Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Pomocy...nie chce odpalić po czyszczeniu PRZEPUSTNICY!!!

  1. #1
    ms3marcin
    Gość

    Domyślnie Pomocy...nie chce odpalić po czyszczeniu PRZEPUSTNICY!!!

    Witam serdecznie Forumowiczów,
    Panowie nic nie zapowiadało, że tak spokojny i słoneczny dzień przyniesie kolejne problemy z moja 147.
    Ze względu na nierówna prace na niskich obrotach i brak mocy, postanowiłem zabrać się dzisiaj za przeczyszczenie przepustnicy i w planach był jeszcze silnik krokowy, ale do niego już nie doszedłem :/

    Najpierw zalałem do paliwa środek przeczyszczający wtryski, autko sprawił wrażenie żwawszego i ładniej wkręcał się na obroty. Niestety nie zniwelowało to wibracji silnika i nierównej pracy. Zabrałem się za przepustnice, najpierw psikałem po ściankach środkiem do tego przeznaczonym a potem wpadłem na genialny pomysł, żeby wyjąc przepustnicę i przeczyścić ją dokładniej. Tak też zrobiłem, okazał się że była czarna w środku więc idea była słuszna. Ładnie ją wymyłem i zostawiłem żeby przeschła, a potem wszystko ładnie poskładałem tak jak było. Podłączyłem akumulator i chciałem odpalić żeby sprawdzić efekt mojej pracy i.... tu zonk

    Zero odpalenia na luzie, rozrusznik kręci ale autko nie chce normalnie odpalić. Przy wciśniętym gazie do końca,ledwo odpala i wskakuje na 500obrotów, dusi się, dławi na wszystkie strony, wydając głuche pyrkanie, gorsze od odgłosu traktora. Nie wchodzi na obroty, jak zdejmie się nogę z gazu gaśnie - ogólnie masakra. Cały czas pali się check!!! Co zrobiłem źle, pomóżcie bo bawiłem się z nią cały dzień i nic.

    Wyczytałem że podobno nie wolno dotykać wiosełka w środku, niestety nie wiedziałem o tym i jak czyściłem parę razy je przechyliłem.
    Bardzo proszę o jakieś wskazówki, do jutra muszę coś wymyśleć, jak nie da razy to odholuje do mechaniką i może on coś poradzi.

  2. #2
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    Gdy ja czyściłem przepustnice złożyłem wszystko do kupy to tez nie chciało palić.
    Bo zapomniałem o malej śrubeczce która trzyma kabelek z uziemieniem.
    Musisz być pewno ze masz !!mase!! na przepustnicy nawet na krotko zrób z jakiego kabla.

  3. #3
    ms3marcin
    Gość

    Domyślnie

    Cześć, dzięki za rade - niestety nie widzę nigdzie wiszącego kabla czy czegokolwiek co mogło by robić za doprowadzenie masy :/
    Gdzie ja mam ten kabel z masą podłączyć, przepustnica ma podłączoną wtyczkę o której pamiętałem.
    Autko nie pali na luzie, jak wcisnę gaz do podłogi to w tedy z gigantycznym trudem niby odpala, trzyma ok 500 obr,a silnik pracuje jak przedwojenny czołg, dusi się jakby miał zaraz wyzionąć ducha

    Jak puszcze gaz to gaśnie. Jakaś masakra...
    Po co ja ruszałem te przepustnice, mogłem popsikać tylko i tyle... teraz to już za późno.
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje!
    pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez ms3marcin ; 30-08-2009 o 12:30

  4. #4
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    To odepnij rurę dolotowa od przepustnicy i zobacz czy się wychyla jak dajesz gazu.
    Bo z tego co piszesz to wynika ze auto się dusi nie ma powietrza.
    Jak demontowałeś przepustnice to musiałeś odpiąć uziemienie innej opcji nie ma, musi byc coś co uziemi to urządzenie. Brak uziemienia = auto martwe.

  5. #5
    ms3marcin
    Gość

    Domyślnie

    Tzn, ona odpala ale ledwo ledwo :/ przy wciśniętym gazie do podłogi. Pracuje strasznie, jakby się dusiła, czy nie wkręcała się na obroty. A jak się zdejmę nogę z gazu to gaśnie.
    Sprawdzałem rusza się skrzydełko przepustnicy i szukałem jakiegoś wolnego kabla który można by podpiąć ale nie ma. Jak odepnie się rurę przepustnicy to gaśnie od nadmiaru powietrza
    Zauważyłem, że uziemienie jest przykręcone do centralki która siedzi na przepustnicy, stykają się bezpośrednio więc myślę że obwód jest zamknięty.
    No masakra nie mam pomysłu jak z tym walczyć.
    Ostatnio edytowane przez ms3marcin ; 30-08-2009 o 18:01

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Podłącz pod kompa i zrób adaptację, czasami jak przepustnica jest mocno zabrudzona komp po czyszczeniu nie daje rady. Nie wie że czyściłeś i dziwy się dzieją (po prostu za duża zmiana i wariuje). Normalnie po około 200km komp dostosuje parametry i będzie dobrze ale czasami bez adaptacji nie da się zrobić tych 200km.

    Żadnego uziemienia bezpośrednio na przepustnicy nie mam.
    Ostatnio edytowane przez dance1 ; 30-08-2009 o 19:17

  7. #7
    ms3marcin
    Gość

    Domyślnie

    Adaptacje jest w stanie zrobić, każdy elektronik który posiada komputer do podłączenia się do kompa???
    Czy trzeba kombinować z serwisem Alfy?
    Jest takie prawdopodobieństwo, żebym przy czyszczeniu, ruszając skrzydełkiem coś poprzestawiał, albo zepsuł?
    Kurcze prosta czynność, a taki problem :/

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Adaptacja to nic trudnego ale za wszystkich elektroników odpowiedzialności nie biorę. Może jakiś kolega z forum pomoże.

    Raczej przy czyszczeniu nic nie zepsułeś, identyczne objawy w tamtym tygodniu usuwaliśmy w alfie kolegi z innego forum.

  9. #9
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    "Żadnego uziemienia bezpośrednio na przepustnicy nie mam." dance1
    Oczywiście ze jest uziemienie dobrze ten problem przerabiałem wiec jestem pewien tego co mowie.
    To co do reszty tematu koledzy maja racje jeżeli wszystko wygląda dobrze i jesteś pewien ze podłączyłeś urządzenie prawidłowo to tylko komputer Ci został.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    przed chwilą poszedłem do garażu sprawdzić jak to wygląda i po raz 2 napiszę że u mnie przepustnica nie ma żadnego bezpośredniego połączenia z uziemieniem.
    Nie znam wszystkich przepustnic w alfach i nie piszę że każda nie ma.

Podobne wątki

  1. pomocy alfa nie chce odpalić 2,4 jtd
    Utworzone przez pawelmotylek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 15:38
  2. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 19:36
  3. POMOCY!!!! Bella nie chce odpalić
    Utworzone przez jupass w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 18:24
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2010, 22:53
  5. [145] pomocy nie chce odpalić
    Utworzone przez lukaswisniewski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 18:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory