan w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2015, 19:47
  2. oklejanie dachu w AR 147 FL
    Utworzone przez Kamil_K w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 15:16
  3. Rowery na dachu :)
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 15:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory