Witam mam problem od początku odkąd kupiłem Alfę, mianowicie świeciła mi się żółta kontrolka silnika wraz z wyświetlaniem się na komputerze pokładowym. Auto kupił mi brat za moją decyzją gdyż nie było mnie w kraju, brat między czasie polikwidował pewne mankamenty lecz nie wszystkie oczywiście z braku własnego czasu kiedy. Kiedy wróciłem pojechaliśmy z bratem pod kompa by dowiedzieć się co w trawie piszczy i przy okazji zwiększyć moc Alfy. Wyszło że przepływka. Zrobił mi chipa po czym umówiliśmy się na wykasowanie błędu po jej wymianie. Niestety nie zdążyłem wykasować błędu bo musiałem wcześniej wyjechać. Kiedy wróciłem za 1,5 mc brat akurat kupił interfejs z programem delphi iiii.... qpa... pokazuje że NOWA przepływka jest uszkodzona bo nie zgadzają się masy powietrza. Kiedyś podpiąłem się pod pewien temat i jeden kolega zaradził wyeliminować kilka powodów i kupić kabel kkl oraz załatwić FES lub MES. Podczytałem troszkę z tego tematu i sam zrobiłem diagnostyke mam logi oraz screeny z jazdy według instrukcji tego kolegi. Zaznaczyłem docelową i zmierzoną masę powietrza wraz z obrotami silnika i otwarciem zaworu overboost jadąc z czwartego biegu z 1500rpm do maximum tego biegu na pełnym bucie z podpiętą przepływką i bez niej. Dodam że zczyttane błędy po tych dwóch próbach były inne. Logi i screeny zamieszczam w skompresowanym pliku do którego linki jest na dole.



http://www45.zippyshare.com/v/GGoPlVbC/file.html

Mam pytania:
Czy to możliwa że nowa przepływka jest uszkodzona bądź ja ją uszkodziłem zbyt długą jazdą bez kasowania błędu po zwiększeniu mocy?
Czy może sama mapa silnika ma jakieś złe parametry?

Proszę o pomoc i pobłażliwość, wiem że robiłem niektóre rzeczy nie po kolei ale proszę o zrozumienie ale tak zadecydowały okoliczności.
Pod dołem zamieszczam screeny logów by uniknąć być może niepotrzebnego ściągania pliku. w którym również znajdują się screeny zczytanych błędów z przed i po jeździe przy podpiętej oraz odpiętej przepływki.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dane Alfy.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	83.3 KB
ID:	216853Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Odpięta przepływka po jazdą.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	85.7 KB
ID:	216854Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Odpięta przepływka przed jazdą.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	80.2 KB
ID:	216855Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Odpięta przepływka.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	110.9 KB
ID:	216856Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podpięta przepływka po jeździe.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	79.1 KB
ID:	216857Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podpięta przepływka.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	107.3 KB
ID:	216858Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Postój.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	101.9 KB
ID:	216859