Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Pływające zawieszenie.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar .Michał.
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS
    Postów
    102

    Domyślnie Pływające zawieszenie.

    Cześć,

    proszę o sugestie na temat problemu z tylnym zawieszeniem w GTV. Póki równa nawierzchnia to auto prowadzi się doskonale. Natomiast przejechanie tylnymi kołami nawet przez najmniejsze nierówności typu studzienka skutkuje "zatańczeniem" tyłu na boku - szybkie szarpnięcie prawo-lewo. Szukając przyczyny trafiłem na stację kontroli i szarpaki, poprosiłem o dokładną inspekcję tylnego zawieszenia. Nie znaleziono nic poza tulejką wahliwą po obu stronach (pływającą? - sorry jeśli coś przekręcam) w dolnej części wahacza, załączam zdjęcie. Jednakże luz nie wydaje się na tyle duży, żeby powodować takie szarpnięcie budą na boki.

    Będę wdzięczny za sugestię odnośnie zawiasu zanim wymienię same te tulejki, chciałbym zrobić raz a solidnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0170.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	197264

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Jeśli chcesz zrobić raz, a dobrze to wymień wszystkie tuleje wahaczy, łącznie ze sworzniem i będziesz miał spokój na lata. Ja tuleje wahliwe wymieniłem na wahliwe a zwykłe gumowo metalowe na poliuretanowe. Remont robiłem przy przebiegu około 120kkm, wtedy już koła tylne miałem dosyć pochylone, co właśnie wskazuje na wypracowane tuleje zawieszenia, luzów na tulejach nie było.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar .Michał.
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS
    Postów
    102

    Domyślnie

    No u mnie właśnie koła stoją ładnie prosto, wszystko generalnie dobrze wygląda tylko to wahnięcie na boki... Na pewno wymiana kompletu byłaby najpewniejsza ale szkoda byłoby wymienić 3/4 dobrych części podczas kiedy winne było coś innego

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    jestem właśnie po remoncie części tylnego zawieszenia-pan na stacji kontroli miał wątpliwości co do przedłużenia ważności dowodu. nowe amortyzatory MM + 6 gum wymienionych na poliuretany. zawieszenie sztywne, twarde, samochód prowadzi się o niebo lepiej-na ciasnych łukach jadę z prędkością do 30 km/h większą niż przed wymianą.
    "wszystko generalnie dobrze wygląda" bywa złudne; jeżeli dobrze liczę, to w tylnym zawieszeniu wszystkich elementów gumowych jest chyba 24-empirycznie, bez odpowiednich urządzeń i wiedzy nie jesteś w stanie ocenić ich stanu. moja Bella w pewnym momencie zaczęła skrzypieć jak stary tapczan;" na oko" wyglądało dobrze...

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Za duża zbieżność tylnych kół? /-\
    Wpadasz prawym w dziurę i lewe pcha w prawo. Oraz odwrotnie.
    Niekoniecznie będzie coś uszkodzone.

    Wyryte dłutem na Pentagram Monster za pomocą Tapatalk 4.9.5

    verdebiancorosso

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar .Michał.
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    Za duża zbieżność tylnych kół? /-\
    Wpadasz prawym w dziurę i lewe pcha w prawo. Oraz odwrotnie.
    Niekoniecznie będzie coś uszkodzone.

    Wyryte dłutem na Pentagram Monster za pomocą Tapatalk 4.9.5
    Zrobią mi to podczas normalnej geometrii czy wymaga to jakichś specyficznych operacji?

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Michał. Zobacz post
    Cześć,

    proszę o sugestie na temat problemu z tylnym zawieszeniem w GTV. Póki równa nawierzchnia to auto prowadzi się doskonale. Natomiast przejechanie tylnymi kołami nawet przez najmniejsze nierówności typu studzienka skutkuje "zatańczeniem" tyłu na boku - szybkie szarpnięcie prawo-lewo. Szukając przyczyny trafiłem na stację kontroli i szarpaki, poprosiłem o dokładną inspekcję tylnego zawieszenia. Nie znaleziono nic poza tulejką wahliwą po obu stronach (pływającą? - sorry jeśli coś przekręcam) w dolnej części wahacza, załączam zdjęcie. Jednakże luz nie wydaje się na tyle duży, żeby powodować takie szarpnięcie budą na boki.

    Będę wdzięczny za sugestię odnośnie zawiasu zanim wymienię same te tulejki, chciałbym zrobić raz a solidnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0170.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	197264
    Kolego, było setki razy opisywane - wymienić tuleję pływającą przy zwrotnicy.
    Ta na zdjęciu to jest zwykła tuleja - jeśli uszkodzona to też wymienić.
    Tuleje są dostępne. Pływające są dwie na tym wahaczu oraz na drugim (ten co przychodzi sprężyna), oczywiście przy zwrotnicy (piaście koła).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar .Michał.
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Kolego, było setki razy opisywane - wymienić tuleję pływającą przy zwrotnicy.
    Ta na zdjęciu to jest zwykła tuleja - jeśli uszkodzona to też wymienić.
    Tuleje są dostępne. Pływające są dwie na tym wahaczu oraz na drugim (ten co przychodzi sprężyna), oczywiście przy zwrotnicy (piaście koła).
    Na wtorek jestem umówiony do mechanika, zwrócę mu szczególną uwagę na Twoją sugestię. Dam znać jak efekty.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Tuleje wahliwe są tylko przy zwrotnicy! Nie kupować tych z Tedgumu po zamianie numeru na wahliwą przy ramie, tylko przed zamianą numeru! Pytałem w Tedgumie i są to dwie różne tuleje o podobnych tylko wymiarach. Często katalogi w hurtowniach je błędnie zamieniają.
    Przy zwrotnicy inna, przy ramie inna. Cztery przy ramie takie same, cztery przy zwrotnicach takie same, pod amortyzator trzeci rodzaj, do wahacza górnego czwarty rodzaj po dwie na stronę.

    verdebiancorosso

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar .Michał.
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    Tuleje wahliwe są tylko przy zwrotnicy! Nie kupować tych z Tedgumu po zamianie numeru na wahliwą przy ramie, tylko przed zamianą numeru! Pytałem w Tedgumie i są to dwie różne tuleje o podobnych tylko wymiarach. Często katalogi w hurtowniach je błędnie zamieniają.
    Przy zwrotnicy inna, przy ramie inna. Cztery przy ramie takie same, cztery przy zwrotnicach takie same, pod amortyzator trzeci rodzaj, do wahacza górnego czwarty rodzaj po dwie na stronę.
    Wszystkie te tuleje w TEDGUMie dostanę rozumiem? Jak do wymiany będą jeszcze inne poza tymi przy zwrotnicy to zamówię od razu wszystkie brakujące.

Podobne wątki

  1. [155] Pływające śruby - opinie
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 16:40
  2. [145] [145]Śruby pływające Gdzie kupić ?
    Utworzone przez MałaMi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 18:54
  3. [156] Śruby pływające czy są przeciwwskazania?
    Utworzone przez LSTOMAS w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2008, 21:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory