Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: czym przywrócić czarny kolor ?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bucho144
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Złotoryja
    Auto
    Alfa Romeo 147 Black Line 2007
    Postów
    132

    Domyślnie czym przywrócić czarny kolor ?

    Witam, mam pytanie czym dałoby radę przywrócić czarny kolor na tej nakładce na drzwi pomiędzy szybami przednimi a tylnymi ? Może lepiej ją wymienić jeśli się da? Jaki byłby koszt wymiany? Czy lepiej dać to do obklejenia/ pomalowania ?

    Chodzi o to w kółku żółtym, zdjęcie poglądowe u mnie na części czarnej z drzwi przednich to wyblakło.
    alfa 157 bok.jpg

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pneumat
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Były :156 SW 1.9 JTD 16V,GTV 2.0 V6 Turbo,159 2.2 JTS. Jest 159 1.75 TBi Sport Plus
    Postów
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał bucho144 Zobacz post
    Witam, mam pytanie czym dałoby radę przywrócić czarny kolor na tej nakładce na drzwi pomiędzy szybami przednimi a tylnymi ? Może lepiej ją wymienić jeśli się da? Jaki byłby koszt wymiany? Czy lepiej dać to do obklejenia/ pomalowania ?

    Chodzi o to w kółku żółtym, zdjęcie poglądowe u mnie na części czarnej z drzwi przednich to wyblakło.
    alfa 157 bok.jpg
    Z tego co pamiętam ta część jest oklejona folią - zastosuj jakikolwiek preparat do odświeżania czarnych tworzyw. Za starych czasów kiedy nie było nie tylko kosmetyków ale i papieru toaletowego używałem do czernienia plastików ON wcierając szmatką do sucha. Efekt dobry i trwały

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bucho144
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Złotoryja
    Auto
    Alfa Romeo 147 Black Line 2007
    Postów
    132

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, jednak to własnie ta folia zeszła schodzi, wygląda to jakby ktoś to papierem ściernym potraktował i niektóre kropki są brązowawe, wydaje mi się że zaczyna ten metal pod folia rdza wpierniczać, jutro zamieszczę zdjęcie felernego plastiku w mojej Belli.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Tam jest metalowa nakładka oklejona folią. W ASO dostaniesz nowe albo demontujesz starą, oczyszczasz i oklejasz folią nową.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pneumat
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Były :156 SW 1.9 JTD 16V,GTV 2.0 V6 Turbo,159 2.2 JTS. Jest 159 1.75 TBi Sport Plus
    Postów
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał bucho144 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, jednak to własnie ta folia zeszła schodzi, wygląda to jakby ktoś to papierem ściernym potraktował i niektóre kropki są brązowawe, wydaje mi się że zaczyna ten metal pod folia rdza wpierniczać, jutro zamieszczę zdjęcie felernego plastiku w mojej Belli.
    Skoro widać rdzę to pozostaje Ci zregenerować : zerwać oryginalną folię, wyczyścić i zabezpieczyć blachę oraz nakleić nową folię. POWODZENIA

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bucho144
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Złotoryja
    Auto
    Alfa Romeo 147 Black Line 2007
    Postów
    132

    Domyślnie

    jaka folie polecacie do takiej roboty, którą by najlepiej pasowała, mat czy jak lakier piano black? jak w ogóle ten metal z drzwi zdjąć? on jest chyba miejscowo zgrzewany do drzwi czy ściskany? czym go wyczyścić i zabezpieczyć metal żeby pod folia bąble się nie porobiły ?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał bucho144 Zobacz post
    jaka folie polecacie do takiej roboty, którą by najlepiej pasowała, mat czy jak lakier piano black? jak w ogóle ten metal z drzwi zdjąć? on jest chyba miejscowo zgrzewany do drzwi czy ściskany? czym go wyczyścić i zabezpieczyć metal żeby pod folia bąble się nie porobiły ?
    Black piano to jest jakaś porażka, bo strasznie się rysuje. Brat ostatnio odbierał auto z salonu i black piano już było porysowane...

    Moje 147 powodów do szczęścia


  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bucho144
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Złotoryja
    Auto
    Alfa Romeo 147 Black Line 2007
    Postów
    132

    Domyślnie

    tu macie zdjęcia jak to wygląda i jest tylko na drzwiach przednich pasażera

    CAM00826.jpgCAM00827.jpg

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    147
    Postów
    63

    Domyślnie

    są czernidła do opon w sprayu. Ja czegoś takiego użyłem na plastiki czarne i tez działało. Można użyć też lakieru od żony / dziewczyny. Przez jakiś czas będzie ładnie lśnić.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Spider
    Postów
    4

    Domyślnie

    najlepiej zerwać starą folie i zakupić coś firmy 3M z pewnością coś dobierzesz w co w 100% będzie wyglądało jak orginał

    możesz to zrobić sam albo znajdź jakaś firmę która zajmuje się zmianą koloru auta poprzez folie w twoim mieście nie powinna taka usługa kosztować majątku

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory